Stand-up:2012-06-18

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Kilka krów ubitych

Plany

  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Przez przypadek powrzucałem trochę rzeczy do Aurory... Sądziłem, że merge już był...

Falka

Zrobione

  • nic :(

Plany

  • Lightning?

Pytania i/lub problemy

  • Bardzo, bardzo mało czasu
  • Nie wyrabiam, pomocy
    • Jak Ci możemy pomóc? --Piecu 11:54, 18 cze 2012 (PDT)

Hubert

Zrobione

Plany

  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (jak już repo zostanie stworzone)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: dlaczego buga 4371 nie udało się wychwycić w testach?

Joasia

Zrobione

  • MozCamp planning meeting
  • przyszedł zwrot za spotkanie, zleciłam przelew na swoje konto
  • różne maile
  • wypełniłam ankietę Huberta

Plany

  • przelać
  • bug w sprawie swags
  • budżet kolejnego spotkania
  • czekam na odpowiedzi od Sary i Pieca w sprawie kilku moich maili
  • notka na WoMoz blog o nowym zarządzie(??)
  • kolejne spotkanie zarządu - 25 czerwca

Pytania i/lub problemy

  • gandalf, co z tym adresem, miałeś wysłać maila w środę 6 czerwca

Marcoos

Zrobione

  • uzgodnione z Sarą przejęcie przez nią mozilla.org/pl od 1 lipca
  • spotkanie organizacyjne MozCampu W-wa
  • trochę popchnięta do przodu sprawa onGameStart
  • poza tym niewiele

Plany

  • aktualizacja central do stanu zgodnego z aurorą, merge, dalsza aktualizacja central
    • nie będę raczej miał na to czasu przed sobotą
  • czwartek: jako Mozilla Rep będę na organizowanych przy okazji HackKRK warsztatach HTML5 dla WebMuses

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu
  • znowu padnięty MacBook :/

Piecu

Zrobione

  • Spotkanie komitetu MozCamp
  • Wysłałem propozycję dwóch obiektów na spotkanie
  • Wysłałem marcoosowi kilka obiektów do zorganizowania ogs
  • I chyba tyle :(

Plany

  • Spotkanie zarządu
  • Zająć się zwrotem pieniędzy od Novella
  • Chyba czas zacząć organizować spotkanie

PiotrDrag

Zrobione

  • Nic konkretnego.

Pytania i/lub problemy

  • Czy mogę prosić administratorów witryny aviary.pl o zajęcie się poniższymi bugami?
  • http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=4345
  • http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3495
  • Tomaszu, czy mógłbyś wysłać maila na gnome-i18n z informacją o zmianie koordynatora? Umożliwi mi to przejęcie gnomowej Bugzilli i damned-lies.
  • Just an idea: ogłoszenie bankructwa wadimowego/tomaszowego systemu review w GNOME, zamknięcie wszystkich bugów i oparcie QA na zgłaszaniu błędów. Chyba podobnie jest w projektach mozillowych? Realistycznie patrząc, nie ma nikogo do przejrzenia kilkuset/kilku tysięcy ciągów co pół roku.

Sara

Zrobione

  • nic konkretnego

Pytania i/lub problemy

  • do końca miesiąca czas poświęcam głównie uczelni
  • nie będzie mnie na stand-upie

Stas

nie będzie mnie dziś. brak update'ów.

Sumoka

Zrobione

  • trochę tłumaczeń na SUMO

Plany

  • skończyć rozpoczęte i zacząć nowe

Pytania i/lub problemy

  • ...

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzona notka dla Lewisa

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzić bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:22] <Piecu> zaczynamy
[21:00:35] <Piecu> adriank
[21:00:39] <adriank> ndd
[21:01:12] <Piecu> marcoos: przeczytaj uwagę od Adriana, może Cię to dotyczy
[21:01:17] <Piecu> FLK
[21:01:23] <Piecu> jesteś jeszcze?
[21:01:49] <Piecu> uciekła
[21:01:51] <Piecu> hubert
[21:01:55] <hubert> ndd
[21:02:11] <hubert> chociaż...
[21:02:19] <hubert> przypominam o ankiecie
[21:02:23] <hubert> tyle
[21:02:31] <Piecu> do kiedy jest czas?
[21:02:33] <adriank> hubert: ile osób już ją wypełniło?
[21:02:49] <hubert> do dziś
[21:03:22] <Piecu> idziemy dalej
[21:03:23] <Piecu> Joasia
[21:03:30] <hubert> 7 osób
[21:03:37] <adriank> thx
[21:04:12] <Piecu> a nie, Joanna :)
[21:04:22] <Joanna> ndd
[21:04:28] <Piecu> rozmawiałem z gandalfem na temat adresów, opowiem Ci później
[21:04:32] <Joanna> ok
[21:04:41] <Piecu> marcoos
[21:04:44] <marcoos> ndd
[21:04:59] <Piecu> to teraz ja
[21:05:03] <Piecu> pytania?
[21:05:40] <Piecu> no to PiotrDrag
[21:05:43] <PiotrDrag> ndd
[21:06:06] <Piecu> czy masz jakiś kontakt z Tomkiem? Pisałeś mu o tym mailu na gnome-i18n?
[21:06:33] <PiotrDrag> obiecał napisać go jakoś po spotkaniu, potem nie miałem czasu się przypominać (sesja)
[21:06:55] <Piecu> to napisz mu, bo nie wiadomo czy czyta logi
[21:06:59] <PiotrDrag> k
[21:07:06] <Piecu> Sara się wpisała
[21:07:20] <Piecu> stas jest away i się trochę wpisał
[21:07:30] <Piecu> Sumoka
[21:07:36] <Sumoka> jestem
[21:07:39] <Sumoka> 2 pytania mam
[21:07:53] <Piecu> dajesz
[21:08:02] <Sumoka> czy jest jakieś miejsce w sieci,gdzie nie posiadając maca mogłabym sprawdzić jak nazywają się przyciski i funkcje?
[21:08:15] <Piecu> makowcy muszą odpowiedzieć :)
[21:08:19] <Sumoka> mam teraz np. "go to folder" i nie wiem, jak to jest w maku tłumaczone
[21:08:20] <Piecu> marcoos, hubert?
[21:08:28] <Sumoka> jest to dosyc uciążliwe
[21:08:33] <hubert> Pomoc na stronie Apple
[21:09:06] <Sumoka> dobra, to wiem już co:)
[21:09:30] <hubert> a ankieta jest w połowie popsuta
[21:09:31] <Sumoka> i 2 pytanie. Czy "folder" ma być zawsze tłumaczony jako "katalog"?
[21:09:34] <hubert> nie wiem jak to się stało
[21:10:15] <Piecu> pytasz o maka, czy w ogóle?
[21:10:21] <marcoos> ja w os x snow leopard widzę "katalog"
[21:10:26] <marcoos> liona chwilowo nie mam pod ręką
[21:10:36] <Sumoka> pytam o fx
[21:10:50] <Sumoka> jest "przejdź do katalogu"?
[21:11:06] <marcoos> ja to z reguły zostawiałem "folder", żeby było spójnie z windows, którego ma 99% użytkowników
[21:11:16] <marcoos> za co teo mnie napastował
[21:11:17] <Piecu> nie, w fx są foldery na pewno
[21:11:35] <hubert> w pomocy OS X nie ma w wersji polskiej nigdzie "folder"
[21:11:43] <Sumoka> na pewno? Słownik referencyjny podaje "katalog"
[21:11:44] <Piecu> chyba ustalenie było takie, że „directory” tłumaczymy jako „katalog”, a „folder
[21:11:49] <Piecu> jako „folder”
[21:12:18] <Piecu> a że większość ma Windowsa, to w en-us na ogół jest „folder”
[21:12:30] <Sumoka> ok, zakarbuje sobie w pamięci
[21:12:47] <adriank> folder -> folder, directory -> katalog, nie?
[21:13:22] <Sumoka> poza tym, jeśli na mozcamp będzie więcej chętnych niż miejsc, to ja można mnie nie brać pod uwagę
[21:13:31] <Piecu> czemu?
[21:14:04] <Sumoka> wydaje mi się, że są osoby, które więcej na tym skorzystają niż ja, i których obecność będzie również bardziej "pożyteczna"
[21:14:32] <Sumoka> i szkoda by było, żebym zajmowała miejsce, so to speak:)
[21:14:45] <Piecu> będziemy walczyć o wszystkich, ale weźmiemy to pod uwagę :)
[21:14:47] <Piecu> tyle?
[21:14:50] <Sumoka> ta
[21:14:52] <Sumoka> tak
[21:15:30] <Piecu> to jeszcze Witia został
[21:15:57] <Witia> Nie mam spraw.
[21:16:09] <Piecu> dzięki za sprawdzenie tekstu os Lewisa, chyba nikt więcej na to nie zerknął…
[21:16:22] <Piecu> ktoś ma coś jeszcze do dodania? kogoś pominąłem?
[21:17:30] <Piecu> w takim razie kończymy