Stand-up:2012-02-20

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Aktualizacja aurory + central
  • Kupiony bilet powrotny z Gdańska (podróż "tam" będzie zapewne pociągiem przez Katowice ze względu na brak lotów bezpośrednich z Pyrzowic :/)

Plany

  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Falka: kiedy opis SeaMonkey pojawi się na browsehappy.pl? ;)

AsiaN

Zrobione

  • Tłumaczenie AMO

Plany

  • Dalej tłumaczyc AMO i korekta

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Falka

Zrobione

  • ankieta dla zespolu
    • Piecu & Joasia: thx za komentarze
  • calendarowe drobiazgi
  • pomoc przy tlumaczeniu tekstu dla Thunderbirda

Plany

  • troche Sm moze
  • nic konkretnego

Pytania i/lub problemy

  • Adrian: tekst o Sm do bh przekazalam dalej, nie mam dostepu do serwera
    • Ok, dzieki (Adrian)
  • nie bedzie mnie na stand-upie

FilKina

Zrobione

  • Dokończyłam w końcu poprzedni artykuł ("Przeglądanie w trybie prywatnym")

Plany

  • Dokończenie aktualizowania bieżącego artykułu "Dostosowywanie Firefoksa za pomocą dodatków"

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu:-/

Gandalf

Zrobione

  • urlop

Plany

  • narabiać maile :)

Pytania i/lub problemy

  • pingać mnie jutro w dzień w sprawach palących pliz

Hakon

Zrobione

  • Bieżące Bugzilla
  • Bugzilla 3.4.14, 3.6.8, 4.0.4, 4.2rc2

Plany

  • Automatyczne testy Selenium - review na bieżąco
  • Bugzilla 4.0.5, 4.2, 4.3

Pytania i/lub problemy

  • Poszukiwane zastępstwo na czas planowanego urlopu.

Hubert

Zrobione

  • Wymiana maili z kilkoma hotelami (kwietniowe spotkanie)
  • Kupiłem bilet do Gdańska
  • Wysłałem kandydatowi na testera pierwsze zadanie

Plany

Pytania i/lub problemy

  • Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team
  • Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach
  • Osoby, które przylatują samolotem - proszę o wpisanie ceny przelotu na stronie wiki spotkania

Joasia

Zrobione

  • review ankiety Falki
  • kupiłam bilet na spotkanie i uzupełniłam wiki
  • zamknęłam wątek Basi, żegnamy się z nią, zgłosiłam błąd i usunęłam ją tam gdzie mogłam
  • porządki w FIFO
  • porządki w poczcie, dużo maili różnych i zamykania starych wątków

Plany

  • wypełnić ankietę
  • wrzucić MDC do Matriksa
  • QA GNOME
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie (czy gandalf nadal chce pomocnika?)
  • nadal nie mam zadania dla testera z GNOME

Marcoos

Zrobione

  • bieżące w central
  • trochę tłumaczeń mozilla.org
  • udało się (głównie Sarze) wyczyścić webdashboard do zera (stan na wczoraj - dziś doszły nowe stringi)
  • załatwiłem wszystkie formalności związane z moim wyjazdem na MDN Hack Day
  • review tłumaczeń Sary na mozilla.org

Plany

  • zrobić sign-off dla mozilla-beta i aurora

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu

Piecu

Zrobione

  • Sprawdziłem zadanie rekrutacyjne Karoliny
  • QA strony EOL dla Tb

Plany

  • Napisać odpowiedź na odpowiedź Karoliny i dać nowe zadanie
  • Nadrobić Thunderbirdowe rzeczy
  • Ocenić siebie i innych
    • Znowu...
    • Ale przeraża mnie ilość pytań :/

Pytania i/lub problemy

  • Kiepsko z czasem ostatnio

PiotrDrag

Zrobione

  • Poprosiłem o dodanie wersji GNOME3-4 do Bugzilli.

Plany

  • -

Pytania i/lub problemy

  • -

Sara

Zrobione

  • pliki ~.lang (były) uzupełnione

Plany

  • snippets.lang
  • na poważnie ruszyć Pierwsze kroki w Aviary.pl

Pytania i/lub problemy

  • studia!

stef

Zrobione

  • bieżące l10n tb
  • l10n stron migracji z tb 3.1
    • dzięki za pomoc Falka!
  • drobne na bap

Plany

  • wysłać maila w sprawie serwera
  • l10n stron migracji z tb 3.1
  • tb l10n
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • gwo…

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w repozytoriach
  • Poprawki w tłumaczeniu tekstu o Apps Marketplace

Plany

  • Bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:23] <hubert> zaczynamy
[21:00:25] <hubert> adriank
[21:00:29] <adriank> ndd
[21:00:45] <hubert> adriank: przeczytaj opis Falki
[21:01:03] <adriank> hubert: odpisalem Falce na wiki nawet ;)
[21:01:10] <hubert> super
[21:01:18] <hubert> Falka się wpisała (tak przy okazji)
[21:01:20] <hubert> AsiaN
[21:01:27] <AsiaN> ndd
[21:01:42] <hubert> FilKina
[21:01:43] <FilKina> ndd
[21:02:08] <hubert> gandalf
[21:02:12] Dołącz daroPL dołączył do tego kanału (Darek@moz-BBF74D02.neoplus.adsl.tpnet.pl).
[21:02:12] <gandalf> ndd
[21:02:26] <hubert> gandalf: zerknij na bugi przypisane do siebie
[21:02:32] <hubert> szczególnie te najstarsze
[21:02:35] <Joasia> daroPL: nie uciekaj po standupie, pogadamy :)
[21:02:39] <gandalf> jutro zaczne od końca
[21:03:09] <hubert> Hakon
[21:03:13] <Hakon> ndd
[21:03:27] <daroPL> Joasia: ok
[21:03:46] <hubert> Hakon: a kto jest Twoim zastępcą (brakuje tego na wiki)?
[21:03:55] <Hakon> hubert: nikt
[21:04:09] <hubert> nikt?
[21:04:15] <Hakon> nikt
[21:04:29] <adriank> hubert: SeaMonkey tez nie ma zastepcy kierownika :/
[21:05:04] <hubert> no to ładnie
[21:05:21] <hubert> teraz ja
[21:05:23] <marcoos> a dzieje sie z tego powodu jakas tragedia?
[21:05:32] <hubert> Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team
[21:05:32] <hubert> Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach
[21:05:32] <hubert> Osoby, które przylatują samolotem - proszę o wpisanie ceny przelotu na stronie wiki spotkania 
[21:05:37] <adriank> hubert: afaik, Lemiel swoim mejlem o swoich dzieciach pozegnal sie jednoczesnie z Aviary.pl - co by wyjasnialo, dlaczego sie nie pojawia wiecej ;)
[21:05:57] <hubert> adriank?!
[21:06:04] <adriank> yep
[21:06:23] <hubert> marcoos: dopóki nie ma problemu nic się nie dzieje
[21:06:53] <hubert> Joasia: kojarzysz sprawę?
[21:07:33] <hubert> adriank: napisał "chyba"
[21:07:48] <Joasia> hubert: adrianowi chyba chodzi o to, że odkąd lemiel ma dziewczyny to ledwie żyje i nie wyrabia z aviary i jest podejrzenie, ze ostatecznie zrezygnuje bo dzieci mu raczej nie ubedzie i cos bedzie musial poswiecic
[21:07:48] <hubert> no to Joasia teraz
[21:07:59] <adriank> hubert: choc, jak tak patrze na tego mejla z 29-tego sierpnia, to nie napisal tego definitywnie....
[21:08:10] <Joasia> definitywnie to nie odszedl
[21:08:17] <Joasia> nawet się nie zająknął :)
[21:08:28] <Joasia> ja mam dzis wolne, więc do końca dnia będę siedzieć nad aviary i bugzilla
[21:08:33] <Joasia> spodziewajcie sie dalszych maili 
[21:08:44] <Joasia> tomkaD chce dopasc, bo nadal potrzebuję zadanie dla testera
[21:08:54] <adriank> Joasia: "a później nie wiem, chyba niestety tak jak Nikdo pożegnam się z Wami" cytat Lemiela
[21:08:56] <Joasia> i gandalf, czy ty potrzebujesz kogos do pomocy, czy nie?
[21:09:31] <gandalf> Joasia: z adminką? pewnie, że by się ktoś przydał, albo żeby osoby które już mają dostęp korzystały z niego :)
[21:09:36] <Joasia> adriank: 'chyba' != 'na pewno'. na razie jeszcze lemiel w zespole jest
[21:09:43] <Joasia> gandalf: to porozmawiamy po standupie, ok?
[21:09:49] <adriank> Joasia: dokladnie
[21:10:36] <hubert> marcoos
[21:10:40] * marcoos ndd
[21:10:55] <marcoos> pytania?
[21:11:05] <hubert> co będzie robił na tym MDN cośtam?
[21:11:16] <hubert> będziesz :)
[21:11:47] <marcoos> spodobały im się moje talki na frontrow i meet.js summit, chcą mnie zrobić evangelism rep
[21:12:07] <hubert> Joasia: trzeba to będzie rozgłosić :)
[21:12:29] <Joasia> ależ z przyjemnością :)
[21:12:30] <hubert> Piecu
[21:12:37] <marcoos> na razie się z rozgłosem wstrzymajmy
[21:12:43] <Piecu> ndd
[21:12:52] <Piecu> a w sumie może i coś jest
[21:13:08] <Piecu> gdyby ktoś miał coś do przetłumaczenia dla kandydatki, to ja chętnie przyjmę
[21:13:09] <hubert> a ta ankieta to do kiedy?
[21:13:18] Opuść PiotrDrag opuścił ten kanał.
[21:13:18] <hubert> ktoś wie?
[21:13:20] Dołącz PiotrDrag dołączył do tego kanału (raven@moz-1272005A.ssp.dialog.net.pl).
[21:13:51] <hubert> PiotrDrag
[21:13:52] <Joasia> chyba falka nie napisała do kiedy
[21:13:54] <PiotrDrag> ndd
[21:14:40] <hubert> Joasia: masz Piotra jakby co (GNOME)
[21:14:46] <hubert> Sara
[21:14:47] Opuść Piecu opuścił ten kanał.
[21:15:04] <Joasia> hubert: z Piotrem juz rozmawialiśmy przed standupem, niestety potrzebny jest kierownik
[21:15:08] <Sara> ndd
[21:15:14] Dołącz Piecu dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-1A3B73E5.warszawa.vectranet.pl).
[21:15:27] <marcoos> Sara: widzę, że zamierzasz zrobić snippets?
[21:15:27] <hubert> Sara, zostań proszę po stand-upie
[21:15:47] <Sara> hubert, nie wiem czy dam radę
[21:15:53] <Sara> marcoos: tak
[21:16:02] <marcoos> Sara: fajnie :)
[21:16:07] <hubert> Sara: 7 minut
[21:16:19] <hubert> stef się wpisał
[21:16:40] <hubert> widzę, że ma GWO w planach, właśnie miałem o to pytać :)
[21:16:51] <hubert> Witia
[21:16:55] <Joasia> o, też właśnie czytałam maile o GWO :)
[21:17:00] <Witia> Nie ma spraw.
[21:17:59] <hubert> ktoś jeszcze ma coś?
[21:18:08] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:18:56] <hubert> kończymy