Stand-up:2013-03-25

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Hakon

Zrobione

  • aktualizacja testów automatycznych i wydanie Bugzilli 4.2.5
  • Bugzilla 4.4rc2

Plany

  • Bugzilla 4.4

Pytania i/lub problemy

  • tinderbox do automatycznego testowania Bugzilli online - mamy możliwość uruchomienia FF (Xvfb itp.) na naszym serwerze?

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem calendar dla comm-central do 12109:8a0355f39beb (en-US)/3492:64136dec8410 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2013-03-19 23:59

Plany

  • QA Lightninga
  • Film - c.d.
  • Thunderwikibot

Pytania i/lub problemy

  • Bardzo mało czasu przez najbliższe kilka miesięcy

Joasia

Zrobione

  • ostatnia sesja LEAD
  • spotkanie, budżety, zaliczki, takie tam
  • maile

Plany

  • ToDO
  • bugzilllaaaa

Pytania i/lub problemy

  • ...

Piecu

Zrobione

  • Kilka błędów FxOS
  • Finalizacja spraw związanych z hotelem
  • Uruchomienie retrospekcji

Plany

  • Szybkie spotkanie zarządu tutaj
  • Zostało mi jeszcze trochę błędów do FxOS do zgłoszenia/zweryfikowania
  • Agenda i strona wiki spotkania

Pytania i/lub problemy

  • Być może będę na SU dostępny tylko duchem

PiotrDrag

Zrobione

  • Wprowadziłem poprawki językowe do gnome-control-center od Witii, tuż przed deadline'em. :)
  • Drobne uzupełnienia string freeze breaks.

Plany

  • Mam nadzieję ukończyć tłumaczenie Release Notes przed środą, kiedy wychodzi GNOME 3.8.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Ret

Zrobione

  • nic

Pytania i/lub problemy

  • Okres przedświąteczny ogranicza mnie czasowo, nie będę w stanie nic zrobić w przeciągu najbliższego tygodnia.

Sara

Zrobione

  • nic, zabrakło czasu w tym tygodniu

Plany

  • Fennec
  • bug 831987

stef

Zrobione

  • pogmerałem przy bazach wiki i bap
  • przygotowania do migracji na nowy serwer
  • bieżące tłumaczenia
    • został nam tydzień na poprawki w fxos (1.0.1)

Pytania i/lub problemy

  • aurora jest nadal czerwona na tydzień przed migracją :(

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta Marketplace
  • Korekta GNOME
  • Sprawdzone zmiany w repozytoriach

Plany

  • Korekta Marketplace
  • Korekta GNOME

Zapis spotkania

[21:00:14] <Sara> zaczynamy
[21:00:45] <Sara> Hakon
[21:01:02] <Hakon> bugzille w koncu wydane
[21:01:43] <Joanna> \o/
[21:01:59] <Sara> :)
[21:02:28] <Hakon> pytanie czy mamy mozliwosc bawienia sie z xvfb na naszym aviarowym hostingu aby zrobic swojego tinderboxa 
[21:03:04] <Hakon> aby testy same sie robily
[21:03:13] <Joanna> stef: pytanie do Ciebie
[21:03:21] <Joanna> to by bylo fantastyczne rozwiazanie
[21:03:35] <stef> chwila
[21:03:48] <Hakon> ogolnie chcialbym bardziej zautomatyzowac wydawanie bugzilli
[21:03:58] <Hakon> bo tracimy mase czasu
[21:04:00] <stef> możemy nad tym pomyśleć
[21:04:04] <Hakon> do omowienia na spotkaniu
[21:04:16] <stef> zależnie jak to obciąży serwer
[21:04:38] <stef> ale ogólnie mamy dedyka i teoretycznie możemy sporo
[21:04:50] <Hakon> testy wykonuja sie gora 2h 
[21:05:06] <stef> na?
[21:05:06] <Hakon> na wirtualnej maszynie
[21:05:22] <stef> pogadajmy na spotkaniu
[21:06:05] <Sara> Hakon: może to byc temat na spotkanie?
[21:06:33] <Hakon> sara: moze
[21:06:46] <Sara> są inne sprawy do Hakona?
[21:07:01] <Hakon> a, moze w okolicach spotkania wychodzic bugzilla 4.4
[21:07:03] <Piecu> wpiszcie od razu do strony wiki spotkania
[21:07:12] <Piecu> Hakon: wpiszesz?
[21:07:19] <Hakon> Piecu: wpisze
[21:07:58] <Sara> a tymczasem Hubert
[21:08:04] <hubert> ndd
[21:08:12] <Sara> pytania do Huberta?
[21:08:53] <Sara> Joanna
[21:09:02] <Joanna> ndd, w piatek wylatuje do polski
[21:09:23] <Sara> :)
[21:09:27] <Sara> pytania do Joasi?
[21:09:32] <Hakon> Joanna: na dlugo zawitasz na spotkanie? zamawiam 30 minut :)
[21:09:41] <Joanna> Hakon: piatek i rano w sobote bede
[21:09:48] <Joanna> w sobote o 15 mam slub w saczu, na ktorym musze byc :D
[21:09:48] <Piecu> do której w sobotę?
[21:10:08] <Joanna> wiec pewnie w poludnie wyjade
[21:10:24] <Joanna> Piecu: a, bede pewnie chciala parking w tym hotelu, przypomnialo mi sie
[21:10:32] <Joanna> ale to poza standupem
[21:10:44] <Joanna> Hakon: moze byc nawet godzina :)
[21:10:48] <Piecu> ok
[21:11:02] <Hakon> Joanna: \o/
[21:11:30] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do Joasi?
[21:11:54] <Sara> Piecu
[21:12:11] <Piecu> ja tylko przypominam o retrospekcji
[21:12:24] <Piecu> https://aviarypl.etherpad.mozilla.org/RetrospekcjaKwiecien2013
[21:12:30] <Piecu> i to tyle ode mnie
[21:12:44] <Sara> sprawy do Pieca?
[21:13:53] <Sara> PiotrDrag
[21:13:55] <PiotrDrag> ndd
[21:15:53] <Sara> pytania do Piotra?
[21:16:09] <Sara> Ret
[21:16:14] <Ret> ndd 
[21:16:44] <Sara> pytania do Reta?
[21:17:59] <Sara> moja kolej, ndd
[21:18:02] <Sara> pytania do mnie?
[21:18:53] <Sara> stef
[21:18:56] <stef> ndd
[21:20:13] <Sara> pytani ado stefa?
[21:21:22] <Sara> Witia
[21:21:28] <Witia> ndd
[21:22:09] <Sara> pytania do Witii?
[21:23:28] <Sara> kogos pominełam? ktoś chciałby coś dodać?
[21:23:49] <hubert> tak
[21:23:55] <hubert> poproszę tiramisu
[21:23:57] <Hakon> to ostatni standup przed spotkaniem?
[21:24:57] <Sara> Hakon: tak sądzę
[21:25:21] <Sara> ostatecznie za tydzien poniedziałek wielkanocny
[21:25:36] <Sara> więc następny stand up proponuję 8 kwietnia
[21:26:17] <Joanna> hubert: tez bym zjadla tiramisu
[21:26:57] <Hakon> Sara: strona spotkania troche pusta
[21:27:41] <Sara> Hakon: już wkrótce będzie zapełniona
[21:28:46] <Piecu> Hakon: właśnie częściowo uzupełniam
[21:28:58] <Piecu> deadline mam do 31 marca :D
[21:29:03] <Sara> :D
[21:30:18] <Sara> chyba mozemy konczyc