Stand-up:2012-11-05

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Naprawiony Help rowniez w Aurorze i Becie

Plany

  • dalsze uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Mamy na chwile obecna (10:28, 29 paź 2012 (PDT)) 270 oddychajacych krow. Co zrobic, aby wiekszosc z nich padla?
  • Dlaczego Fennec jest czerwony na becie?

GmbH

Zrobione

  • Aktualizacje na SUMO

Hakon

Zrobione

  • Bugzilla trunk (4.4) - synchronizacja do rev 8319

Plany

  • Bugzilla 4.4rc1, 4.2.4, 4.0.9, 3.6.12

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na standupie.

Hubert

Zrobione

  • Zweryfikowałem jednego buga
  • Przejrzałem rozliczenie Pieca po zmianie kursu
  • Potestowałem nasz nowy kalendarz

Plany

  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (uzgodnić wcześniej ze Stefem)
  • Wprowadzać poprawki i ulepszenia do bota (pracy jest na kilka miesięcy)
  • Weryfikować bugi

Pytania i/lub problemy

  • Mało czasu w najbliższym tygodniu

Joasia

Zrobione

  • trochę rekrutacyjnych maili
  • popełniłam draft notki o nowym zarządzie dla blogu womoz. jak ktos chce w to popatrzec to prosze mi dac znac, podziele sie

Plany

  • dalej się przedzierać przez ToDosy
  • spotkanie zarzadu

Pytania i/lub problemy

  • trochę czasu mi urwała choroba

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-11-03 15:29 +0100
  • Jeden błąd do Tb
  • Zaktualizowałem kursy dla Joasi w celu wysłania rozliczenia Mozilli
  • Zmerdżowałem i podesłałem do zaopiniowania umowę najmu lokalu

Plany

  • Trzeba powoli myśleć o kolejnym spotkaniu…
  • Rozpisać bugi o rekrutacji
  • Spotkanie zarządu

PiotrDrag

Zrobione

  • Zrecenzowałem i wysłałem do repozytoriów dwa tłumaczenia Mateusza.
  • Wprowadziłem Michała w projekt, czekam aż ogarnie sytuację lub będzie miał jakieś pytania.

Plany

  • Odpisać Witii, najpewniej jutro.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Sara

Zrobione

Plany

stef

Zrobione

  • przygotowania do wdrożenia gapps
  • bieżące tłumaczenia
  • drobne administracyjne
  • produktyzacja b2g

Plany

  • dalej walczyć z administracją
  • zasubskrybować mediawiki-announce albo lepiej znaleźć rssa z ogłoszeniami
  • gwo… (leży, kwiczy i czeka)

Pytania i problemy

  • bety Firefoksa, zarówno desktop jak i mobile, są czerwone
  • W kwestii technicznej strony Mozilla:Firefox OS - tabelkę "Osoby odpowiedzialne" lepiej zrobić jak na stronie projektu Thunderbird, łatwiej się dopisać kolejnym osobom. Ja zamierzam zgłosić się do korekty językowej :) Witia 08:54, 5 lis 2012 (PST)

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach
  • Zgłoszona drobna poprawka do Fenneca
  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Aktualizacja tekstu na SUMO

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzanie bieżących zmian w repozytoriach
  • Tłumaczenie lub aktualizacja tekstów na SUMO

Zapis spotkania

[21:00:16] <Piecu> zaczynamy
[21:00:28] <Piecu> adriank próbuje się wpisywać
[21:00:40] <Piecu> GmbH się wpisał
[21:00:41] <adriank> przez VPNa z NY dziala...
[21:00:46] <Piecu> Hakon się wpisał
[21:00:52] <Joasia> adriank: potwierdzam, ze po tej stronie dziala :)
[21:00:54] <Piecu> Hubert się wpisał
[21:01:04] <Piecu> dzisiaj jest pierwsza Joasia
[21:01:07] <Joasia> wow
[21:01:20] <Joasia> u mnie ndd, mniej zrobilam niz zamierzalam, glownie przez niedyspozycje
[21:01:23] * adriank wpisal sie
[21:01:25] <Piecu> co z rozliczeniem?
[21:01:31] <Joasia> podziekowania dla stefa za zajecie sie poczta
[21:01:34] <Joasia> wysle dzisiaj
[21:02:22] <Piecu> coś jeszcze od/do?
[21:02:23] <Joasia> poza tym nded
[21:02:25] <Joasia> ndd*
[21:02:51] <stef> z tą pocztą to jeeeszcze się zejdzie (ale jesteśmy na dobrej drodze)
[21:02:59] <Piecu> to teraz ja
[21:03:11] <Piecu> coś do mnie?
[21:03:19] <Joasia> stef: to prawda, ale widac progres, wiec bardzo sie ciesze. gdybys potrzebowal pomocy to mow
[21:03:22] <Joasia> ja nic do Pieca nie mam
[21:03:56] <Piecu> PiotrDrag
[21:04:00] <PiotrDrag> ndd
[21:04:36] <Joasia> PiotrDrag: zespol ci rosnie :D
[21:04:56] <PiotrDrag> przyrost o 300%, cieszę się niezmiernie :D
[21:05:09] <Joasia> :)
[21:05:21] <Joasia> PiotrDrag: widziales maila od Witii ?
[21:05:39] <PiotrDrag> Joasia: tak, jak to zresztą zapisałem na wiki :)
[21:06:23] <Piecu> idziemy dalej
[21:06:25] <Piecu> Sara
[21:06:28] <Sara> ndd
[21:06:31] <Joasia> Sara: pytanko
[21:06:31] <adriank> Sara: Stas dalej nie uaktualnil bety Fenneca - mozesz go tak mocno kopnac ode mnie? ;)
[21:06:47] <Joasia> Sara: masz ochote na ta ankiete, o ktorej pisal Patrick ?
[21:06:53] <Sara> adriank - nie sadze, zeby moj kopniak wskórał wiecej niz twój :(
[21:07:10] <Joasia> Sara: maila z cc do zarzadu :P
[21:07:40] <Sara> Joasia: tak myslalam wlasnie nad ta ankietą, pewnie sietym zajmę 
[21:07:53] <Piecu> ja mogę stasia kopnąć w środę, jak chcecie :)
[21:08:02] <Joasia> Sara: mozesz mu odpisac od razu, zeby wiedzial ?
[21:08:04] <Joasia> bog zaplac
[21:08:05] <adriank> Piecu: zrob to :)
[21:08:09] <Joasia> Piecu: tym lepiej, zrob to :)
[21:08:19] <Sara> ok, pisze do niego teraz
[21:08:23] <Sara> z cc do zarządu
[21:08:26] <Piecu> adriank: a co on ma konkretnie zrobić?
[21:08:43] <adriank> Piecu: dopilonowac, zeby Fennec byl conajmniej na becie zielony
[21:08:48] <adriank> asap
[21:08:56] <stef> Piecu: zazielenić betę fx mobile i zrobić singoff
[21:09:10] <Piecu> ok
[21:09:47] <Piecu> coś jeszcze do Sary?
[21:10:14] <Joasia> Sara: czy Patrickowi tez moglabys od razu dac znac ? :)
[21:10:15] <Piecu> no to stef
[21:10:28] <Sara> Joasia: ok
[21:10:28] <stef> 7 na 16 zalogowało się już do gapps; Witia, adriank: sprawdźcie aviarową pocztę pls; na resztę, czyli Stasia, Zbyszka, Gmbh, Joannę N., Lemiela niespecjalnie liczę… (pewnie wyślę jeszcze dzisiaj prywatne napomnienie)
[21:11:25] <stef> poza tym, tabelką na stronie Firefox OS nie ma co się przejmować - będzie wedle zasług a nie zgłoszeń
[21:12:01] <stef> i chyba to tyle
[21:13:14] <Piecu> pytania? uwagi?
[21:13:31] <Piecu> Witia
[21:13:51] <Witia> Nic do dodania.
[21:14:41] <Piecu> to wracamy do Adriana
[21:14:51] <Piecu> adriank
[21:16:14] <Piecu> śpi, ale się wpisał
[21:16:29] <Piecu> chciałby ktoś jeszcze coś dodać?
[21:17:42] <Piecu> to kończymy