Stand-up:2012-04-16

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Falka

Zrobione

  • trochę uczestniczyłam w spotkaniu online
  • poczytałam bugi calendarowe na bmo i dalej nie rozumiem, co się tam dzieje i co mam zrobić >_<

Plany

  • przeżyć następne dwa tygodnie (egzaminy! terminy! studia!)
  • spróbować zrobić coś aviarowego

Pytania i/lub problemy

  • raczej nie będzie mnie na stand-upie
  • totalny brak czasu i duże lagi do 22 maja

Gandalf

Zrobione

  • spotkanie aviary.pl
  • bugi sprzed 2007 :)
  • strona bugzilla.pl i stage.bugzilla.pl przygotowane

Plany

  • zaktualizowac bugs.aviary.pl do 4.2

Hubert

Zrobione

  • Spotkanie w Gdańsku i trochę rzeczy organizacyjnych z tym związanych, które wyszły w ostatniej chwili
  • Powarczałem na Stasia odpisując na stare maile
  • Poprosiłem hotel i restaurację o wysłanie faktur
  • Wysłałem nowemu zarządowi parę propozycji, co mógłbym robić

Plany

  • Rozliczyć swoje rachunki ze spotkania
  • Przejrzeć zaległe maile
  • Przejrzeć zdjęcia ze spotkania i je opublikować (Flickr)
  • Napisać na blogu o spotkaniu

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • spotkanie

Plany

  • duzo roznych

Pytania i/lub problemy

  • nie bedzie mnie na standupie

Marcoos

Zrobione

  • wziąłem udział w spotkaniu w Gdańsku
  • przedłużyłem o rok camino.org.pl, ustawiłem przekierowanie na caminobrowser.org


Plany

  • uzupełnić central
  • dokończyć rejestrację w ReMo

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu

Piecu

Zrobione

  • Wziąłem udział w spotkaniu
  • QA Thunderbirda do 2012-04-11 20:38 +0200
    • w tym QA Filelinka, czatów i zakładania kont

Plany

  • Jakieś błędy mi zostały do weryfikacji
  • Wdrożyć się w zarząd
    • Chciałbym trochę odciążyć Joannę z niektórych rzeczy
  • Pewnie jakieś pospotkaniowe rzeczy wyjdą

Uwagi/problemy

  • DJDrag - umieść proszę swojego nicka alfabetycznie na szablonie stand-upowym

DJDrag

Zrobione

  • Spotkanie.
  • Pozgłaszałem bugi w związku ze zmianą kierownika GNOME.
  • Wysłałem kaszubskie tłumaczenia GNOME do oficjalnego serwera git na prośbę Jurka.

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • Tomek, czy możesz wysłać maila na gnome-i18n z informacją o zmianie koordynatora?

Sara

Zrobione

  • byłam na spotkaniu w Gdańsku
  • bug 741362

Plany

  • uzupełnienie plików *.lang
  • pospotkaniowe zadania

Stas

Zrobione

  • spotkanie w gdansku!

Plany

  • uzielenić mobile na aurora i beta, pozniej na central

Pytania i/lub problemy

  • jestem bezproblemowy (zadna tam negative attitude!)

stef

Zrobione

  • bieżące tb l10n
  • l10n drugiej stronki o eol tb3.1
  • zabawy z krowami na bap/bmo
  • spotkanie w Gdańsku! :-)

Plany

Pytania i/lub problemy

  • lightning 1.4b3 został wydany bez naszej lokalizacji
    • temat poruszyłem już w jednym bugu
    • pośrednio jest to spowodowane późnym signoffem Falki
      • nie połapała się w przeterminowujących się signoffach i nie zrobiła na czas dla aurory i po migracji beta miała nadal stary
        • co dla cal_beta zostało skorygowane 16 marca
        • co przyczyniło się do popsutego wydania b2
      • niemniej nasza lokalizacja powinna była znaleźć się w b3
        • a nie powinno jej być w b2
          • zakładając, że paczki budowane są z signoffów
            • a nie kodu który był dobry
    • podobnież, następne bety mają być już ok
      • niemniej sprawę wypada monitorować
  • interfejs wyświetlania plików pdf w fx (nightly) jest niezlokalizowany
    • A lokalizowalny? --Piecu 10:57, 16 kwi 2012 (PDT)

TomaszD

Zrobione

  • Review z bugów P5, trochę P4, starych usterek
  • Spotkanie w Gdańsku

Plany

  • Review pozostałych, formalne przekazanie władzy

Pytania i/lub problemy

  • GNOME zamiast Camino na głównej, bug z 2010, kto się zajmie?
  • Zdjęcia ze spotkania - URL?

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach
  • Korekta i tłumaczenie AMO
  • Udział w spotkaniu w Gdańsku :)

Plany

  • Sprawdzanie zmian w repozytoriach
  • Działania związane z rejestracją stowarzyszenia

Zapis spotkania

[21:00:19] <Piecu> 21:00
[21:00:22] <Piecu> Falka się wpisała
[21:00:36] <Piecu> i prowadzi ożywioną dyskusję ze stefem
[21:00:44] <Piecu> gandalf: wpisz się
[21:00:53] <Piecu> hubert
[21:01:03] <hubert> ndd
[21:01:11] <Piecu> pytania do?
[21:01:42] <Piecu> Joasia się wpisała lakonicznie, bardzo poważnie potraktowała zarzut o zbyt wielu planach :D
[21:01:58] <Piecu> marcoos
[21:02:52] <Piecu> śpi
[21:02:56] <Piecu> to teraz ja
[21:03:07] <Piecu> sprawa alfabetu z Piotrem wyjaśniona
[21:03:08] <Piecu> :)
[21:03:11] <Piecu> pytania?
[21:04:04] <Piecu> no to PiotrDrag
[21:04:07] <PiotrDrag> ndd
[21:04:22] <Piecu> TomaszD: jest pytanie do Ciebie
[21:04:24] <TomaszD> PiotrDrag: wysle jutro
[21:04:31] <PiotrDrag> TomaszD: dzięki
[21:04:42] <Piecu> pytania?
[21:05:09] <Piecu> Sara
[21:05:13] <Sara> ndd
[21:05:24] <Piecu> ktoś ma coś do Sary?
[21:05:37] <TomaszD> Sara btw, andchat lepszy na androida
[21:05:43] <TomaszD> :-) 
[21:05:49] <Sara> TomaszD, dzięki, sprawdzę to :D
[21:05:58] <Piecu> no to teraz bezproblemowy stas :)
[21:06:43] <Piecu> śpi
[21:06:47] <Piecu> stef
[21:06:52] <stef> http://aviaryplmemes.tumblr.com — wow :)
[21:07:05] <Piecu> odpowiesz mi na pytanie z wiki?
[21:07:10] <stas> nie spi
[21:07:12] <stas> ale ndd
[21:07:16] <stas> ndd. nawet
[21:07:21] <stas> (z kropka)
[21:07:22] <stas> :)
[21:07:26] <hubert> uwielbiam marcoosowe poczucie humoru
[21:07:33] <hubert> chyba fan club założę ;)
[21:07:35] <stef> Piecu: nielokalizowalność nie zmienia efektu/języka tej części interfejsu
[21:07:54] <Piecu> stef: nie rozumiem
[21:08:23] <stef> a dyskusja z Falką ograniczyła się chyba do jednego pytania i odpowiedzi o ile coś mi nie umyka
[21:09:04] * marcoos ndd
[21:09:08] <stef> Piecu: no zwyczajnie, jest chyba nielokalizowalny i jest to problemem
[21:09:47] <Piecu> ok, to mi odpowiada na pytanie. czy jest na to bug, ewentualnie możesz go zgłosić?
[21:10:45] <Piecu> dobra, to po su, żeby nie tracić czasu
[21:10:49] <Piecu> TomaszD
[21:10:54] <stef> nie wiem, chyba były jakieś komentarze w bugu włączającym to do fx z których nic nie wynikało
[21:10:59] <hubert> http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#Zdj.C4.99cia
[21:11:00] <stef> k
[21:11:25] <gandalf> re
[21:11:35] <Piecu> TomaszD szuka ochotnika do zmiany logo na stronie. kto to może zrobić teraz? stef?
[21:12:05] <Piecu> gandalf: wpisz soę
[21:12:09] <gandalf> lecem
[21:12:22] <TomaszD> Ping? Zamarzł mi irc?
[21:12:28] <TomaszD> O
[21:12:31] <TomaszD> Nvm
[21:12:41] <TomaszD> Ndd
[21:13:08] <stef> teraz nie ale jak będzie bug na bap i będę o nim wiedział to mogę na to np rano popatrzeć.
[21:13:21] <TomaszD> Jest bug od 2010
[21:13:32] <TomaszD> Założyłem go
[21:13:34] <Piecu> TomaszD: przepisz go na stefa w takim razie
[21:13:40] <Piecu> a my lecimy dalej
[21:13:42] <Piecu> Witia
[21:13:44] <TomaszD> Ok
[21:13:45] <stef> numer?
[21:13:48] <Witia> Nie mam spraw
[21:14:14] <stef> (bo ja jeszcze się nie przyglądałem prehistorii)
[21:14:28] <TomaszD> stef: 3495
[21:14:35] <stef> thx
[21:14:51] <Piecu> pytania do Witii?
[21:15:15] <Piecu> gandalf: co z tym wpisem?
[21:15:19] <gandalf> sie robi
[21:16:00] <gandalf> gotowe
[21:16:28] <Piecu> pytania do gandalfa?
[21:17:25] <Piecu> gandalf: "sprzed", nie "z przed"...
[21:17:36] <Piecu> kogoś pominąłem? ktoś ma coś do dodania?
[21:18:13] <gandalf> obrzydliwe
[21:18:15] <Piecu> w takim razie ogłaszam koniec spotkania, można usiąść