Stand-up:2012-07-23

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Aktualizacja Venkmana
  • bug fix brakujących argumentów przy eksporcie OPML

Plany

  • Aktualizacja DOM-Inspectora
  • Aktualizacja Central/Aurory
  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Falka

Zrobione

  • email na team z prosba o pomoc przy lightningu

Plany

  • nic konkretnego

Pytania i/lub problemy

  • nie bedzie mnie na stand-upie
  • malo czasu i zamieszanie

Gandalf

Zrobione

  • aktualizacja wordpressa dla www.aviary.pl i stage.aviary.pl
  • uprawnienia admina dla Joasi i Stefa na stage.a.p

Plany

  • ogarnąć Lightning i jego terminy

Pytania i/lub problemy

  • cały czas mam problemy z poniedziałkowym standupem - mam treningi o 20:00 :/ Więc bywam w kratkę, ale staram się pamiętać, żeby wpisywać się. :)

Hubert

Zrobione

  • Zweryfikowałem kilka bugów
  • Zaktualizowałem godzinę przybycia i koszty podróży na spotkanie (21.09 będę leciał z CPH, nie z KRK)

Plany

  • Zapisać się na MozCamp
  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (jak już repo zostanie stworzone)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • wysłałam ostateczne podsumowanie poprzedniego spotkania
  • spotkanie zarządu
  • kilka maili i inszych bugów
  • różne okołozarządowe
  • wstępnie budżet

Plany

  • podsumować poprzednie spotkanie i ile ostatecznie nas kosztowało
  • budżet wrześniowego spotkania
  • przedzierać się przez różne ToDo


Pytania i/lub problemy

kpl

Zrobione

  • instalacja bzr+hg
  • synchronizacja bz trunk zaczeta

Plany

  • Synchronizowac dalej

Pytania i/lub problemy

pushing to http://hg-push.aviary.pl/bugzilla/trunk/ http authorization required realm: hg.aviary.pl push searching for changes abort: authorization failed [command returned code 255 Mon Jul 23 18:25:12 2012] hg-push%

Probuje pushnac moje lokalnie zakommitowane zmiany (na konto Falki, za jej wiedza i zgoda :D) aczkolwiek nie bangla cos. Jestem pewien ze wpisuje poprawny login i haslo. Probowalem zarowno z konsoli jak i przez TortoiseHg. Rezultat taki sam. Uzywajac dokladnie tego samego loginu i hasla moge pobierac kopie repozytorium do siebie na hdd i przegladac przez www repoztytorium http://hg-push.aviary.pl/bugzilla/trunk/

Marcoos

Zrobione

  • trochę rzeczy MozCampowych
  • niewielka pomoc Sarze przy mozilla.org/pl

Plany

  • aktualizacja Fx w central i merge do aurory

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu

Piecu

Zrobione

  • Spotkanie zarządu
  • Wysłałem sporo zapytań do różnych ośrodków w celu zorganizowania spotkania wrześniowego

Plany

  • Do 7 sierpnia jestem na urlopie

PiotrDrag

Zrobione

  • nuthin'

Sara

Zrobione

  • pliki *.lang przetłumaczone, dashboard czysty
  • problem z czcionką w powiązaniu z krową 4392: napisałam do Pascala, który odpisał, że założy bug i przekaże sprawę ich web designerowi.

Plany

  • zarządowe zadania

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie dziś na stand-upie

stef

Zrobione

  • aktualizacja „wydaniowych” błędów dla kalendarza
  • bieżące tb l10n
  • zarejestrowałem się na mozcamp
  • uaktualniłem strony wiki dot. tb i edytora
  • pingłem Falkę w sprawie kalendarza (i napisała na team :)
  • produktyzacja editora

Plany

  • pełną parą ruszyć z administracją
    • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
    • wyjaśnić kwestie z lokalizacją bugzilli
  • produktyzacja b2g
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

Pytania i/lub problemy

  • czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
    • i nieszczególnie wiem jak się za to zabrać
  • Piecu: mógłbyś się uaktualnić na stronie tb?
  • kiedy merge/branchujemy pl-central?
    • en-US zostało rozgałęzione tydzień temu

Sumoka

Zrobione

  • wróciłam z urlopu;)

Plany

  • trochę SUMO

Witia

Zrobione

  • Brak osiągnięć

Plany

  • Tłumaczenie AMO/Marketplace
  • Sprawdzenie bieżących zmian w repozytoriach

Zapis spotkania

(12:00:28) Joasia: zaczynamy
(12:01:11) Joasia: adriank
(12:01:13) adriank: ndd
(12:01:23) Joasia: sorki, release, tlumy
(12:01:26) Joasia: dookola
(12:01:36) Joasia: falka sie wpisala
(12:01:41) Joasia: potrzebuje pomocy przy lightningu
hubert hubert|ghost 
(12:01:46) Sumoka [chatzilla@moz-3677A83C.icpnet.pl] entered the room.
(12:01:48) Joasia: hubert: Ty sie kiedys tym zajmowales, nie chcialbys?
(12:02:01) hubert: myślałem o tym
(12:02:14) hubert: ale wszedłem na http://wiki.aviary.pl/Lightning
(12:02:17) hubert: i już nie chcę
(12:02:48) Joasia: juz nie pierwszy raz sie czepiasz
(12:02:52) stef: a gandalf?
(12:02:57) Joasia: wiki
(12:03:15) hubert: już się nie czepiam, po prostu siedzę cicho
(12:03:20) gandalf: stef: tak?
(12:03:30) Joasia: stef: gandalf sie na razie zapytal, ale czy bedzie w stanie temat pociagnac przez 2 miesiace, z przeprowadzka na horyzoncie?
(12:03:34) Joasia: moze mu byc trudno
hubert hubert|ghost 
hubert hubert|ghost 
(12:04:03) stef: w razie czego ja to mogę wziąć tymczasowo
(12:04:12) Piecu [chatzilla@moz-E317E4E2.warszawa.vectranet.pl] entered the room.
(12:04:12) mode (+o Piecu) by ChanServ
hubert hubert|ghost 
(12:04:33) hubert: a kto tam robi QA (zgaduję, że strona wiki jest nieaktualna)?
(12:04:42) Piecu: hej
(12:04:49) stef: a kto tam to wie…
hubert hubert|ghost 
(12:05:02) Joasia: hubert: jest napisane ze brak i aktualizacja ostatnia byla 25 marca 2012
(12:05:12) Joasia: wiec imho oddaje stan rzeczywisty
(12:05:19) Joasia: Piecu: ty zyjesz
(12:05:38) gandalf: Joasia: najpierw chcialbym zrozumiec ile to jest pracy
(12:05:44) hubert: Joasia: ja tam już nie wierzę w te stany rzeczywiste
(12:05:49) Piecu: a czemu mam nie żyć?
(12:05:50) gandalf: wlasnie nadrabiam blogi lightningowe :)
(12:06:08) Joasia: gandalf: wierze Ci, dlatego zapytalam huberta, ale on z kolei nie wierzy w to co na wiki :)
(12:06:13) Joasia: dobra, to nie dyskusja na standup
(12:06:19) Joasia: idzmy dalej
(12:06:21) gandalf: ludzie malej wiary :D
(12:06:27) stef: matrix mówi co innego swoją drogą
(12:06:29) Joasia: gandalf sie nie wpisal
(12:06:37) gandalf: wiem, wiem, wlasnie sie wpisuje
hubert hubert|ghost 
hubert hubert|ghost 
(12:06:44) Joasia: hubert
(12:06:48) hubert: ndd
(12:06:50) stef: albo i nie mówi
(12:06:54) Joasia: pytania do huberta ?
(12:07:09) Joasia: nie widze
(12:07:11) Joasia: to teraz ja, ndd
(12:07:14) Joasia: pytania do mnie?
(12:07:17) hubert: zaznaczam, że zaktualizowałem wiki (dot. kosztów)
hubert hubert|ghost 
(12:07:27) Joasia: hubert: widzialam, dzieki
(12:07:31) marcoos [marcoos@moz-E93DD5A.cityconnect.pl] entered the room.
(12:07:52) hubert: (choć mało wierzę, że tak dobra cena długo się utrzyma)
(12:08:03) Joasia: stef: matrix i wiki lightninga mowia dokladnie to samo, oba aktualizowane 25 marca 2012 :)
(12:08:23) Joasia: kpl
(12:08:24) ***stef już to zauważył
(12:08:31) kpl: ndd
(12:09:36) Joasia: pytania do kpl?
(12:10:29) Joasia: marcoos
(12:10:30) kpl: jak ktos sie orientuje z tym problemem co mam z hg to nie krepujcie sie :)
(12:11:09) Joasia: to ew gandalf albo stef tylko :)
(12:11:13) Joasia: marcoos spi
(12:11:22) marcoos: ndd
(12:11:23) Joasia: Piecu
(12:11:23) gandalf: wpisany
(12:11:33) Piecu: jeszcze jestem
(12:11:37) stef: marcoos: kiedy merge?
(12:11:47) marcoos: w tym tygodniu
(12:11:54) stef: heh :)
(12:12:01) Joasia: pytania do pieca?
(12:12:04) marcoos: troche przeraza mnie, ze znwou jest 300+ stringow, z czego 260+ to devtoolsy :/
(12:12:05) Joasia: ja mam ale to postandupowe :D
(12:12:35) hubert: marcoos: mnie akurat cieszy ;-)
(12:12:45) Joasia: PiotrDrag
(12:12:49) PiotrDrag: ndd
(12:12:53) Joasia: bardzo wymowny wpis :D
(12:12:57) Joasia: pytania do Piotra?
(12:13:11) PiotrDrag: tak będzie jeszcze miesiąc ;)
(12:13:16) Joasia: :)
(12:13:24) Joasia: sara sie wpisala
(12:13:29) Joasia: stef
(12:14:04) Joasia: milczy
(12:14:11) Joasia: Sumoka
(12:14:18) stef: prośba do Pieca i nie wiem jak się zabrać za ten komponent na bmo
(12:14:24) Joasia: Sumoka: ile masz czasu? falka szuka pomocy przy lightningu ;)
(12:14:31) Joasia: agituje jak na wyborach
(12:14:56) ***stef stef milczy bo się wpisał ale jak się wpisuje pytania to z reguły można je za tydzień wpisać ponownie…
(12:15:31) Joasia: stef: ja pominelam Twoje pytania, bo milczysz a jestes, wiec czekalam :D
(12:15:34) Joasia: ale tak, stef ma pytania
(12:15:46) Joasia: do pieca, marcoos ci juz odpowiedzial,a pierwsze nie wiem
(12:15:56) Joasia: marcoos albo sara ?
(12:16:00) Joasia: albo jeszcze nie wiem co
(12:16:00) marcoos: hę?
(12:16:03) stef: Joasia: ale to bez sensu
(12:16:17) Joasia: stef: wszystko jest bez sensu
(12:16:21) Joasia: stef: wyslij maila ?
(12:16:24) marcoos: ale o co kaman?
(12:16:24) stef: czy dla komponentu „pl / Polish” w „Mozilla Localizations” na bmo moglibyśmy zmienić Adriana jako domyślny kontakt qa na coś sensowniejszego?
(12:16:30) marcoos: moglibyśmy
(12:16:40) stef: tylko nie wiem nawet gdzie to zgłosić
(12:16:42) marcoos: załóż buga na bmo
(12:17:03) marcoos: niech zrobia fikcyjne konto polish@l10n.bugs i to niech bedzie domyslny qa contact
(12:17:20) stef: gdzie tego buga zgłosić?
(12:17:22) marcoos: o ile takiego konta nie ma, bo cos mi sie zdaje, ze kiedys widzialem cos w tym rodzaju
(12:17:24) marcoos: bmo
(12:17:36) stef: lol, gdzie na bmo?
(12:18:17) marcoos: https://bugzilla.mozilla.org/enter_bug.cgi?product=bugzilla.mozilla.org
(12:18:24) marcoos: => Administration
(12:18:39) stef: ok, dzięki
(12:18:42) Joasia: fajnie
(12:18:44) Joasia: Sumoka ?
(12:18:44) stef: spróbuję
(12:19:10) marcoos: nawet jesli to nie jest idealny komponent, to przepna gdzie trzeba
(12:19:11) marcoos: :)
(12:19:17) Joasia: Sumoka spi
(12:19:18) Joasia: Witia
(12:19:25) stef: albo poleży kilka lat…
(12:19:33) kpl_ [kpl@moz-FE3B272F.fullrate.dk] entered the room.
(12:19:35) Witia: Nie mam spraw.
(12:19:37) marcoos: jak bedziemy monitorowac na biezaco, to nie polezy
(12:19:44) adriank left the room (quit: Quit: ChatZilla 0.9.88.2 [SeaMonkey 2.13a2/20120722013002]).
(12:19:51) kpl left the room (quit: Ping timeout).
(12:19:56) Joasia: ktoś ma sprawy do Witii?
(12:20:05) adriank [adriank@moz-7FED1B63.dip.t-dialin.net] entered the room.
(12:20:32) Joasia: nie widze
(12:20:35) Joasia: gandalf
(12:20:40) Joasia: gandalf: o, wszedzie zaktualizowales?
(12:20:59) Piecu: stef: mam na razie sajgon, bo jutro wyjeżdżam, więc pewnie dopiero po urlopie. ale i tak to chyba miał robić kierownik (?)
(12:21:26) stef: co robić kierownik?
(12:21:30) Joasia: gandalf sie wpisal, ale sie nie odzywa
(12:21:33) gandalf: Joasia: nie na produkcji, bo to wymaga aktualizacji CSS
(12:21:38) Joasia: gandalf: a, ok
(12:21:38) marcoos: btw, na marginesie
(12:21:42) Joasia: gandalf: wpiszesz w krowe?
(12:21:43) gandalf: ale drobnej
(12:21:46) gandalf: spojrz na stage
(12:21:50) marcoos: gazeta.pl pisała dziś jakieś bzdury o fx os
(12:22:03) adriank: marcoos: 
(12:22:05) adriank: link?
(12:22:18) marcoos: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,12177465,Sprawdz__jak_bedzie_wygladac_Firefox_OS.html
(12:22:18) gandalf: mhm
(12:22:18) stef: Piecu: tu robisz ty http://wiki.aviary.pl/Mozilla:Thunderbird#Osoby_odpowiedzialne
(12:22:20) marcoos: niestety ja mam 404
(12:22:20) Joasia: poza tym pytania do gandalfa ?
(12:22:32) stef: tu http://wiki.aviary.pl/Szablon:Matrix:Thunderbird robię ja
(12:22:35) Joasia: tez mam 404
(12:22:39) gandalf: ja tez 404
(12:22:45) marcoos: ale cos w stylu "ograniczenia licencyjne nie pozwalaja na instalacje na telefonie, wiec mozilla oferuje desktopowa wersje b2g"
(12:23:10) PiotrDrag: całe wiadomosci.gazeta.pl leżą
(12:23:11) Piecu: siur? Joasia: jak to jest z tym edytowaniem stanu?
(12:23:11) Joasia: ktos chcialby cos dodac?
(12:23:26) Joasia: Piecu: po standupie
(12:23:34) Joasia: o kims/czyms zapomnialam?
(12:23:52) Joasia: konczymy