Stand-up:2012-06-04

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Aurora, po czesci (wyladuje dzis w HG)

Plany

  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Falka: jak tam sprawa z BrowseHappy.pl? ;)
    • porneL się tym ma zająć, ja mu przekazałam pliki daaaawno temu (ale go kopnę jak wróci z SF)

Hubert

Zrobione

  • Zmieniłem maila na aviarowym koncie twitterowym ze swojego na board
  • Zmieniłem uprawnienia do edycji aviarowego "konta" na LinkedIn. Teraz mogą edytować osoby z zarządu i komisji rewizyjnej.

Plany

  • Wprowadzić poprawki do ankiety (zgodnie z sugestiami zarządu, jeśli jakieś będą) i wystartować ją
  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (jak już repo zostanie stworzone)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • założyłam alias zarządowi
  • pierwsze spotkanie MozCamp Planning Committee
  • wysłałam maila do Sary i Pieca w sprawie pracy/planów zarządu na te dwa lata
  • maile i trochę bap
  • wypełniłam miesięczny ReMo report

Plany

  • spotkanie zarządu
  • czekam na odpowiedź z Mozilli w sprawie rozliczenia
  • bug w sprawie swags
  • budżet kolejnego spotkania

Pytania i/lub problemy

  • staś/gandalf - jak sprawa z biurami coworkingowymi w wawie?
  • osoby, które maja pomysły na miejsce zorganizowania MozCampu proszę o feedback do piątku 8 czerwca (info w mailu)
  • proszę o odpowiedź w sprawie miejsca na wrześniowe spotkanie do przyszłego poniedziałku

kpl

Zrobione

  • Mój urlop zakończył się z dniem 01.06.2012 - wysłałem mejla informującego o tym na team.
  • Sprawdziłem aviarową pocztę: usunąłem dużo spamu, przeczytałem sporo zaległych wiadomości, aby być w miarę na bieżąco.

Plany

  • Przeczytać resztę zaległych wiadomości.
  • Wyszukać sobie coś czym mógłbym się zająć.

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na SU - w dalszym ciągu uczęszczam na wieczorowy kurs języka duńskiego.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące mozilla.org

Plany

  • nadrobienie zaległości w central + merge do aurory
  • poprawki bugów

Pytania i/lub problemy

  • Sara: jak tam opis dla GPlay? :)

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-05-26 19:47 +0200
  • Zgłosiłem jeden błąd
  • Spotkanie komitetu organizacyjnego MozCamp

Plany

  • Spotkanie zarządu
  • Zająć się zwrotem pieniędzy od Novella
  • Chyba czas zacząć organizować spotkanie

PiotrDrag

Zrobione

  • Nic. Jeszcze tylko tydzień sesji.

Sara

Zrobione

Plany

  • może jakieś bieżące

Pytania i/lub problemy

  • do końca miesiąca najwięcej czasu zajmie mi uczelnia

Stas

Zrobione

  • nic :(

Plany

  • fennec update

stef

Zrobione

  • uporałem się z małym lagiem
    • jakieś głosowanie
    • wypełniłem ankietę dla Joanny
    • odpowiedziałem chyba na wszystkie maile które tego wymagały
      • innymi słowy powinienem być na bieżąco
      • jeśli coś mi umyka to proszę o przypomnienie
  • bieżące tb l10n

Plany

  • tb l10n
  • zaległe maile
  • pełną parą ruszyć z administracją
    • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
    • wyjaśnić kwestie z lokalizacją bugzilli
  • qa czatu i filelink w tb
  • produktyzacja editora i b2g
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

Pytania i/lub problemy

  • wspolpraca/twoja-witryna-w-firefoksie/ wymaga chyba aktualizacji?
  • czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
  • Falka: gdzie jest sign-off dla cal_aurora?!
    • zrobione! sorki za lagi
  • czy Mozilla posiada jakiś w miarę oficjalny i aktualizowany/zarządzany kalendarz migracji?

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w mozilla-central i mozilla.com
  • Sprawdzona notka dla Lewisa
  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzenie bieżących zmian mozilla-central i mozilla.com

Zapis spotkania

(12:00:02) Joasia: zaczynamy
(12:00:04) adriank: komus sie spieszy zegar ;)
(12:00:04) Joasia: adriank
(12:00:10) adriank: [20:59]	marcoos	21:00:00
(12:00:16) adriank: ndd
(12:00:21) Joasia: pytania do adriana?
(12:00:32) Joasia: nie widzę
(12:00:38) Joasia: gandalf sie nie wpisał, ale ja mam sprawę do gandalfa
(12:00:43) Joasia: gandalf: wpisz się!
(12:00:51) gandalf: juz lece
hubert hubert|ghost 
hubert hubert|ghost 
(12:00:53) Joasia: hubert
(12:00:57) hubert: ndd
(12:00:57) gandalf: przepraszam, wlasnie skonczylem call
(12:01:20) Joasia: pytania do huberta?
(12:01:35) Joasia: nie widzę
(12:01:36) Joasia: to teraz ja
(12:02:05) Joasia: to co na wiki i w moich ostatnich mailach, czyli jak ktoś ma pomysł, gdzie można zorganizować MozCamp to proszę o wpisanie się w dokument wysłany w mailu
(12:02:10) Joasia: wszelkie sugestie mile widziane
(12:02:40) Joasia: również w sprawie miejsca naszego kolejnego spotkania - to inny wątek
(12:02:55) Joasia: gandalf: jak wyglada sprawa z adresem pod stowarzyszenie? mieliscie sie zorientowac
(12:03:19) Joasia: poza tym ndd
(12:03:27) Joasia: pytania do mnie?
(12:03:35) gandalf: gadałem z Anią z Homeplexa, ale nie dała mi odpowedzi. Miałem się z nią widzieć dzisiaj, żeby pogadać, ale nie dotarłem do R. więc pogadam z nią w środę dopiero i napisze wtedy maila
(12:03:48) Joasia: gandalf: super, dzięki! czekamy na maila
(12:03:55) Joasia: Kamil się wpisał
(12:03:57) stef: znowu mamy jakieś problemy z rozliczaniem spotkania?
(12:04:08) Joasia: stef: nie, tradycyjne lagi
(12:04:19) Joasia: marcoos
(12:04:32) stef: no to chyba tak - a podobno miało być lepiej
(12:04:32) marcoos: ndd, a pytanie do Sary nieaktualne
(12:04:56) Joasia: pytania do marcoosa?
(12:05:17) Joasia: Piecu
(12:05:50) Joasia: śpi
(12:06:00) Joasia: Piotr się wpisał
stas|away stef 
(12:06:04) Joasia: stas|away się wpisał
(12:06:10) Joasia: Sara
(12:06:14) Sara: ndd
(12:06:20) Joasia: pytania do Sary ?
(12:06:47) Joasia: stef
(12:07:07) stef: ndd do dodania chyba skoro Falki nie ma :/
(12:07:25) Joasia: stef: prawdopodobnie wymaga aktualizacji, adriank co myślisz nad propozycją zmiany QA na coś innego?
(12:07:32) stef: s/ndd/nic/
(12:07:39) Joasia: stef: do tych dwóch są bugi pozgłaszane?
(12:07:58) stef: pytań?
(12:08:05) Joasia: stef: tak. jak nie ma to zgłoś proszę
(12:08:10) Joasia: pytania do stefa ?
(12:08:14) adriank: Joasia: juz wiele razy mowilem, zeby koniecznie to zmienic ;)
(12:08:20) Joasia: a krowa jest?!
(12:08:26) stef: tyle że nie wiem gdzie i jakie dokładnie
(12:08:32) stef: więc odpada
(12:08:40) Joasia: administracja?
(12:09:01) Joasia: Witia
(12:09:03) stef: co administracja?
(12:09:13) Joasia: stef: komponent administracja ?
(12:09:29) stef: Joasia: nie rozumiem o czym piszesz.
(12:09:53) Joasia: stef: po standupie, sorki
(12:09:53) Witia: Nie mam spraw.
(12:09:58) Joasia: ktoś ma sprawy do Witii?
(12:10:02) stef: k
(12:10:47) Joasia: gandalf się nie wpisał
(12:10:53) Joasia: ktoś chciałby coś dodać?
(12:10:55) Joasia: o kimś zapomniałam?
(12:11:21) Joasia: kończymy