Stand-up:2013-04-15

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic...

Plany

  • zazielenic wszystko
  • uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

GmbH

Zrobione

  • SUMO UI
  • Przegląd nadesłanych tłumaczeń

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem calendar dla comm-central do 12154:dd80dc338a4c (en-US)/3494:ba37cdf19660 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2013-04-15 17:59

Plany

  • QA Lightninga
  • Thunderwikibot

Pytania i/lub problemy

  • Bardzo mało czasu przez najbliższe 2 miesiące

Joasia

Zrobione

  • jetlag

Pytania i/lub problemy

  • jetlag :-/

Marcoos

Zrobione

  • update toolkitu i pół Firefoksa

Plany

  • drugie pół Firefoksa
  • merge

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Weryfikuję błędy z FxOS (jeszcze kilka mi zostało, dzisiaj pewnie skończę)
  • Zgłosiłem kilka błędów na bmo
  • Stworzyłem i wysłałem Sarze maszynę wirtualną z Ubuntu na potrzebę aktualizacji Gai w Unagi (co na razie nie rozwiązuje Jej problemu :()
  • Wysłałem maila w sprawie rozliczenia spotkania

Plany

  • FxOS cały czas
  • Cały czas czeka na mnie Tb…
  • Jakieś pospotkaniowe

Pytania i/lub problemy

  • Czekam na rozliczenie spotkania, deadline do przyszłego poniedziałku!

PiotrDrag

Zrobione

  • Rozliczyłem się za spotkanie.
  • Zapisałem się na community-poland.
  • Korekta GNOME od Witii.

Plany

  • -

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Ret

Zrobione

  • Wywiad z marcoosem; zebrałem informacje potrzebne dla nowych chcących zająć się tłumaczeniem Firefoxa.

Plany

  • Ubrać wiedzę od marcoosa w ładne zdania i zapisać je na wiki.
  • Przeprowadzić wywiad z GmbH w sprawie SUMO.

Sara

Zrobione

  • pojechałam na Rails Girls

Plany

  • Fennec znowu :D
  • bug 831987

Stas

Zrobione

  • zgłosiłem 4693 o przenosinach na community-poland

Inne

   Stef, na spotkaniu wspominałeś, że moglibyśmy przekierować 
   wszystkie aliasy (team, press, mozilla) na community-poland.  
   Chcesz się tym zająć?
  • przypominam o rejestracjach na summit w październiku:
   A quick reminder that April 17th (this Wednesday) is the last day 
   for volunteers to register their interest and availability to attend 
   to Mozilla Summit in October.
 
   1. Add your home country (where you’ll travel from) to your profile if
      you haven't already: https://mozillians.org/user/edit/
   2. View the 'summit2013' group and click the 'Join Group' button if you
      are interested and available to attend the Summit
      https://mozillians.org/group/summit2013/
   3. Do both of these things by April 17th, 2013.

stef

Zrobione

  • wiki przeniesione na nowy serwer

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • ...


Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Korekta GNOME
  • Testy Firefox OS

Plany

  • Tłumaczenie i korekta AMO/Marketplace
  • Sprawdzić zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:08] <Joanna> zaczynamy
[21:00:10] <Joanna> adriank: dzieki :D
[21:00:13] <Joanna> pytania do Adriana?
[21:00:34] <Joanna> gmbh sie wpisal
[21:00:44] <Joanna> hubert
[21:00:48] <hubert> ndd
[21:01:23] <Joanna> pytania do hubertaaa ?
[21:01:27] <Sara> hubert: jak zdjęcia ze spotkania? :D
[21:01:36] <hubert> na razie nie będzie
[21:01:44] <Joanna> bikoz i jush
[21:01:55] <hubert> mam problem z miejscem na dysku
[21:02:01] <Joanna> a to problem
[21:02:04] <Sara> ojej
[21:02:18] <Joanna> jakis zewnetrzny dysk twardy czy cos?
[21:02:19] <Piecu> ale zdjęcia nie są zagrożone?
[21:02:23] <hubert> nie
[21:02:26] <Joanna> uff
[21:02:28] <hubert> ale nie wiem kiedy opublikuję
[21:02:35] <Joanna> ok
[21:02:36] <Joanna> keep us posted
[21:02:42] <Joanna> to tera ja
[21:02:50] <Joanna> nic do dodania nie mam, wstyd mi
[21:02:52] <Joanna> pytania?
[21:03:19] <Joanna> omg, marcoos sie nie wpisal ?
[21:03:24] <marcoos> ?
[21:03:35] <marcoos> wpisał
[21:03:37] <Joanna> a nie
[21:03:39] <Joanna> w ostatniej chwili
[21:03:47] <Joanna> odswiezalam tuz przy adrianie :D
[21:03:52] <Joanna> zatem marcoos 
[21:04:02] <marcoos> ndd
[21:04:22] <Joanna> pytania do marcoosa?
[21:04:23] <Sara> marcoos: ty się zajmujesz tym bugiem? https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=854697
[21:05:03] <marcoos> hmm
[21:05:35] <marcoos> ja coś robiłęm z health report, ale w fx
[21:05:37] <marcoos> a tu jest strona
[21:05:41] <marcoos> strony są Twoje chyba :)
[21:06:06] <Sara> no niby tak, ale bug przypisany do ciebie i chyba chodzi o about:
[21:06:18] <marcoos> ja z automatu dostaję wszystkie bugi pl
[21:06:32] <Sara> no to przepisuję go na siebie i się nim zajmę
[21:06:47] <Joanna> bdb :)
[21:06:51] <Joanna> Piecu
[21:07:03] <Piecu> przypominam o rozliczeniu
[21:07:11] <Piecu> kilka osób się zgłosiło
[21:07:14] <Piecu> poza tym ndd
[21:07:19] <marcoos> Sara: jakby co, to mogę pomóc przy bardziej odjechanych terminach technicznych
[21:07:27] <marcoos> ale w tej chwili mam Fx na głowie :)
[21:07:32] <Sara> marcoos: będę mieć to na uwadze :)
[21:07:39] <Piecu> ja też pomogę
[21:07:43] <Joanna> Piecu: jak nie dostalam przedplaty to mam zalaczac fakture za caly hotel tez?
[21:07:55] <Piecu> tak
[21:07:59] <Joanna> pytania do pieca 
[21:08:01] <Joanna> ?
[21:08:02] <Joanna> Piecu: dzieki
[21:08:08] <Piecu> nawet jak byś dostała przedpłatę :)
[21:08:21] <Joanna> Piecu: ok :D
[21:08:28] <Joanna> Piecu: bo zalaczylam ja juz do buga
[21:08:34] <Joanna> PiotrDrag: prosimy
[21:08:37] <PiotrDrag> ndd
[21:08:41] <Joanna> pytania do piotra?
[21:09:06] <Joanna> nie widze
[21:09:08] <Joanna> ret
[21:09:27] <ret> Generalnie zaczałęm pisać te poradniki dla nowych ale mam pewien problem
[21:09:34] <Joanna> tak?
[21:10:26] <ret> Nie wiem np. czy mam założyć, że osoba która zaczynała by pracę prz powiedzmy firefoxie to czy mam opisywać jak korzystać z tortoisehg
[21:10:29] Dołącz gandalf dołączył do tego kanału (zbraniecki@moz-BE33DA21.fw1.sfo1.mozilla.net).
[21:10:29] Tryb ChanServ sets a quiet on gandalf.
[21:10:29] Tryb ChanServ nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał gandalf.
[21:10:50] <ret> Czy też darować sobie tego typu rzeczy i napisać po prostu "Sklonuj hg.mozilla.org itd"
[21:10:51] <Joanna> marcoos: jakie jest Twoje zdanie ?
[21:11:15] <Joanna> ret: mozesz powiedziec ze wymagana jest znajomosc ABC, na tej stronie jest tutorial dla poczatkujacych
[21:11:29] <Joanna> i podlinkowac pod jakis tutorial dla poczatkujacych np
[21:11:43] <marcoos> to można zrobić w osobnym dokumencie. "Jeśli nie wiesz, co to znaczy 'sklonować hg', przeczytaj [ten artykuł]."
[21:12:15] <ret> No tak myślałem żeby to rozdzielić, bo motyw mercuriala przewinie się pewnie przez kilka projektów
[21:12:23] <Joanna> dobry pomysl
[21:12:23] <Sara> podoba mi się rozwiązanie marcoosa, zwłaszcza że uważam narzucanie jednego narzędzia w takim tutorialu za taki średni pomysł
[21:12:35] <Joanna> ret: cos jeszcze?
[21:12:48] <ret> Oprócz tego ndd
[21:12:58] <Joanna> pytania do reta?
[21:13:10] <Joanna> Sara
[21:13:13] <Sara> ndd
[21:13:14] <ret> Tzn mam rozumieć, że na wiki mam opisać obsługę tortoise?
[21:13:44] <Joanna> ret: wg mnie to mozesz albo opisac albo podlinkowac na zewnatrz
[21:13:50] <Sara> ret: w internecie nie ma tutoriali dotortoise?
[21:13:58] <ret> no są
[21:14:09] <Joanna> Sara: ale moze on ma natchnienie i chce naskrobac i zrobi to lepiej, nie zniechecaj chlopaka :D
[21:14:14] <Piecu> a są na wolnej licencji? :)
[21:14:17] <Joanna> ja bym podlinkowala, ale ja leniwa jestem :D
[21:14:23] <ret> dlatego pytam, czy mam linkować i nie zapychać wiki, czy mam wrzucać własne :D
[21:14:35] <Sara> wydaje mi się, że linkowanie jest łątwiejsze
[21:14:35] <Joanna> ret: mam pomysl
[21:14:47] Dołącz fxa90id dołączył do tego kanału (fxa90id@moz-2C6CFDA5.dsl.dynamic.t-mobile.pl).
[21:14:59] <Joanna> ret: feedback dostales, teraz podejmij decyzje sam :D
[21:15:06] <Joanna> pytania do Sary?
[21:15:11] <Joanna> Sara: fajne byly railsy? :D
[21:15:15] <ret> Joanna: ok :D
[21:15:19] <fxa90id> hmm
[21:15:22] <Sara> Joanna: bardzo fajne :D
[21:15:24] <fxa90id> Hellooo Joanna 
[21:15:31] <Joanna> Sara: zazdraszczam
[21:15:41] <Piecu> ja nie :P
[21:15:47] <Joanna> fxa90id: helou
[21:15:58] <Joanna> Piecu: :D
[21:16:05] <Joanna> stas
[21:16:18] <fxa90id> jak tam w America ?
[21:16:26] <Piecu> stas się wpisał, ale ma go nie być
[21:16:42] <Joanna> fxa90id: mamy standup teraz, poczekaj kilka minut az skonczymy, ok?
[21:16:52] <fxa90id> oh ok
[21:17:03] <Joanna> sprytne, a odpowiadal jeszcze niedawno :D
[21:17:24] <Joanna> stef: jest od stasia pytanie do ciebie na wiki, popatrzysz?
[21:17:36] <Joanna> ja mam troche mieszane uczucia z tym przekierowaniem :-/
[21:17:58] <stef> patrzyłem i już mu odpowiadałem, że trzeba napisać na team
[21:18:16] <stef> może się wezmę i napiszę dziś/jutro
[21:18:27] <Joanna> bo np rozmawialam dzis chwilke z brianem i mam pare informacji, ktore bym wyslala na team, ale za nic tego nie zrobie jak lista jest publiczna, bo nas DT zje za ujawnianie
[21:18:36] <Joanna> musimy miec jakis sposob :-/
[21:18:45] <Joanna> stef: dzieki, byloby fajnie
[21:19:02] <Piecu> team jest od rzeczy tajnych
[21:19:02] <Joanna> stas rowniez przypomina o rejestracji na summit
[21:19:18] <Joanna> Piecu: nie, jesli bedzie przekierowany, patrz wpis stasia :)
[21:19:28] <stef> Joanna: możliwe, że mozilla musi mieć jakiś sposób a nie my ;-)
[21:19:28] <Joanna> stef
[21:19:37] <stef> ndd
[21:19:45] <Joanna> pytania do stefa?
[21:19:59] <Sara> stef tez robił zdjęcia na spotkaniu!
[21:20:23] <Joanna> busted :D
[21:20:43] <stef> ?
[21:20:51] <Joanna> stef: robiles zdjecia?
[21:21:00] <stef> robiłeś
[21:21:09] <Sara> stef: a wrzucisz je gdzieś?
[21:21:12] <Joanna> stef: podzielisz sie ?
[21:21:28] <stef> podzielisz ale na pewno nie szybko :/
[21:21:34] <Joanna> o masz
[21:21:37] <Joanna> stef: czemóż?
[21:22:02] <stef> obrobić je muszę i w ogóle a z czasem słabo na takie rzeczy
[21:22:58] <Joanna> ok
[21:23:04] <Joanna> bedziemy Cie nekac i tak
[21:23:16] <Joanna> Witia
[21:23:20] <Joanna> last but not least
[21:23:34] <Witia> Do zarządu - przydałoby się skontaktować z Asią N., by podjęła ostateczną decyzję, czy wraca do nas.
[21:23:42] <Joanna> Witia: masz racje
[21:23:51] <Sara> Witia: pamietam, że obiecałam ci to na spotkaniu
[21:24:36] <Witia> marcoos: Kiedy planujesz merdża?
[21:25:52] <Joanna> pytania do Witii?
[21:26:00] <Joanna> marcoos chyba odszedl od kompa :)
[21:26:08] <Joanna> o kims zapomnialam? 
[21:26:10] <marcoos> dzisiaj
[21:26:13] <Joanna> ktos chcialby cos dodac?
[21:27:27] <Joanna> cisza
[21:27:31] <Joanna> zatem konczymy