Stand-up:2012-06-11

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Nic

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu. Do polowy lipca jestem w trakcie przeprowadzki.

Falka

Zrobione

  • nadrobiłam zaległości z Lightningiem

Plany

  • spróbować nadrobić zaległości z Bugzillą

Pytania i/lub problemy

  • bardzo mało czasu, najprawdopodobniej do września :(

GmbH

Zrobione

  • Kilka aktualizacji / zatwierdzeń na SUMO

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu

Hubert

Zrobione

  • Uruchomiłem ankietę dot. ostatniego spotkania - szczegóły w mailu z tematem zaczynającym się od "Ankieta pospotkaniowa"
  • Zgłosiłem buga do Firefoksa

Plany

  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (jak już repo zostanie stworzone)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: dlaczego buga 4371 nie udało się wychwycić w testach?

Joasia

Zrobione

  • spotkanie zarządu i kilka ToDos
  • wypisałam listę potencjalnych miejscówek na MozCamp
  • wysłałam Piecowi dane dot. spotkania
  • pingnęłam Williama w sprawie zwrotu kasy za spotkanie
  • różne maile i jakieś małe porządki na bap

Plany

  • kolejne MozCamp Planning Commitee
  • czekam na odpowiedź z Mozilli w sprawie rozliczenia
  • bug w sprawie swags
  • budżet kolejnego spotkania
  • czekam na odpowiedzi od Sary i Pieca w sprawie kilku moich maili
  • notka na WoMoz blog o nowym zarządzie(??)
  • wypełnić ankietę dot. spotkania

Pytania i/lub problemy

  • dziś mija termin wysyłania propozycji miejsc na spotkanie
  • gandalf, co z tym adresem, miałeś wysłać maila w środę 6 czerwca

kpl

Zrobione

  • Przeczytałem resztę zaległej korespondencji
  • Kontakt z kierownikiem projektu BZ

Plany

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na SU
  • Kontakt ze mną będzie utrudniony - problemy z laptopem
  • OLPC.pl ? - wyczytałem w mejlach że swego czasu szukali ludzi do pomocy i u nas nie było nikogo wolnego wtenczas.

Generalnie byłbym wstępnie zainteresowany - o ile temat jest jeszcze aktualny.

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-06-06 16:48 +0200
  • QA strony o nowym Tb + polskie zrzuty ekranu
  • Spotkanie zarządu
  • Wypełniłem ankietę pospotkaniową

Plany

  • Spotkanie komitetu organizacyjnego MozCamp
  • Zająć się zwrotem pieniędzy od Novella
  • Chyba czas zacząć organizować spotkanie

Sara

Zrobione

  • nic

Plany

  • zarządowe sprawunki

Pytania i/lub problemy

  • do końca miesiąca najwięcej czasu zajmuje mi uczelnia

stef

Zrobione

  • bieżące tb l10n
  • l10n stron dla tb13
  • trochę krów
  • trochę poczty
  • ankieta pospotkaniowa

Plany

  • pełną parą ruszyć z administracją
    • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
    • wyjaśnić kwestie z lokalizacją bugzilli
  • qa czatu i filelink w tb
  • produktyzacja editora i b2g
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

Pytania i/lub problemy

  • czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
  • czy Mozilla posiada jakiś w miarę oficjalny i aktualizowany/zarządzany kalendarz migracji?
  • Kto używa/testuje na co dzień rozwojowe wersje fx pl i jakie?
    • zastanawia mnie co jest nam bardziej potrzebne testy bety czy aurory?

Sumoka

Zrobione

  • maluchy na SUMO

Plany

  • jakieś maluchy i coś większego

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w repozytoriach
  • Zrobione lub zgłoszone drobne poprawki w mozilla.com, androidmarket, Tb, Sm

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO
  • Sprawdzenie bieżących zmian w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:05] <Joasia> zaczynamy
[21:00:08] <Joasia> coś pusto dzis
[21:00:14] <Joasia> FLK
[21:00:21] <FLK> nie mam czasu na nic :(
[21:00:26] <FLK> więc w sumie ndd
[21:00:33] <Joasia> pytania do Falki?
[21:00:47] <Joasia> gandalfa nie ma a ja mu zaraz oberwę coś
[21:00:54] <Joasia> gmbh się wpisał
[21:01:00] <Joasia> hubert
[21:01:08] <hubert> nad
[21:01:18] <hubert> ndd :-)
[21:01:18] <Joasia> pytania do Huberta?
[21:01:31] <Joasia> hubert: to repo to gandalf czy stef?
[21:01:47] <hubert> Nie wiem
[21:02:00] <hubert> Próbowałem sam
[21:02:01] Dołącz Piecu dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-E317E4E2.warszawa.vectranet.pl).
[21:02:01] Tryb ChanServ nadał uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał Piecu.
[21:02:07] <Piecu> dzień dobry
[21:02:12] <Joasia> patrzę w buga, przypisany do stefa
[21:02:18] <Joasia> zatem jest szansa, ze powstanie :)
[21:02:24] <Joasia> to teraz ja
[21:02:32] <hubert> Ale nie mam uprawnień
[21:02:35] <Joasia> ndd poza tym co na wiki
[21:02:36] <Joasia> pytania do mnie?
[21:02:55] <hubert> Mecz jest
[21:03:06] <Joasia> przypominam, ze dzis ostatni dzien wysylania propozycji miejsca na spotkanie
[21:03:18] <Joasia> hubert: i to niejeden, poranem spedzilam w pubie
[21:03:20] Dołącz AsiaN dołączył do tego kanału (von@moz-F00B12D4.dip.t-dialin.net).
[21:03:25] <Joasia> kamil sie wpisal
[21:03:45] <Joasia> KPL: jest gdzies w mailach watek w tej sprawie, ze nie mamy kim. Jak chcesz to się do nich zgłoś
[21:03:51] <Joasia> liczę, że czyta wiki :)
[21:03:56] <Joasia> Piecu
[21:04:01] <Piecu> si
[21:04:16] <Piecu> ndd
[21:04:22] <Joasia> pytania do Pieca?
[21:04:29] <Joasia> AsiaN: wpisz sie
[21:04:35] <Joasia> Sara
[21:04:37] <AsiaN> Juz juz
[21:04:50] <Joasia> Sara: dostajesz Ty li maile wyslane na board? Bo było ich kilka i na żaden nie odpisałaś :D
[21:05:04] <Sara> Joasia: własnie miałam Ci odpisać, że maile z board@ dostaję
[21:05:16] <Joasia> rychło w czas :D
[21:05:20] <Joasia> cieszę się, że działa
[21:05:23] <Joasia> pytania do Sary?
[21:05:43] <Sara> przepraszam, ze tak nie odpisuję, ale uczelnia :O
[21:05:47] <Sara> obiecuję poprawę
[21:05:54] <Joasia> uczelnia, baju baju
[21:06:30] <Joasia> już ja wiem co oglądasz :D
[21:06:34] <Sara> uczelniaaaa
[21:06:42] <Joasia> twitteeer :D
[21:06:45] <Joasia> dobra, nie znęcam się
[21:06:53] <Sara> :D
[21:06:56] <Joasia> stas sie nie wpisal i pewnie tylko udaje, ze jest
[21:07:01] <Joasia> stefa nie ma, ale sie wpisal
[21:07:26] <Joasia> nie wiem o co chodzi w sprawie lokalizacji bugzilli, FLK mozesz sie ze stefem skontaktowac i pomoc mu to rozwiazac?
[21:08:01] <FLK> ok
[21:08:04] <Joasia> na jego pytania w sprawie testów FF nie znam odpowiedzi, może mail byłby lepszy, albo krowa
[21:08:09] <Joasia> Sumoka
[21:08:18] <FLK> Joasia: mail lepszy niż krowa
[21:08:29] <Joasia> mail zatem
[21:08:34] <Joasia> Sumoka nie odpowiada
[21:08:39] <Joasia> Witia
[21:08:59] <Joasia> Witia nie ma spraw 
[21:09:02] <Joasia> AsiaN
[21:09:19] <Witia> Joasia: Dzięki za wyręczenie ;)
[21:09:29] <Joasia> ależ do usług
[21:09:32] <Joasia> AsiaN też nie ma spraw
[21:09:37] <Joasia> ktoś ma sprawy do AsiN lub Witii?
[21:09:43] <Joasia> ktoś chciałby coś dodać?
[21:09:47] <Joasia> o kimś zapomniałam?
[21:09:58] <Joasia> zatem kończymy