Stand-up:2012-03-19

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Falka

Zrobione

  • drobiazgi przy cal_central (w tym sign-off, o który mnie Stef męczył)
  • przypominajka w sprawie ankiety

Plany

  • nic konkrentego (brak czasu)
  • sign-off do Aurory jak Stef dalej będzie męczył ;)

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: bugi bugzillowe czekają – bez nich nie jestem w stanie nic robić (a Hakon już na urlopie): 4278, 4279, 4229, 4240
    • czy ktoś poza Gandalfem jest w stanie się tymi bugami zająć?
  • nie będzie mnie na stand-upie

FilKina

Zrobione

  • Dalej męczę aktualizację artykułu "Updateing Firefox"

Plany

  • Dokończenie bieżącego artykułu i rozpoczęcie aktualizacji nowego

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na spotkaniu
  • Brak czasu:/

Gandalf

Zrobione

  • nic

Plany

  • bugzilla

GmbH

Zrobione

  • Trochę SUMO

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu na cokolwiek...

Hubert

Zrobione

  • Dodałem dużo nowych informacji do strony wiki spotkania (nocleg, wyżywienie, próbka agendy)
  • Załatwiałem z LewisPR kwestię złego tłumaczenia notki prasowej i kontaktów telefonicznych dla nich, by problem się nie powtórzył
  • Pingnąłem Gandalfa w sprawie naprawiania starych bugów

Plany

  • Spotkanie zarządu
  • Przygotować atrakcję w niedzielę

Pytania i/lub problemy

  • Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team. AsiaN, FilKina - tylko od Was nie dostałem jeszcze odpowiedzi.
  • Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach

Joasia

Zrobione

  • przelew przyszedł za hotel
  • poza tym nic, release mamy i nie wychodzę z pracy (wliczając w to sobotę)

Plany

  • przekazać kasę dalej, do hotelu (pilne!)
  • pomóc przy GNOME
  • spotkanie zarządu
  • kontynuować wątek z gandalfem
  • wypełnić ankietę
  • wrzucić MDC do Matriksa
  • rekrutacja, kontunuować porządki i opublikować ogłoszenia
  • dalsze porządki w FIFO
  • Bugzilla - wrócić do testów po wydaniu GNOME
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • nadal nie mam zadania dla testera z GNOME, ale to chyba nieaktualne skoro kandydat przestał odpowiadać
  • mam masakrycznie mało czasu i de facto cokolwiek co wymaga >5min mogę robić w weekendy (jeśli akurat nie pracuję)
  • w pracy jestem i mamy release, więc generalnie bardziej mnie nie ma na standupie niż jestem

Marcoos

Zrobione

  • merge central do aurory

Plany

  • MDN Hack Day w NYC
  • uzupełnić brakujące stringi w aurorze
  • uzupełnić central

Pytania i/lub problemy

  • w tym tygodniu będę słabo osiągalny

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-03-19 12:49 +0100 i dyskusja ze stefem na temat filelink i komunikatora
  • Zakończenie rekrutacji Karoliny

Plany

  • Przejrzeć część związaną z komunikatorem w Tb

Pytania i/lub problemy

  • Przypominam, że dzisiaj o 21:30 gościem na IRC-u będzie Karolina Wójcik, kandydatka na tłumaczkę

PiotrDrag

Zrobione

  • Tłumaczenie programów gnome-disk-utility, sound-juicer, rygel, gnome-tweak-tool, gnome-shell-extensions, gnome-applets, gnome-color-manager, evolution-couchdb, evolution-exchange, anjuta-extras, eog-plugins, gedit-plugins, network-manager-pptp, network-manager-vpnc, evolution-ews, gedit-latex, evolution-mapi, evolution-kolab.

Plany

  • GNOME 3.4
  • release-notes dla 3.4

Pytania i/lub problemy

  • -

Sara

Zrobione

  • popytałam o kręgle na spotkanie

Plany

stef

Zrobione

  • lokalizacja obrazków na stronie o tb11
  • męczenie Falki o sign-off
    • obecne cal-beta z głowy
    • i czekamy na cal-aurora… ;-)
  • bieżące tb l10n
    • sposób rozwijania tb ssie
  • parę różnych drobnych na bap, bmo

Plany

  • tb l10n
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • gwo…

Problemy

  • serwer…

Witia

Zrobione

  • Poprawki w notce o Fx
  • Sprawdzone bieżące zmiany w repozytoriach
  • Zgłoszony drobny bug do Fx

Plany

  • Sprawdzanie bieżących zmian w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:35] <hubert> zaczynamy
[21:00:42] <hubert> Falka się wpisała
[21:00:54] <hubert> gandalf: zrobisz to o co Falka prosi?
[21:01:20] <hubert> FilKina się wpisała
[21:01:44] <gandalf> juz ide
[21:01:47] <hubert> FilKina i AsiaN też - czekam na odpowiedź na mojego maila
[21:01:54] <hubert> GmbH wpisany
[21:01:58] <hubert> teraz ja
[21:02:07] <hubert> polecam http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13
[21:02:11] <hubert> jest tam dużo nowego
[21:02:24] <hubert> jeśli chodzi o agendę - to tu się jeszcze dużo zmieni 
[21:02:52] <hubert> Joasia
[21:03:00] <gandalf> btw. wszystko to o co falka prosi moze zrobic kazdy kto ma dostep shellowy do aviarypl@pictor.dreamhost.com *^^*
[21:04:04] <Joasia> ndd
[21:04:26] <Joasia> mam, niestety, mega zapieprz
[21:04:26] <hubert> ja chyba mam, ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić (to z bugów nic mi nie mówi)
[21:05:07] <hubert> Joasia: będziemy musieli zrobić dzisiejsze spotkanie albo wcześniej albo później
[21:05:10] <hubert> bo rekrutacja jest
[21:05:37] <hubert> marcoos
[21:05:41] <marcoos> ndd
[21:06:23] <hubert> jak tam review, które robi komisja rewizyjna?
[21:07:06] <hubert> marcoos?
[21:07:24] <marcoos> nijak
[21:07:29] <hubert> Sara: możesz kontynuować (mam gorącą kolację na stole :-))?
[21:07:34] <marcoos> przynajmniej ja nic nie zrobilem w tej kwestii
[21:07:38] <marcoos> nie wiem jak reszta
[21:07:53] <Sara> hubert: ok
[21:07:58] <Sara> smacznego
[21:08:25] <Sara> Piecu
[21:08:45] <Piecu> ja tylko chcę napisać, że mamy dzisiaj kandydatkę o 21:30
[21:08:50] <Piecu> zapraszam do zadawania pytań
[21:08:51] <Piecu> poza tym ndd
[21:09:00] <Sara> pytania?
[21:09:24] <Sara> PiotrDrag1
[21:09:29] <PiotrDrag1> ndd
[21:09:35] <Sara> pytania?
[21:09:53] <Sara> Sara
[21:09:55] <Sara> ndd :)
[21:09:59] <Sara> pytania?
[21:10:44] <Sara> stas niewpisany, stef się wpisał, TomaszD niewpisany
[21:10:46] <Sara> Witia
[21:11:14] <Witia> Nie mam spraw
[21:11:28] <Sara> pytania do Witii?
[21:12:09] <Sara> Ktoś chciałby coś dodać?
[21:12:50] <Sara> W takim razie możemy kończyć