Stand-up:2012-04-02

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • AMO

Plany

  • doleciec do Gdanska

Pytania i/lub problemy

  • Witia: moglbys prosze zerkna na AMO i dokonczyc javascript.po. Dzieki!

Falka

Zrobione

  • zamknęłam ankietę i zaczęłam szykować maile do wszystkich z wynikami

Plany

  • skończyć maile i rozesłać jeszcze w poniedziałek
  • może bugzilla
  • ustosunkować się do feedbacku z ankiety

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu (i będzie bardzo mało do połowy maja)
  • nie będzie mnie na stand-upie

FilKina

Zrobione

  • Zaktualizowałam 2 artykuły: "Jak zatrzymać śledzenie" oraz "Aktualizacja Firefoksa"

Plany

  • Aktualizacja "How to clear the cache"

Pytania i/lub problemy

  • Mam problem z Internetem więc pewnie nie będzie mnie na stand

upie

Gandalf

Zrobione

  • urlop

Plany

  • nadrabiamy zaległości :)
  • nie dam dziś rady być online o 9 :(

Hubert

Zrobione

  • Skończyłem ostatnie przygotowania związane z kwietniowym spotkaniem. Wszystko jest już gotowe.

Plany

  • Spotkanie zarządu
  • Odpocząć

Pytania i/lub problemy

  • Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team. AsiaN, FilKina - tylko od Was nie dostałem jeszcze odpowiedzi.
  • Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach

Joasia

Zrobione

  • bieżące administracyjne: zakładanie/usuwanie kont
  • przelewy okołospotkaniowe i inne również okołospotkanowe w miarę potrzeb
  • zamknęłam kilka błędów
  • różne maile
  • nie pomogłam przy gnome :(
  • nie ruszyłam nic z listy todo zarządu
  • gandalfa też nie dorwałam, bo się gdzieś szlajał w płonących busach

Plany

  • pomóc przy GNOME
  • kontynuować wątek z gandalfem
  • wrzucić MDC do Matriksa
  • rekrutacja, kontunuować porządki i opublikować ogłoszenia
  • dalsze porządki w FIFO
  • Bugzilla - wrócić do testów po spotkaniu
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • w pracy jestem, więc jak zamilknę to znaczy, że ktoś mi przeszkadza

Marcoos

Zrobione

  • nic?

Plany

  • nadrobić zaległości przy Fx+tk
  • przyjrzeć się mozilla.org/pl

Pytania i/lub problemy

  • BlueGriffon - chętni? (zob. mail od Daniela)

Piecu

Zrobione

  • Dokończyłem temat wprowadzenia Karoliny do zespołu (bap, maile, stand-up itd.)

Plany

  • Mam jakieś drobne zaległości z Tb, ale z czasem krucho :/

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na SU

PiotrDrag

Zrobione

Plany

  • Dalsze testy GNOME 3.4.
  • Czekać, aż ktoś znajdzie czas na review tłumaczeń, może coś się uda sprawdzić na 3.4.1?

Pytania i/lub problemy

  • Czy w Bugzilli istnieje możliwość zablokowania zgłaszania błędów dla konkretnych (już niewspieranych) wersji?

Sara

Zrobione

  • łatka z przetłumaczonym newsletter.lang poszła do marcoosa po review

Plany

  • dopisać do działu dojazd szczegóły o taksówkach z lotniska
  • przerzucić dane o spotkaniu tutaj
  • bug 741362

stef

Zrobione

  • bieżące tb l10n
  • uaktualniłem i uzupełniłem się na stronie wiki najbliższego spotkania
  • trochę emalji

Plany

  • pomyśleć o biletach na spotkanie
  • tb l10n
  • qa czatu i filelink w tb
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • gwo…

Pytania i/lub problemy

  • serwer…
  • l10n rozszerzenia pdf.js?

Sumoka

Zrobione

  • zapoznałam się bliżej z tematem wiki i mediawiki

Plany

  • od środy do środy jestem na młodzieżowym wywczasie integracyjnym, więc niestety żadnych planów aviariowych nie mam

Pytania i/lub problemy

  • jeszcze brak

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach

Plany

  • Sprawdzić tłumaczenie AMO i bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:01] <hubert> zaczynamy
[21:00:02] <hubert> o
[21:00:07] <hubert> pierwszy dziś jestem :)
[21:00:17] <hubert> spotkanie przygotowane, są pytania do mnie?
[21:00:17] Dołącz Sara dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-AC0743E0.dynamic.chello.pl).
[21:00:44] <hubert> AsiaN, Falka i Gandalf wpisani
[21:01:10] <hubert> Joasia: FilKina i AsiaN nie odpowiadają na maile - możesz z nimi pogadać?
[21:01:29] <Joasia> postaram sie chociaz jak nie odpowiadaja, to moze byc ciezko sie z nimi skontaktowac :)
[21:01:41] Dołącz AsiaN dołączył do tego kanału (von@moz-DB71579F.dip.t-dialin.net).
[21:01:50] <hubert> może tobie odpowiedzą
[21:01:55] <hubert> o jest AsiaN
[21:02:05] <hubert> AsiaN: dlaczego nie odpowiadasz na moje maile?
[21:02:13] <AsiaN> Jestem :-) co prawda spozniona
[21:02:20] <AsiaN> Jaki mail?
[21:02:44] <hubert> taki, o jakim wspomniałem we wpisie
[21:02:45] <hubert> tera
[21:02:46] <hubert> z
[21:02:48] <hubert> tydzień temu
[21:02:51] <hubert> 2 tygodnie temu
[21:02:52] <hubert> 3, 4
[21:02:53] <hubert> itd.
[21:03:04] <hubert> bardzo mi się to nie podoba
[21:03:12] <hubert> odpowiedz proszę dziś
[21:03:15] <hubert> teraz Joasia
[21:03:23] <AsiaN> Hmm a o co chodzilo w tym mailu?
[21:03:30] <AsiaN> Jaki temat?
[21:04:28] <AsiaN> Juz wiem. Dzisiaj odpowiem ;-)
[21:04:44] <Joasia> ndd
[21:04:47] <Joasia> sorki, ktos mnie zagadal
[21:04:53] <Joasia> AsiaN: stowarzyszenie
[21:05:54] <hubert> Karolina
[21:06:07] <Karolina> tak?
[21:06:27] <hubert> masz jakieś pytania?
[21:06:48] <Karolina> mam, ale do GmbH:)
[21:06:58] <Karolina> a ogólnie wszystko w porządku
[21:07:19] <hubert> ok
[21:07:22] <hubert> marcoos
[21:07:27] <marcoos> ndd
[21:07:51] <hubert> marzec się skończył, jakie postępy w pracach komisji rewizyjnej?
[21:08:41] <marcoos> 0
[21:09:23] <marcoos> postaram sie na to znalezc czas w najblizszych 2-3 tyg.
[21:09:47] <Joasia> na spotkaniu :)
[21:10:02] <Joasia> marcoos: ja mam taaaka liste rzeczy do zrobienia w piatek na spotkaniu :D doczekac sie nie moge :)
[21:10:04] <hubert> na spotkaniu to po ptokach
[21:10:42] <hubert> są wybory w sobotę, wątpię by ktoś z obecnego składu został...
[21:10:51] <hubert> Piecu się wpisał
[21:10:54] <hubert> PiotrDrag
[21:11:03] <PiotrDrag> poza pytaniem na wiki ndd
[21:11:11] <hubert> PiotrDrag: bo to jest bugzilla, by ludzie zgłaszali bugi
[21:11:21] <hubert> dlaczego chcesz im to umożliwiać?
[21:11:32] <Joasia> chyba uniemożliwiać :)
[21:11:33] <PiotrDrag> a jeśli ktoś uparcie zgłasza mi bugi w wersji sprzed 2 lat?
[21:11:49] <Joasia> hubert: tu chodzi o to zeby nie zglaszali bugow do wersji juz nie wspieranych
[21:11:55] <PiotrDrag> najczęściej dawno poprawione albo w ciągach, które zniknęły eony temu?
[21:12:16] <hubert> co za problem? :)
[21:12:23] <hubert> ROZWIĄZANY - U MNIE DZIAŁA
[21:12:27] <hubert> od tego to jest :)
[21:13:07] <PiotrDrag> bo przy okazji pisze przykre komentarze, głupio słuchać
[21:13:40] <PiotrDrag> np. dzisiaj bug 4332
[21:14:38] <hubert> tam jest coś skopane
[21:14:54] <hubert> ostatni komentarz sugeruje poprawkę, a status co innego
[21:15:04] <hubert> ale to nie temat na stand-up, możemy potem pogadać
[21:15:09] <hubert> Sara
[21:15:10] <PiotrDrag> poprawka nie dotyczy zgłoszonego błędu
[21:15:27] <Joasia> hubert: a, ja mam jeszcze temat na po standupie
[21:15:58] <Sara> hubert: co do tej strony spotkania na wiki mozilla.org
[21:16:13] <Sara> tam są wszędzie postawiane jakieś szablony z którymi nie wiem co zrobić :D
[21:16:29] <stef> pogadajmy po standupie to nie do końca takie wspaniałe rozwiązanie zdaniem niektórych… ;-)
[21:16:53] <Sara> poza tym czekam na review od marcoosa i ndd
[21:17:23] <hubert> Sara: nie ma żadnych szablonów tam :)
[21:17:26] <Joasia> Sara: nienawidze tych ich szablonow
[21:17:28] <Joasia> hubert: są
[21:17:57] <hubert> to ja o tym nic nie wiem :)
[21:18:02] <hubert> o tym pogadam na spotkaniu zarządu :)
[21:18:21] <hubert> jest stef
[21:18:26] <hubert> dawno Cię nie było :)
[21:18:30] <Joasia> brawa dla stefa!
[21:18:46] <stef> taa… choć jestem cały czas ;-)
[21:19:06] <hubert> Twoje pytanie to chyba do marcoosa
[21:19:10] <stef> a ogólnie to ndd (poza tym co na wiki), może poza pytaniem czy marcoos wie o brakach w aurorze (about:home)
[21:19:24] <marcoos> wie
[21:19:39] <marcoos> mam to w planie na ten tydzien
[21:19:40] <hubert> a l10n pdf.js?
[21:19:49] <stef> a pdf.js to raczej Zbyszek/Staś niż marcoos, chyba…
[21:20:03] <marcoos> "2. Komisja Rewizyjna działa na podstawie regulaminu uchwalonego przez Walne Zebranie."
[21:20:08] <marcoos> czy moge prosic o dotarczenie regulaminu?
[21:20:23] <stef> bo w trunku instaluje się już wersja en
[21:20:36] <stef> czyli za kilka tygodni w aurorze itd…
[21:21:19] <stef> patrzyłem na to i nie widzę specjalnie ogłoszeń o lokalizacji ani sposobu…
[21:21:38] <stef> stąd pytanie bo może zwyczajnie "zapomnieli"
[21:24:24] <hubert> a czemu Zbyszek/Staś?
[21:25:39] <hubert> stef?
[21:26:28] <stef> a jaki jest skład l10n drivers obecnie?
[21:26:37] <hubert> a w tym sensie
[21:26:46] <hubert> stas na kanale
[21:26:47] <hubert> stas?
[21:27:31] <Joasia> Idle for: 1 hour, 37 minutes
[21:27:31] <hubert> śpi
[21:27:34] <Joasia> na moje to go nie ma
[21:27:52] <hubert> spróbuj złapać go potem
[21:27:53] <hubert> Witia
[21:28:18] <Witia> Nie mam spraw
[21:28:24] <hubert> AsiaN
[21:28:43] <AsiaN> hubert: Si
[21:29:53] <hubert> marcoos: nie ma takiego, to miało być chyba dopiero po rejestracji (Joasia, pamiętasz?)
[21:30:19] <Joasia> hubert: jo, bez osobowości prawnej to nie mamy walnych zgromadzen i inszych papierkow
[21:30:33] <Joasia> de facto zatem caly zarzad i komisja rewizyjna sa nielegalne
[21:30:41] <Joasia> i powinnismy wprowadzic anarchie
[21:30:55] <Joasia> marcoos, hubert: tymczasem proponuje do tego podejsc zdroworozsadkowo
[21:31:10] <Joasia> marcoos: wy besztacie nas, my besztamy was. 
[21:31:13] <Joasia> jedno drugich rozlicza
[21:31:37] <hubert> ktoś ma jeszcze coś ważnego? 
[21:31:45] <hubert> jesteśmy po czasie
[21:32:32] <hubert> kończymy