Stand-up:2012-09-17

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Zaktualizowalem wpis na stronie spotkania

Plany

  • Spotkanie
  • Aktualizacja Aurory
  • przedzierać się przez krowy
  • dokończyć uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Ktos ma kontrolery do Wii i gry? Bo mam tylko Mario Kart...

Hakon

Zrobione

  • Niestety nic

Plany

  • Nadrobić zaległości

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie nie być na stand-up

Hubert

Zrobione

Plany

  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (uzgodnić wcześniej ze Stefem)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)

Pytania i/lub problemy

  • Mało czasu przez najbliższe tygodnie

Joasia

Zrobione

  • głównie śpię i wysyłam jakieś maile

Plany

  • więcej maili i spotkanie

Pytania i/lub problemy

  • w pracy jestem, mogę okresowo milczeć na ircu

Marcoos

Zrobione

  • sign-off Fx w aurorze i becie

Plany

  • uzupełnić central
  • pojawić się na spotkaniu

Pytania i/lub problemy

  • we wrześniu słaby dostęp do sieci

Piecu

Zrobione

  • Byłem na MozCampie, ale zapomniałem po nim o SU…
  • Ustalenia dotyczące spotkania
  • Szybkie spotkanie zarządu

Plany

  • Dopiąć spotkanie
  • Pojawić się na spotkaniu
  • Nadrobić zaległości (pewnie na spotkaniu dopiero)

Uwagi

  • Wypełnijcie retrospekcję!
  • Weźcie na spotkanie jakieś gry do PS3, jeśli macie

PiotrDrag

Zrobione

  • Jestem już we Wrocławiu, więc musiałem zmienić godziny przybycia/wybycia i ceny biletów (nieznacznie).
  • Różne poprawki w GNOME 3.6, tłumaczenie nowych tekstów etc.

Plany

  • Tłumaczenie release notes dla G3.6 od jutra.
  • Testowanie G3.6, kiedy developerska Fedora się trochę ustabilizuje.

Pytania i/lub problemy

  • Kiedy można się spodziewać informacji o dojeździe na spotkanie?
    • Dzisiaj! --Piecu 11:55, 17 wrz 2012 (PDT)

Sara

Zrobione

  • etherpad z retrospekcją i mail w tej sprawie - wpisujcie się!
  • porozmawiałam trochę ze Stasiem w sprawie Firefoksa na Androida
  • dostałam się na studia :D
    • Gratulacje! --Piecu 11:56, 17 wrz 2012 (PDT)

Plany

  • zacząć pracę nad tłumaczeniem Firefoksa na Androida (jak tylko Staś odpisze mi na maila)
  • spotkanie!

Pytania i/lub problemy

  • Stasiu, odpisz mi na maila

stef

Zrobione

  • merge l10n-central/pl i releases/l10n/mozilla-aurora/pl
    • poszło znośnie
      • klonowanie mozilla-aurora jest uciążliwe
      • (moje) nieaktualne (?) compare-locales powoduje, że sporo trzeba robić ręcznie
  • backlog
  • sing-offy aurorowych - lt1.9 i tb17
  • bieżące tłumaczenia

Plany

  • kontynuować sprawę migracji poczty
  • nowsza wersja compare-locales
    • tylko jakoś bez instalacji… :/
    • problem: nie chcę jej „instalować”
  • przemyśleć, czy merge'a nie dałoby się lepiej robić
  • pełną parą ruszyć z administracją
    • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
    • wyjaśnić kwestie z lokalizacją bugzilli
  • produktyzacja b2g
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

TomaszD

Zrobione

  • -

Plany

  • Pojawić się na spotkaniu

Pytania i/lub problemy

  • -

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzone zmiany w mozilla-central
  • Zgłoszone drobne poprawki do Fx

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Bieżące zmiany w mozilla-central
  • Spotkanie Aviary.pl :)

Pytania i/lub problemy

  • Jak są zasysane posty na polską Planet Mozilla? Dodałem wpis o Mozcampie, mój blog jest na liście planetowych, we wpisie są słowa Mozilla, Firefox, ale wpis nie został uwzględniony. Wiem, że można zgłosić buga, ale może ktoś wie?

Zapis spotkania

[21:01:43] <Piecu> zaczynamy
[21:01:58] <Piecu> adriank
[21:02:14] <adriank> pytanie: kiedy na wiki pojawi sie info, jak do ***** dojechac z Warszawy na miejsce spotkania? ;)
[21:02:27] <Piecu> nie wiem kiedy na wiki, ale dzisiaj będzie mail
[21:02:42] <Piecu> na wiki pewnie nie wcześniej niż jutro…
[21:03:09] <Piecu> bierzesz Wii na spotkanie?
[21:03:17] <adriank> Piecu: mysle o tym...
[21:03:24] <Piecu> bo tam mamy PS3
[21:03:30] <adriank> ale to ma sens tylko, gdy ktos by wzial wiecej gier...
[21:03:41] <Piecu> ja nie mam :(
[21:03:57] <adriank> Piecu: nic nie jest lepsze od krow ;) (tylko ze ja ich nie mam :( )
[21:04:00] <Piecu> ale mogę jeszcze pożyczyć Xboksa, będziemy mieć komplet :D
[21:04:11] <adriank> :P
[21:04:42] <Piecu> Hakon się wpisał
[21:04:46] <Piecu> to teraz hubert
[21:04:49] <hubert> Ndd
[21:06:27] <Piecu> Joasia
[21:06:30] <Joasia> ndd
[21:06:45] <Joasia> laguje ostro, ale to dlatego ze sie w koncu wysypiam
[21:07:07] <stef> Joasia: o kurna… http://www.aviary.pl/o-nas/sklad-zespolu/
[21:07:23] <stef> chata :)
[21:07:48] <Joasia> stef: krowe poprosze :)
[21:08:10] <stef> meh
[21:08:33] <stef> ale trudno, będzie
[21:08:44] <Joasia> =]
[21:08:58] <Joasia> <hug>
[21:09:06] <Piecu> coś jeszcze?
[21:10:20] <Piecu> no to marcoos
[21:10:25] <marcoos> ndd
[21:11:31] <marcoos> pytania do mnie?
[21:12:01] <Piecu> to teraz ja
[21:12:04] <Piecu> dzisiaj będzie mail w sprawie miejsca spotkania, szczegółowe info na wiki dzisiaj lub jutro
[21:12:05] <stef> Joasia: jusz
[21:12:15] <Witia> Piecu: Czy chatę w Raszynie mamy wynajętą całą, niezależnie, ile osób będzie nocowało?
[21:12:24] <Piecu> tak
[21:12:24] <Joasia> stef: dzięx!
[21:13:29] <Piecu> coś jeszcze ode mnie?
[21:14:27] <adriank> Piecu: jak sie aktualizuje matriksa?
[21:14:41] <adriank> brakuje tego info na stronie matriksa...
[21:14:43] <Piecu> nie wiem, nigdy tego nie robiłem :D
[21:15:00] <Piecu> jaki projekt?
[21:15:07] <Witia> adriank: Aktualizujesz szablon projektu
[21:15:07] <adriank> SeaMonkey ;)
[21:15:11] <PiotrDrag> przez szablon: 
[21:15:12] <PiotrDrag> http://wiki.aviary.pl/Szablon:Matrix:GNOME
[21:15:14] <Joasia> rawr
[21:15:15] <adriank> Witia: wiem, ale jak
[21:15:19] <Joasia> wysylalam maila po pare rady
[21:15:23] <Joasia> razy*
[21:15:26] <Piecu> http://wiki.aviary.pl/Szablon:Matrix:SeaMonkey
[21:15:30] <Joasia> trzeba go gdzies umiescic w koncu :)
[21:15:33] <Piecu> i naciskasz Edytuj :)
[21:15:36] <adriank> Joasia: wpisze te info strone matriksa...
[21:15:40] <adriank> thx @all
[21:16:18] <Piecu> PiotrDrag
[21:16:20] <PiotrDrag> ndd
[21:17:19] <Piecu> Sara
[21:17:57] <Sara> Ja tylko mam nadzieję, że stas mi odpisze na maila
[21:18:28] <Sara> Etherpada z retrospekcja mogę odblokować później
[21:18:52] <Piecu> ja już to zrobiłem
[21:18:55] <stef> Sara: jest już odblokowany
[21:19:05] <Sara> O, to super
[21:19:16] <Joasia> adriank: dzięki!
[21:19:44] <adriank> Joasia: za co?
[21:19:46] <adriank> ;)
[21:20:07] <Joasia> adriank: "(12:15:07) adriank: Joasia: wpisze te info strone matriksa..." :)
[21:20:19] <adriank> Joasia: aaa. Juz wpisalem ;)
[21:20:22] <Joasia> :)
[21:20:26] <Piecu> idziemy dalej
[21:20:32] <Piecu> stas chyba gra w squasha…
[21:20:39] <Piecu> stef
[21:20:45] <stef> ndd
[21:21:22] <Piecu> TomaszD
[21:21:29] <TomaszD> ndd
[21:21:56] <TomaszD> telefon Pieca spisany w razie czego
[21:22:18] <Piecu> telefon wyślę jeszcze w mailu
[21:22:21] <Piecu> Witia
[21:22:25] <Witia> Pytanie o polską Mozillę Planet wpisałem na wiki.
[21:22:36] <stef> Witia: posty na planetę są zasysane przez zacinający się skrypt planety, zgłaszanie bugów przeważnie działa (nawet jak nie są zamykane)
[21:23:21] <Witia> Ok, zgłoszę.
[21:24:36] <Piecu> ktoś coś jeszcze ma do dodania?
[21:26:12] <Piecu> to kończymy