Stand-up:2012-04-30

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • nic

Plany

  • przeprowadzka i urlop do 17 maja

Pytania i/lub problemy

  • absolutny brak czasu

Falka

Zrobione

  • podpisałam dokumenty stowarzyszenia i wysłałam Lemielowi do podpisu

Plany

  • brak

Pytania i/lub problemy

  • bardzo mało czasu i zamieszanie do 22 maja
  • nie będzie mnie na stand-upie
  • 5 do 12 maja będę w Austin na konferencji (finał Student Design Competition - trzymajcie kciuki:)

FilKina

Zrobione

  • ...

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na stand up

GmbH

Zrobione

  • Poprawki na SUMO

Hubert

Zrobione

Plany

  • Rozliczać rachunki ze spotkania
  • Zastanowić się nad ankietą dot. organizacji spotkania

Pytania i/lub problemy

  • Przypominam o rozliczeniu wydatków za spotkanie. DEADLINE: 2012-04-30 23:59 CEST (czas mija parę godzin po stand-upie)

Joasia

Zrobione

  • pierwsze większe spotkanie zarządu
  • różne maile
  • nawet jakieś tłumaczenie popełniłam
  • wysłałam rozliczenie spotkania do Huberta
  • wysłałam maila do WoMoz z informacją o naszym nowy zarządzie
  • zarejestrowałam się na reps.mozilla.org

Plany

  • przejąć rozliczenie spotkania od Huberta, jak zbierze wszystkie dokumenty
  • bug w sprawie swags
  • zacząć myśleć nad kolejnym spotkaniem aviarowym
  • dalej przekopywać się przez maile (coraz mniej wątków do zamknięcia)
  • myślec nad strategią long-term dla nowego zarządu

Pytania i/lub problemy

  • WoMoz chce, żebyśmy napisali o nas coś na ich głównym blogu, co Wy na to?
  • gdzie jest Mariola i dlaczego milczy/nie odpisuje na maile?
  • niech ktoś spojrzy w moje tłumaczenie (link w mailu), czy się nie walnęłąm
  • nie będzie mnie na standupie, mam jakiś firmowy lunch

Marcoos

Zrobione

  • byłem na Front-Trends :)
    • gdyby nie moje zabiegi, Mozilla nie byłaby sponsorem tego eventu...

Plany

  • merge aurory - przekladam na jutro, 1 maja koło południa. :)
  • tzw. długi weekend - okazja na pozałatwianie różnych zaległości

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Spotkanie zarządu
  • Dyskusje mailowe
  • Weryfikacja pewnych błędów na bap
  • Wysłałem swoje rozliczenie

Plany na najbliższe dni

  • Od 30 kwietnia do 9 maja mnie nie ma (oba włącznie) - będę całkowicie offline

Plany na później

  • Zająć się zwrotem pieniędzy od Novella
  • Zaktualizować książkę telefoniczną
  • Spojrzeć na Thunderbirda

PiotrDrag

Zrobione

  • Tłumaczenie gsettings-desktop-schemas, modułu o ekstremalnie niskim priorytecie.

Plany

  • -

Pytania i/lub problemy

  • TomaszD, co z tym mailem na gnome-i18n?

Sara

Zrobione

  • zajęłam się trochę Twitterem i osią czasu na Facebooku

Plany

  • pospotkaniowe zadania
  • uzupełnić pliki *.lang

stef

Zrobione

  • signoff dla tb13
  • trochę na bap
  • bieżące tb l10n

Plany

  • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
  • tb l10n
  • qa czatu i filelink w tb
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • gwo…
  • administracja (już w trakcie)

Pytania i/lub problemy

  • wspolpraca/twoja-witryna-w-firefoksie/ wymaga chyba aktualizacji?
  • pytanie do zespołu Bugzilli
  • czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
  • czy Mozilla posiada jakiś w miarę oficjalny i aktualizowany/zarządzany kalendarz migracji?
    • np to w icalu?
  • pdf.js l10n

Sumoka

Zrobione

  • plan z zeszłego tygodnia:)

Plany

  • na ten tydzień wyłącznie pozaaviarowe

Witia

Zrobione

  • Korekta językowa interfejsu SUMO
  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach
  • Zgłoszone kilka drobnych poprawek do Fx i Sm
  • Dyskusje mailowe

Plany

  • Bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:24] <Sara> zaczynamy
[21:00:42] <Sara> Falka wpisana
[21:01:10] <Sara> Filkina w sumie wpisana, chociaż na przyszłosć miło by było widzieć coś nt. planów chociaż :)
[21:01:26] <Sara> GmbH wpisany
[21:01:39] <Sara> Hubert wpisany
[21:01:41] <Sara> Joasia wpisana
[21:01:59] <Sara> Joasi powiem, że napiszmy coś dla WoMoz
[21:02:04] <Sara> marcoos
[21:02:12] <marcoos> woah
[21:02:14] <Sumoka> napiszmy!
[21:02:18] <marcoos> ndd
[21:02:22] <Sumoka> hehe
[21:02:25] <Sara> pytania do marcoosa?
[21:02:38] <Joasia|lanczyk> filkina mogłaby odpisać na maile, just sayin'
[21:02:39] * marcoos nie spodziewal sie pytania standupowego o 21:01 :D
[21:02:42] <Joasia|lanczyk> (jeszcze jestem)
[21:03:09] Dołącz AsiaN dołączył do tego kanału (von@moz-BC6A9093.dip.t-dialin.net).
[21:03:12] <Sara> marcoos: gratulację ze sponsorowaniem Front-trends przez Mozillę :)
[21:03:21] <Sara> Piecu wpisany
[21:03:26] <Sara> PiotrDrag
[21:03:29] <PiotrDrag> ndd
[21:03:39] <marcoos> nie ma czego gratulowac, to imho bylo o wiele za malo niz powinno
[21:03:43] <Sara> pytania do Piotra?
[21:03:54] <marcoos> nasze gdanskie spotkanie bylo sponsorowane dramatycznie wyzsza kwota niz ft
[21:04:03] <Sara> och
[21:04:04] <Joasia|lanczyk> bo poprosiliśmy o więcej :D
[21:04:10] <Joasia|lanczyk> czy FT poprofiło o tyle?
[21:04:20] <marcoos> ft chcieli 5k EUR
[21:04:25] <marcoos> dostali 1.5
[21:04:42] <Joasia|lanczyk> o
[21:04:59] <marcoos> sforwarduje wam maila, ktory wyslalem do Moz po evencie
[21:05:10] <Joasia|lanczyk> k
[21:05:10] <Sara> zrób tak
[21:05:13] <marcoos> nie wszystko sie nadaje do obecnosci na publicznym logu na wiki :)
[21:05:19] <Sara> ja tymczasem nie widzę pytań do Piotra :D
[21:05:23] <Sara> moja kolej
[21:05:25] <Sara> ndd
[21:05:27] <Sara> pytania?
[21:05:38] <Joasia|lanczyk> ja mama
[21:05:39] <Joasia|lanczyk> mam*
[21:05:45] <Sara> słucham :)
[21:05:51] <Joasia|lanczyk> Sara: zacznij myslec o czym napisac na blogu womoz. Sumoka, ty tez :D
[21:06:03] <Sara> Joasia: tak uczynię :D
[21:06:10] <Sumoka> pomyślę
[21:06:30] <Sara> ok, stef wpisany
[21:06:33] <Sara> Sumoka
[21:07:19] <Sumoka> jestem!
[21:07:19] <Sara> Sumoka śpi?...
[21:07:23] <Sara> no :D
[21:07:28] <Sumoka> nie, nie, robiłam zdjęcie biletu
[21:07:31] <Sumoka> fotogeniczny!
[21:07:34] <Sara> :)
[21:07:42] <Joasia|lanczyk> właśnie
[21:07:44] <Sara> coś do dodania? ;)
[21:07:53] <Joasia|lanczyk> Sara: trzeba wszystkim przypomnieć, że do północy dziś jest rozliczenie
[21:07:54] <Sumoka> w zasadzie nic
[21:08:06] <Sumoka> czekam na feedback od Marka
[21:08:09] <Joasia|lanczyk> jak się ktoś nie rozliczy, to nie dostanie zwrotu, hubert jest nieugięty
[21:08:10] <Sara> Joasia: dziękuję za przypomnienie o przypomnieniu :D
[21:08:33] <Sara> pytania do Sumoki?
[21:09:35] <Sara> nie widzę
[21:09:36] <Sara> Witia
[21:09:50] <Witia> Nie mam spraw.
[21:10:00] Dołącz hubert dołączył do tego kanału (hubert@moz-1CA1E0C9.gprs.as5628.telecom.sk).
[21:10:00] Tryb ChanServ nadał uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał hubert.
[21:10:05] <marcoos> Hubert przypomina, ze zostaly 3 godziny na rozliczenie spotkania w GDN
[21:10:05] <Sara> pytania do Witii?
[21:10:33] <hubert> Jestem
[21:10:33] <Sara> pytań nie widzę
[21:10:48] <Sara> Wiec pora na spóźnionych :)
[21:10:51] <Sara> AsiaN
[21:11:08] <AsiaN> Nic do dodania
[21:11:20] <Sara> pytania do Asi?
[21:12:06] <Sara> nie widzę
[21:12:10] <Sara> Hubert?
[21:12:12] <hubert> Na na Słowacji, zbliżamy się do granicy i jest problem z siecią
[21:12:23] <hubert> Zaraz zniknę
[21:12:39] <Sara> Hubert: wysłać w Twoim imieniu ostatnie przypomnienie na team@?
[21:12:41] <hubert> Przypominam raz jeszcze o rozliczeniu
[21:12:53] <hubert> Tak, proszę
[21:13:12] <hubert> Zamykam 
[21:13:16] <Sara> Ktoś chciałby coś dodać? O kimś zapomniałam?
[21:13:58] <Sara> W takim razie konczymy