Stand-up:2013-01-21

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Hakon

Plany

  • Bugzilla 3.6.13
  • Bugzilla 4.0.10
  • Bugzilla 4.2.5
  • Bugzilla 4.4rc2

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na SU

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem koszt podróży na spotkanie

Plany

  • Wrzucić pliki bota do repozytorium (uzgodnić wcześniej ze Stefem)
  • Scenariusz do filmu o Aviary
  • Dopisać do bota klasę do raportów
  • Weryfikować bugi

Pytania i/lub problemy

  • Ktoś mi zrobi to review skryptów do liczenia obecności stand-upowej?
  • Sara: nie lepiej dotrzeć na spotkanie samolotem? Byłoby 3 razy szybciej...
  • Bardzo mało czasu przez najbliższe 3 miesiące

Joasia

Zrobione

  • gandalf wpadl w odwiedziny na weekend!!!!!111one :D
  • review testow bugzilli
  • rozne maile

Plany

  • spotkanie zarzadu
  • kontynuowac todo

Pytania i/lub problemy

  • zadnych w sumie

Marcoos

Zrobione

  • aktualizacja central do zgodności z aurorą (większość roboty zrobił Stef - ja push i drobiazgi)
  • wrzucenie łatek Wojtka
  • merge central z aurorą
  • review łatek Sary dla mozilla.com

Plany

  • aktualizacja central na bieżąco

Pytania i/lub problemy

  • nie ma mnie na standupie

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2013-01-21 19:10 +0100
  • Różne związane z FxOS App Day

Plany

  • W tym tygodniu FxOS App Day zajmie mnie pewnie w całości…
  • Spotkanie zarządu dzisiaj
  • Rozpisać bugi rekrutacyjne

PiotrDrag

Zrobione

  • Zaktualizowałem tabelkę na spotkanie.

Plany

  • Sesja do końca miesiąca, pewnie mnie nie będzie na stand-upach.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Ret

Zrobione

  • Potwierdziłem wyjazd na FFOS App Day
  • Zaktualizowałem część testów do Bugzilli 4.4 (zostało 4)

Plany

  • Skończyć aktualizację testów
  • Skończyć tutorial selenium

Pytania i/lub problemy

  • Mam crunch w pracy, więc może mi zabraknąć czasu na zrobienie czegokolwiek w tym tygodniu.

Sara

Zrobione

  • Fennec beta prawie cały przetłumaczony
  • Polskie wersje stron o Firefox OS i Marketplace
  • Uzupełnienie paru stringów w snippets.lang
  • Zaktualizowałam

Plany

  • Kontynuować przygotowania do spotkania
  • Firefox OS App Day

Pytania i/lub problemy

  • Chce mi ktoś (po SU) wyjaśnić, jak lokalizujemy stringi z liczbą mnogą? W plikach Fenneka jest ten link z wyjaśnieniami, ale nie wiem jak to zastosować dokładnie.

stef

Zrobione

  • wymiana dysku na ssd w moim leciwym już mbp oraz instalacja ostatecznie najnowszej wersji os x i przywracanie pełnej produktywności na nim…
  • uaktualniłem koszty dojazdu na spotkanie
  • bieżące tłumaczenia
  • signoffy cal i tb

Pytania i/lub problemy

  • serwer
  • testy fxos
  • signoff dla fx aurora?

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w repozytoriach
  • Zgłoszone poprawki do Fx i toolkit

Plany

  • Bieżące zmiany w repozytoriach
  • AMO/Marketplace

Zapis spotkania

[21:00:08] <Joasia> zaczynamy
[21:00:21] <Joasia> dlugo dlugo nic
[21:00:26] <Joasia> Hakon sie wpisal
[21:00:29] <Joasia> hubert
[21:01:03] <Joasia> kto moglby hubertowi zrobic review skryptow?
[21:01:21] <Joasia> cisza
[21:01:40] <Joasia> Sara: do Ciebie tez jest pytanie od huberta :)
[21:01:56] <hubert> ndd
[21:02:05] <Joasia> hubert: co to za jezyk jest? 
[21:02:05] <Sara> widziałam i doceniam troskę, ale jakoś tym pociągiem dojadę :D
[21:02:10] <Piecu> ja chętnie, ale chyba nie w tym życiu :(
[21:02:22] <hubert> Groovy
[21:02:38] <Joasia> hubert: moze sprobuj mailem wyslac zapytanie na team czy ktos ma chwile
[21:02:51] <Joasia> ja bym zrobila, ale groovy to jak hinduski dla mnie, wiem ze istnieje i tyle
[21:03:11] <hubert> to taka Java, tylko dużo wygodniejsza
[21:03:20] <Joasia> pytania do huberta?
[21:04:05] <Joasia> hubert: wyslalam maila w Twoim imieniu
[21:04:24] <Joasia> to teraz ja
[21:04:30] <Joasia> ndd, poza tym ze mam dzis wolne i avairuje od rana
[21:04:37] <Joasia> jakbym tak mogla co tydzien to by bylo cudownie
[21:05:05] <Joasia> musze zobaczyc czy mi szef pozwoli pracowac w trybie 4x10h, zamiast 5x8, ale to myslenie zyczeniowe :)
[21:05:07] <Joasia> poza tym ndd
[21:05:10] <Piecu> potwierdzam, byłoby cudownie :D
[21:05:12] <hubert> Joasia: thx
[21:05:31] <Joasia> widzialam sie z gandalfem przez weekend, w LA byl turniej ultimate, hehe
[21:05:43] <Joasia> bardzo fajna impreza, duzo mlodziencow dobrze wygladajacych bez koszulek
[21:05:48] <Joasia> (to sie wytnie z loga :D)
[21:05:54] <Joasia> pytania do mnie?
[21:06:02] <Witia> Joasia: Zaproponuj, żeby było jak w Google - jeden dzień na własne projekty ;)
[21:06:33] <Joasia> Witia: dobrze :)
[21:06:48] <Joasia> nie widze pytan
[21:06:52] <Joasia> marcoos sie wpisal, nie ma do
[21:06:54] <Joasia> go*
[21:07:07] <Joasia> stef: dzieki za pomoc przy aktualizacji central :)
[21:07:23] <Joasia> Piecu
[21:07:40] <Piecu> trochę nie ogarniam :(
[21:07:48] <Piecu> ale mam apel
[21:07:59] <Joasia> witam w moim swiecie
[21:08:01] <Joasia> dajesz apel
[21:08:04] <Piecu> powiedzcie znajomym o fxos app day!
[21:08:09] <Piecu> poza tym ndd
[21:08:11] <Joasia> :)
[21:08:16] <Joasia> Piecu: walnij mailem na team :)
[21:08:26] <Piecu> ok
[21:08:44] <Piecu> a, no i hotele są zarezerwowane (to dla sary i reta), o ile brian zapłacić
[21:08:49] <Sara> ja twittowałam i pisałam na FB, można po prostu udostępniać socjalnie, jesli ktoś nie chce własnych ogłoszeń pisać
[21:09:00] <Joasia> Piecu: a tych dwoch nowych ?
[21:09:03] <Sara> Piecu: który hotel w końcu?
[21:09:17] <Piecu> no oni też, ale nie ma ich tutaj :)
[21:09:33] <Piecu> Sara: Radisson Blu Centrum
[21:09:46] <Sara> Piecu: dzięki
[21:09:52] <Joasia> Piecu: ok :)
[21:09:54] <Joasia> fajnie :)
[21:09:59] <Joasia> ale bedziecie miec impreze, az zaluje :D
[21:10:00] <Joasia> no ale...
[21:10:08] <Joasia> pytania do Pieca ?
[21:10:20] <Joasia> Piecu: jakby sie cos dzialo, albo potrzebna byla pomoc to wal na team2
[21:10:31] <Joasia> mysle ze ktos sie czasem znajdzie, kto moglby pomoc
[21:10:47] <Joasia> Piotr Drag sie wpisal, ale go nie ma
[21:10:48] <Joasia> ret
[21:10:51] <Piecu> spoko, imprezę na razie ogarniamy
[21:10:54] <ret> ndd
[21:11:12] <Joasia> ret: wlasnie Ci oddalam review testow, byc moze bedzie to samo ode mnie jeszcze dzis do 4.2
[21:11:20] <Joasia> ret: poza tym dobra robota :)
[21:11:35] <ret> Joasia
[21:11:43] <Joasia> ret
[21:12:00] <Joasia> pytania do reta?
[21:12:03] <ret> Joasia: A dziękuje :) Zastanawia mnie czy nie powinienem dostać maili z bapa
[21:12:14] <ret> z racji tego że pojawiły się komentarze pod bugami
[21:12:16] <Joasia> ret: powinienes na twoje konto gmail afaik. ja dostalam
[21:12:26] <Joasia> jak nie to moze gmail zaliczyl jako spam?
[21:12:36] <ret> Do tej pory tego nie robił
[21:12:43] <Joasia> ret: proponuje tez zmienic twoj email na bap z gmail na avairy.
[21:12:57] <Joasia> ret: a jak nie robil to popatrz w ustawienia konta, bo moze masz wylaczone otrzymywanie powiadomien?
[21:13:08] <Joasia> ret: a jak wszystko powinno byc ok a nadal nie dostales to zglos buga do stefa
[21:13:42] <ret> Mam problem z kontem Aviary póki co, ale to później chciałem porozmawiać na ten temat ze stefem
[21:14:01] <Joasia> ok, to juz uderzaj do niego
[21:14:11] <Joasia> cos jeszcze ?
[21:14:35] <Joasia> to idziemy dalej
[21:14:37] <Joasia> Sara
[21:14:48] <Joasia> Sara: dzieki za tlumaczenia tych dwoch stron!! :)
[21:14:55] <Joasia> szybciej niz myslalam :D
[21:14:59] <Sara> Joasia: przyjemność po mojej stronie
[21:15:02] <Joasia> teraz mozemy imprezowac :)
[21:15:13] <Sara> przypominam o aktualizacji informacji o noclegu i kosztach dojazdu na stronie spotkania na wiki
[21:15:16] <Joasia> Sara: moze masz kolezanki na studiach, ktore tez chca? :)
[21:15:39] <Sara> Joasia: moje koleżanki ze studiów albo bojąsiękomputerów, albo chcą zostać nauczycielkami ;O
[21:16:07] <Joasia> Sara: co do fenneca to najlepiej by bylo jakbys dorwala stasia gdzies, albo adriana. moze tez stef bedzie wiedzial o co chodzi, ale nie chce sie wypowiadac w jego imieniu
[21:16:17] <Joasia> albo ktos, o kims nie pomyslalam :)
[21:16:20] <Joasia> Sara: a koledzy? :D
[21:16:33] <stef> chętnie pomogę po su
[21:16:38] <Sara> stef: dzięki
[21:16:53] <Sara> Joasia: koledzy na filologii to nie jest coś, co sie zdarza :D
[21:16:55] <Joasia> super! :)
[21:17:14] <Joasia> Sara: ehh :)
[21:17:15] <ret> Gdyby problem z fenneciem przeciągnął się jeszcze miesiąc, to ja może mógłbym coś pomóc od połowy lutego
[21:17:19] <Joasia> pytania do Sary?
[21:17:26] <Joasia> ret: fennec to bedzie constans :)
[21:17:59] <Joasia> dalej
[21:18:09] <Joasia> stef
[21:18:10] <stef> ndd
[21:18:14] <Joasia> pytania do stefa?
[21:18:38] <Joasia> cisza
[21:18:40] <Joasia> no to Witia
[21:18:48] <Witia> Nie mam pytań
[21:19:25] <Joasia> ktos ma pytania do Witii?
[21:19:31] <Joasia> ew. ktos chcialby cos jeszcze dodac?
[21:19:42] <Joasia> o kims zapomnialam?
[21:19:50] <Joasia> no to konczymy :)