Stand-up:2012-02-27

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Ankieta

Plany

  • Tłumaczenie AMO

Pytania i/lub problemy

  • Brak pomijając przedwiosenny brak motywacji

Falka

Zrobione

  • calendarowe drobiazgi

Plany

  • nic konkretnego (może bugzilla.pl, może Pomoc Sm)

Pytania i/lub problemy

  • problemy z organizacją czasu (znowu, ech)
  • nie będzie mnie na stand-upie
  • jak na razie tylko 5 osób wypełniło ankietę do oceniania siebie i zespołu (z czego jedna odpowiedź to "test", więc się nie liczy) – skoro jesteście na stand-upie, to możecie wypełnić teraz na bieżąco, jak ludzie będą swoje ndd dodawać ;)
  • Gandalf: gdzie jest stage.bugzilla.pl? miało być już dawno temu

FilKina

Zrobione

  • Przesłałam do sprawdzenia poprzedni tekst i pracuję nad kolejną aktualizcją

Plany

  • Dokończenie bieżącego artykułu i aktualizacja następnego

Pytania i/lub problemy

  • Brak pytań i poważnych problemów

Gandalf

Zrobione

  • Joasia ma dostęp do panelu adm. (maile itp.)
  • Poczyszczone stare konta adm. (nikdo, wojciech)
  • Konta shellowe uporządkowane

Plany

  • Skrócić moją laglistę

Hakon

Zrobione

  • Bugzilla 4.0.5
  • Automatyczne testy Selenium

Plany

  • Bugzilla 4.2

Pytania i/lub problemy

  • Urlop - 1.03-1.09

Hubert

Zrobione

  • Negocjacje z hotelami - c.d. (kwietniowe spotkanie)
  • Zacząłem organizować sobotnią kolację
  • Wysłałem kandydatowi na testera przypomnienie - na razie cisza

Plany

  • Wszystko co związane ze spotkaniem - głównie - załatwić płatność hotelu i dogadać się z restauracją

Pytania i/lub problemy

  • Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team
  • Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach
  • Osoby, które przylatują samolotem - proszę o wpisanie ceny przelotu na stronie wiki spotkania

Joasia

Zrobione

  • 2. spotkanie zarządu - review
  • mnóstwo Bugzilli
  • rozmowa z gandalfem na temat spraw organizacyjnych
  • ustalenie wakatów w projektach na podst. Matriksa i stworzenie odpowiednich ticketów
  • dużo róznych maili i bugów

Plany

  • kontynuować wątek z gandalfem (wstępnie jesteśmy umówieni na czwartek)
  • wypełnić ankietę
  • wrzucić MDC do Matriksa
  • QA GNOME
  • rekrutacja, kontunuować porządku i opublikować ogłoszenia
  • dalsze porządki w FIFO
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • nadal nie mam zadania dla testera z GNOME

Marcoos

Zrobione

  • wypełniłem ankietę FLK :)
  • sign-off aurory i bety

Plany

  • uzupełnić central

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-02-25 00:35 +0000
  • Jeden zgłoszony błąd do Tb
  • Odpowiedziałem Karolinie na rekrutacji

Plany

  • Dać Karolinie nowe zadanie (jak odpisze)
  • Pogonić Bartka
  • Ocenić siebie i innych

PiotrDrag

Zrobione

  • Zrecenzowałem i wysłałem tłumaczenia programów buoh i blam autorstwa Mateusza Kacprzaka.
  • Tłumaczenie NetworkManagera.

Plany

  • Zaczać tłumaczenie GNOME 3.4, string freeze już za tydzień.

Pytania i/lub problemy

  • Nope.

Sara

Zrobione

  • zaliczałam do końca sesję, więc nic aviarowego chyba

Plany

  • snippets.lang
  • na poważnie ruszyć Pierwsze kroki w Aviary.pl

Pytania i/lub problemy

  • licencjat :D

stef

Zrobione

  • bieżące l10n tb
  • odpowiedź na maila Joasi dot. pomocy Gandalfowi
  • rzut okiem na commity Falki w hg

Plany

  • tb l10n
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • gwo…

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w repozytoriach
  • Drobne rzeczy związane z Bugzillą

Plany

  • Bieżące zmiany w repozytoriach
  • Wypełnić ankietę

Zapis spotkania

[21:01:50] Joasia|mtg: marcoos: poprowadzisz?
[21:01:50] Hakon: ?
[21:01:56] Joasia|mtg: huberta nie ma, a ja jestem na spotkaniu
[21:01:59] Joasia|mtg: przepraszam, ze tak nagle
[21:02:22] gandalf: ja moge poprowadzic
[21:02:22] gandalf: :)
[21:02:25] gandalf: ale nie wiem jak to sie robi
[21:02:28] gandalf: nigdy nie prowadzilem
[21:02:44] gandalf: no to zaczynamy… ?
[21:02:44] gandalf: :)
[21:02:46] Joasia|mtg: gandalf: jedziesz alfabetycznie wedle kto na kanale(i ma wpis) + kto ma wpis
[21:02:56] Joasia|mtg: jesli we wpisie sa jakies problemy, pytania do kogos, sygnalizujesz
[21:02:57] Joasia|mtg: dzięki!
[21:03:04] gandalf: AsiaN: hej!
[21:03:05] gandalf: :>
[21:03:09] gandalf: AsiaN: cos do dodania? :)
[21:03:11] �FilKina� (chatzilla@moz-2543F75C.siedlce.vectranet.pl) joined the channel.
[21:03:12] Joasia|mtg: jak ktos jest na ircu ale nie jest wpisany, to idzie na koniec kolejki
[21:03:16] FilKina: haj, sorry za spóźnienie
[21:03:20] AsiaN: Hej Gandalf
[21:03:23] AsiaN: Ndd
[21:03:39] gandalf: pytania do AsiaN ? :)
[21:03:58] gandalf: ne ma
[21:04:13] gandalf: kto to FilKina ?
[21:04:22] Joasia|mtg: Mariola
[21:04:25] gandalf: aha, ok
[21:04:28] Joasia|mtg: tlumaczy SUMO
[21:04:30] gandalf: FilKina: ?
[21:04:34] gandalf: hej! :)
[21:04:35] FilKina: tak?
[21:04:39] gandalf: coś do dodania?
[21:04:41] FilKina: hej
[21:04:48] Joasia|mtg: FilKina: gandalf prowadzi standup dziś
[21:04:49] FilKina: nie wszystko ok
[21:04:52] gandalf: sup! :)
[21:04:53] FilKina: oooo
[21:05:05] gandalf: pytania do FilKiny? (odmienia się Twój nick? :))
[21:05:07] FilKina: też się cieszę;)
[21:05:08] gandalf: dalej
[21:05:15] gandalf: gandalf
[21:05:18] gandalf: ndd
[21:05:22] gandalf: pytania do gandalfa?
[21:05:27] Joasia|mtg: wpisany?
[21:05:32] Hakon: 0kiedy stage.bugzilla.pl
[21:05:37] gandalf: ta jest!
[21:05:43] gandalf: Hakon: bug id?
[21:05:44] Joasia|mtg: a tak :D
[21:05:46] Piecu: gandalf się wpisał :o
[21:06:00] Hakon: bugs.stage.aviary.pl?
[21:06:08] gandalf: Hakon: bug id jaki jest
[21:06:13] gandalf: chce dodac sobie do todo na jutro
[21:06:22] Joasia|mtg: gandalf: 4229
[21:06:38] FilKina: Gandlaf: tak odmienia się:-)
[21:06:48] gandalf: heeej!
[21:06:56] gandalf: mój nick ma a przed l :)
[21:06:57] gandalf: ok
[21:07:03] Hakon: gandalf: 4240
[21:07:20] gandalf: to ja tylko dodam, że Joasia ma wszystkie możliwe uprawnienia do poczty więc może wam zakładać konta, usuwać konta, poprawiać konta i w ogóle może * konta.
[21:07:34] gandalf: dodane
[21:07:39] Joasia|mtg: Hakon: a to się pomyliłam, myślałam, że 4229
[21:07:50] Hakon: ten tez oczywiscie
[21:08:19] gandalf: Hakon:
[21:08:54] Hakon: od 1.03 ide na urlop
[21:09:07] Hakon: przynajmniej 6 miesiecy
[21:09:24] Hakon: niestety raczej bez zastepstwa (brak ochotnikow)
[21:09:35] gandalf: Hakon: ja pewnie znowu wezmę bz jak Ciebie nie będzie
[21:10:21] Hakon: gandalf: super, wysle ci jutro maila jak bym to widzial :)
[21:10:31] Joasia|mtg: Hakon: ja poproszę cc tego maila
[21:10:31] gandalf: pewnie!
[21:10:38] gandalf: dalej
[21:10:42] Hakon: gandalf: dzieki!
[21:10:48] gandalf: Joasia|mtg
[21:10:51] Joasia|mtg: ndd
[21:10:55] gandalf: pytania do Joasi?
[21:11:04] gandalf: marcoos
[21:11:08] Hakon: czy uda sie na jutro wszystkie testy skonczyc?
[21:11:10] marcoos: ndd
[21:11:21] gandalf: o właśnie, ja też chyba na cel tego tygodnia ustawie sobie zrobienie ankiety falki
[21:11:25] Joasia|mtg: Hakon: zostaly nam dwa, ale to zalezy o ktorej dzis wyjde z pracy
[21:11:25] marcoos: poza tym, ze gandalf i stas byli w Krk, a nie odezwali sie
[21:11:29] gandalf: bo zacząłem ale uznałem, że dzień nie ma tyle czasu :)
[21:12:03] gandalf: marcoos: byłem od piątek 21 do sobota 5:00 rano, cały czas w Shakersie, zintoksykowany, z ekipą ze snowboardu. Tylko dlatego! słowo!
[21:12:11] gandalf: ok
[21:12:13] gandalf: pytania do marcoosa?
[21:12:20] gandalf: Piecu
[21:12:33] Piecu: ndd
[21:12:38] gandalf: pytania do Pieca?
[21:12:38] marcoos: zintoksykowany, jakie ładne słowo :)
[21:12:50] gandalf: marcoos: rozwijam swoją polszczyznę :)
[21:13:04] gandalf: taak, to ja też dodam do todo wypełnienie ankiety :)
[21:13:06] gandalf: PiotrDrag
[21:13:12] PiotrDrag: ndd
[21:13:26] gandalf: PiotrDrag: potrzebujesz pomocy z 3.4?
[21:13:53] PiotrDrag: jeszcze nie jestem pewny, ale powinienem dać radę
[21:14:05] PiotrDrag: jak coś to zgłoszę prośbę o pomoc
[21:14:09] gandalf: ok, jakby co, to ja od 3.0 nie robiłem nic przy gnome i chciałbym spróbować coś malutkiego
[21:14:11] PiotrDrag: jak zwykle brakuje qa...
[21:14:17] gandalf: żeby przypomnieć sobie jak to się je
[21:14:22] PiotrDrag: a zapraszam :D
[21:14:36] gandalf: ok, to odezwij się online kiedyś w sprawie qa, powiesz mi jak postawić testowe środowisko to potestuje 3.4
[21:14:40] gandalf: Sara
[21:14:46] Sara: ndd
[21:14:52] gandalf: Sara: potrzebujesz pomocy z licencjatem? :D
[21:14:58] PiotrDrag: chodzi raczej o recenzowanie tłumaczeń, w gnome mamy taki trochę inny system
[21:15:03] PiotrDrag: (już się zamykam)
[21:15:05] Sara: gandalf: na razie jeszcze nie :D
[21:15:06] Piecu: licencjat to problem czy pytanie?
[21:15:14] gandalf: hahah
[21:15:15] gandalf: :D
[21:15:19] Sara: to problem, bo zabiera czaaaas
[21:15:29] Piecu: ale już jest?
[21:15:31] gandalf: ale fajne jest
[21:15:46] gandalf: ok, dalej
[21:16:00] gandalf: czy ktos ma jakies updaty od stefa w spraiwe gwo?
[21:16:05] gandalf: chcialbym zobaczyc zrodla, potestowac...
[21:16:23] Joasia|mtg: gandalf: napisz do niego maila
[21:16:23] gandalf: ok, nikt, bywa. deal
[21:16:25] gandalf: napisze
[21:16:27] Joasia|mtg: może ma coś testowalnego
[21:16:30] gandalf: ok, to byloby na tyle.
[21:16:35] gandalf: czy ktos ma jakies round table items?
[21:16:50] Joasia|mtg: głodnam
[21:16:58] gandalf: jeśli nie, to uderzam dostojnie trzy razy w stół zakrzykując - KONIEC!
[21:17:03] Joasia|mtg: siedze na spotkaniu i patrzę na wzory matematyczne, z których nic nie rozumiem
[21:17:07] marcoos: i think nikt nie have żadnych okrągłostołowych items