Stand-up:2012-07-16

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Aktualizacja Aurory (SeaMonkey)
  • Aktualizacja Central (ChatZilla)

Plany

  • Aktualizacja DOM-Inspectora
  • Aktualizacja Venkmana
  • Aktualizacja Central
  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Falka

Zrobione

  • Rozmowa z Hakonem i kplem odnośnie bugzilli
  • Zgłoszone bugi z dostępem do hg dla Kamila
  • Plan posprzątania w bugzilli

Plany

  • Nic konkretnego

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie dzisiaj
  • Mało czasu

Gandalf

Zrobione

  • dłubię ciągle zestaw narzędzi do L20n

Plany

  • znaleźć coś do roboty dla siebie w aviary.pl :)

Hubert

Zrobione

  • Zweryfikowałem kilka bugów

Plany

  • Zapisać się na MozCamp
  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (jak już repo zostanie stworzone)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • MozCamp planning committee meeting
  • parę poprawek na stronie aviarowej
  • kilka maili i inszych bugów
  • różne okołozarządowe

Plany

  • spotkanie zarządu
  • podsumować poprzednie spotkanie i ile ostatecznie nas kosztowało
  • budżet wrześniowego spotkania
  • przedzierać się przez różne ToDo


Pytania i/lub problemy

  • proszę się wpisywać na stronie spotkania do końca dzisiejszego dnia

kpl

Zrobione

  • Konferencja z Falka i Hakonem

Plany

  • Rozpoczac synchronizacje BZ trunk

Pytania i/lub problemy

  • ...

Marcoos

Zrobione

  • review łatek dla Sary
  • zapisałem się na MozCamp i spotkanie Aviary.pl. To, w jakiej mierze będę jednak w stanie w tych eventach uczestniczyć, nie jest do końca pewne.

Plany

  • uzupełnić central, przygotować się do kolejnego merge'a

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Spotkanie komitetu organizacyjnego MozCamp
  • Spotkanie zarządu
  • Wpisałem się na listę osób na spotkanie
  • Zrobiłem plan organizacji spotkania

Plany

  • Spotkanie zarządu
  • Sprawdzić co tam się dzieje w Tb
  • Zająć się zwrotem pieniędzy od Novella
  • Organizować spotkanie

PiotrDrag

Zrobione

  • Przetłumaczyłem kilka małych, mało znanych programów GNOME.

Sara

Zrobione

  • tłumaczenie ankiety dla użytkowników Firefoksa na urządzenia mobilne
  • wpisałam się na spotkanie
  • komputer znowu działa!

Plany

  • zarządowe zadania
  • tłumaczenia plików *.lang

stef

Zrobione

  • bieżące tb l10n
    • dzisiaj mamy branch day
      • rzeczy za które odpowiadam można w zasadzie uznać za gotowe jeśli idzie o merge
  • inne drobne

Plany

  • rozkminić zaproszenie na mozcamp
  • pełną parą ruszyć z administracją
    • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
    • wyjaśnić kwestie z lokalizacją bugzilli
  • produktyzacja editora i b2g
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

Pytania i/lub problemy

  • czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
  • martwi mnie obrót spraw w calendar
    • dzisiaj opóźnienia dojdą do bety…
  • wpisałem się co prawda na spotkanie wrześniowe ale trochę chyba na wyrost
    • lokalizacja jest istotnym czynnikiem ponieważ mazowsze to niekoniecznie to samo co warszawa…
      • dojazd!
        • Jeżeli spotkanie będzie pod Warszawą, to transport pewnie będzie zorganizowany (podobnie jak w Lipiach) --Piecu 11:42, 16 lip 2012 (PDT)
          • „pewnie” nie zapewnia określenia potrzebnych liczb noclegowych i ew. możliwości uczestniczenia przez wszystkie dni --Stef 11:59, 16 lip 2012 (PDT)

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach
  • Sprawdzona notka dla Lewisa

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00]  <Piecu> zaczynamy
[21:00]  <Piecu> adriank: wpisz się
[21:00]  <Piecu> Falka się wpisała
[21:00]  <Piecu> gandalf: wpisz się
[21:00]  <Piecu> hubert
[21:00]  * adriank wpisany
[21:00]  <hubert> ndd
[21:01]  <Piecu> Joasia
[21:01]  <gandalf> biegne
[21:01]  <Joasia> już?
[21:01]  <Joasia> ndd
[21:01]  <Piecu> tak wyszło :)
[21:02]  <Piecu> pytania?
[21:02]  <Joasia> probowalam zresetowac haslo marcoosa i nie dalam rady
[21:02]  <marcoos> nie potrzeba juz
[21:02]  <Joasia> nasza media wiki jest jakas dziwna
[21:02]  <Joasia> a, ok :D
[21:02]  <Piecu> kpl
[21:02]  <Piecu> będziesz na spotkaniu we wrześniu?
[21:02]  <marcoos> jest dziwna, nie da sie ukryc
[21:03]  <kpl> u mnie ndd
[21:03]  <kpl> a na spotkaniu raczej nie bede
[21:04]  <Piecu> czemu?
[21:04]  <kpl> ciezko z wolnym z pracy
[21:04]  <Piecu> to wpisz się tutaj: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-09-21#Kto.3F
[21:04]  <Piecu> ale zachęcamy do pojawienia się :)
[21:04]  <kpl> ok, tak zrobie
[21:05]  <kpl> wiem wiem :)
[21:05]  <Piecu> marcoos
[21:05]  <marcoos> ndd
[21:05]  <Piecu> pytania?
[21:06]  <Joasia> kpl: ile masz urlopu w roku?
[21:06]  <kpl> 5 tygodni
[21:07]  <kpl> znaczy sie 25 dni
[21:07]  <Joasia> kpl: i nie dadza ci wolnego na te kilka dni?
[21:07]  <Joasia> wez przyjedz
[21:07]  <Joasia> krzys bedzie, dogadacie sie w sprawie bugzilli
[21:07]  <Joasia> takie tam
[21:07]  <kpl> czesc juz zuzylem
[21:08]  <kpl> czesc zuzyje w sierpniu
[21:08]  <kpl> a mam potem jeszcze boze narodzenie i wielkanoc i tez chce pojechac do domu :I
[21:08]  <kpl> pomysle
[21:08]  <Piecu> wielkanoc to już nowy urlop :)
[21:08]  <Piecu> lecimy dalej
[21:08]  <Piecu> to teraz ja
[21:08]  <kpl> nie w Danii :) 
[21:09]  <Joasia> gdybym ja miala 25 dni to bym na kazde spotkanie przyjezdzala :D
[21:09]  <kpl> tak mi sie wydaje
[21:09]  <Piecu> przypominam, że do dzisiaj wpisujemy się na spotkanie
[21:09]  <Piecu> ale wszyscy stąd poza kpl są już wpisani…
[21:09]  <kpl> aaa to do dzisiaj jest deadline?
[21:09]  <Piecu> tak
[21:09]  <Piecu> pytania?
[21:09]  <hubert> no nie bardzo
[21:10]  <hubert> jest nas 19 osób chyba
[21:10]  <kpl> uuuu ciezko
[21:10]  <kpl> d
[21:10]  <kpl> dzis nie dam rady podjac takiej decyzji
[21:10]  <hubert> (a na wiki widzę 14)
[21:10]  <Piecu> hubert: z obecnych tutaj osób tylko kpl się nie wpisał
[21:10]  <kpl> takze mnie nie bedzie
[21:10]  <hubert> aaa
[21:11]  <Joasia> kpl: a do kiedy bys dal rade ?
[21:11]  <kpl> u mnie w pracy szefa teraz nie ma a nie chce mu w urlopie przeszkadzac i robic zamieszanie i zmieniac to co wczesniej ustalilem
[21:12]  <Joasia> kpl: kiedy szef wraca ?
[21:12]  <kpl> nie wiem, za 2 tyogdnie bodajze
[21:12]  <Joasia> to troche za dlugo :-/
[21:12]  <marcoos> mozesz przyleciec w sobote rano i poleciec w niedziele wieczorem
[21:13]  <Piecu> idźmy dalej
[21:13]  <Piecu> PiotrDrag
[21:13]  <PiotrDrag> ndd
[21:14]  <Joasia> marcoos dobrze mowi, kpl mozesz przyjechac tylko na chwile
[21:14]  * kpl opuścił/a czat (Ping timeout)
[21:14]  * kpl (kpl@moz-FE3B272F.fullrate.dk) wchodzi do pokoju #aviarypl
[21:14]  <Piecu> Sara
[21:14]  <Sara> ndd
[21:14]  <marcoos> powinienes spytac, czy sa pytania do PiotrDrag 
[21:14]  <PiotrDrag> nigdy nie ma :D
[21:15]  <Piecu> liczę, że pytania się same zadadzą ;)
[21:15]  <Piecu> stas: wpisz się
[21:15]  <Piecu> stef się wpisał
[21:15]  <Piecu> Witia
[21:15]  <Witia> Nie mam spraw.
[21:16]  <Piecu> dzięki za sprawdzenie lewisowych spraw
[21:16]  <Piecu> to wracamy ‒ adriank
[21:16]  <adriank> ndd
[21:17]  <Piecu> gandalf
[21:17]  <gandalf> jestem
[21:17]  <Piecu> pytania od/do?
[21:17]  <gandalf> od nie ma
[21:18]  <Piecu> stas śpi
[21:18]  <Piecu> ktoś chciałby coś dodać?
[21:18]  <Joasia> gandalf: ot: stef nie potrzebowalby czasem konta admina na stage? bo ma jeno zwyklego usera
[21:18]  <Joasia> gandalf: pacz 4389
[21:19]  * kpl opuścił/a czat (Ping timeout)
[21:19]  <gandalf> jupacze
[21:19]  <Joasia> bóg zapłać
[21:19]  <Joasia> </ot>
[21:19]  * kpl (kpl@moz-FE3B272F.fullrate.dk) wchodzi do pokoju #aviarypl
[21:20]  <Piecu> na stand-up chyba tyle
[21:20]  <Piecu> myślę, że możemy kończyć