Stand-up:2013-07-01

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic...

Plany

  • uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • tymczasowy brak czasu do 19-tego lipca (egzaminy). Od 20-tego bede nadrabial zaleglosci
  • Kiedy dokładnie jest następne spotkanie aviarowe (pilne)?
  • nie bede mogl przyjechac na Mozilla Summit 2013 ;( Kumpel sie zeni akurat w ten weekend, wiec nie da rady... Przywiezcie prosze jakis swag ;)

GmbH

Zrobione

  • Przegląd artykułów na SUMO, UI SUMO, Firefox OS

Hakon

Zrobione

  • Bugzilla 4.4

Plany

  • Bugzilla 4.4 c. d.
  • Bugzilla trunk
  • Przenosiny repozytoriów na github
  • Bugzilla PL wiki
  • www.bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na stand-up.

Hubert

Zrobione

  • Szkolenie w Warszawie
  • Tłumaczenie Firefox FAQ, najpierw na Etherpadzie, dopóki się nie popsuło, potem po odzyskaniu danych w Drive

Plany

  • Rzeczy związane z Firefox OS
  • QA Lightninga

Pytania i/lub problemy

  • Mało czasu do 15 lipca
  • Kiedy dokładnie jest następne spotkanie aviarowe (pilne)?

Joasia

Zrobione

  • duzo firefox os

Plany

  • jeszcze wiecej fx os

Pytania i/lub problemy

  • firefox os przejal moje zycie, cala reszta lezy i kwiczy

MichalPB1

Zrobione

  • Spotkanie w Warszawie

Plany

  • sprawy związane z FF OS

Patryk

Zrobione

  • Spotkanie w Warszawie

Plany

  • sprawy związane z FF OS

Piecu

Zrobione

  • Różne związane z FxOS, nawet nie jestem w stanie tego spamiętać
  • Szkolenie medialne w związku z FxOS

Plany

  • FxOS stale i wciąż
  • Sprawdzić repo i bugi FxOS
  • Sprawdzić repo Tb (pewnie jeszcze nie w tym tygodniu)

Sara

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia związane z dzisiejszymi ogłoszeniami o Firefox OS
  • zostałam Mozilla Repem
  • finalizuję bug 831987

Plany

  • wybrać alias do buga 831987
  • nadgonić zaległości w Fenneku

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia fxos (inne są zablokowane przez brak mergea)
  • trochę błędów
    • strony listy community-poland wyświetlają się już poprawnie
    • w przypadku fxos koncentrujemy się na 1.1
  • poużywałem sobie unagi z 1.1 (wcześniej próbowałem z 1.0.1 ale to koszmar) jako podstawowym telefonem, podłamałem się, zgłosiłem co ważniejsze problemy i wróciłem do działającej słuchawki
    • ja używam Keona na 1.0.1 już miesiąc i daję radę --Piecu (dyskusja) 20:24, 1 lip 2013 (CEST)
  • aktualizacja wordpressa dla www

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie postów na Facebook i e-maili o Fx OS
  • Tłumaczenie i korekta Marketplace
  • Szkolenie w Lewisie
  • I wiele innych rzeczy związanych z Fx OS

Plany

  • Marketplace
  • Wszystko, co związanie z Fx OS

Zapis spotkania

[21:00:04] <Sara> 21:00
[21:00:07] <Sara> zaczynamy!
[21:00:18] <Sara> adriank
[21:00:18] <adriank> ndd (oprocz pytania i prosby z wiki ;) )
[21:00:32] Dołącz gandalf dołączył do tego kanału (zbraniecki@moz-BE33DA21.fw1.sfo1.mozilla.net).
[21:01:01] <Sara> do wszystkich pytających o datę spotkania: mail pójdzie jeszcze dziś
[21:01:06] <Sara> pytania do Adriana?
[21:01:31] <Joanna> tak
[21:01:35] <Joanna> stef pytal o seamonkey
[21:01:44] <Joanna> stef: w ogole dzieki za to podsumowanie
[21:01:53] <adriank> patrz moj wpis na wiki ;)
[21:02:00] <adriank> od 20-tego bede nadrabial
[21:02:35] <Joanna> czy to moze czekac to 20?
[21:02:58] <stef> chyba może
[21:02:59] <stef> ale
[21:03:00] <adriank> tak - nastepny release dopiero na poczatku sierpnia
[21:03:00] <Joanna> jak tak to spoko
[21:03:21] <Joanna> stef: ale ?
[21:03:30] <stef> będzie tylko około tygodnia na dotłumaczenie i signoff…
[21:04:21] <adriank> ewentualnie sprobuje bete zazielenic troche wczesniej...
[21:04:22] <stef> l10n freeze for release jest 29
[21:04:25] <adriank> jak znajde czas
[21:04:33] <adriank> ok
[21:04:57] <Joanna> adriank: jakby cos to slij maile zawczasu, moze ktos bedzie w stanie pomoc, ok?
[21:05:12] <adriank> ok
[21:05:18] <stef> albo poproś o pomocz betą na community poland jak nie znajdziesz
[21:05:43] <Joanna> o, tez swietny pomysl :)
[21:06:01] <stef> może ktoś inny znajdzie (ja się niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie zadeklarować)
[21:06:06] Zamknij MichalPB1 opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:06:06] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do Adriana?
[21:06:46] Zamknij hubert opuścił ten serwer (Quit: This computer has gone to sleep).
[21:07:12] Dołącz MichalPB1 dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-F1998985.dynamic.chello.pl).
[21:07:13] Dołącz hubert dołączył do tego kanału (hubert@moz-E8A8BDB6.dynamic.chello.pl).
[21:07:13] Tryb ChanServ nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał hubert.
[21:07:32] <Sara> gmbh i hakon wpisani
[21:07:34] <Sara> Hubert
[21:07:37] <hubert> ndd
[21:08:00] Dołącz Patryk dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-B5DDD853.neoplus.adsl.tpnet.pl).
[21:08:55] <Sara> pytania do Huberta?
[21:09:52] <Sara> Joanna
[21:10:06] <Joanna> ndd
[21:10:12] <Sara> sprawy do Joasi?
[21:10:54] <Sara> Piecu
[21:11:33] <Piecu> czy wszyscy wiedzą, że dzisiaj była premiera FxOS w Hiszpanii??? Yay :D
[21:12:00] <Joanna> :)
[21:12:06] Zamknij MichalPB1 opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:12:23] <Piecu> nwdd
[21:12:37] <Sara> pytania do Pieca?
[21:13:00] Dołącz MichalPB1 dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-F1998985.dynamic.chello.pl).
[21:13:38] <Sara> nie ma
[21:14:27] <Sara> widzę, że są Patryk i MichalPB1, ale nie widzę miejsca dla nich na wiki...
[21:14:49] <Sara> czy panowie nie są już oficjalnie na okresie próbnym?
[21:14:50] <Patryk> ja się wpisałem :)
[21:14:56] <Piecu> są
[21:14:59] <Joanna> Sara: sa
[21:15:02] <Piecu> trzeba uzupełnić szablon
[21:15:05] <Piecu> zaraz to zrobię
[21:15:07] <Sara> to trzeba edytować szablon ASAP
[21:15:13] <Piecu> jakie macie nicki?
[21:15:21] <Joanna> mam buga od stefa na checkliste startowa, ale sie do niego nie zabralam :-/
[21:15:27] <Sara> ale to może po SU?
[21:15:39] <Sara> tymczasem Patryk sę wpisał i może ktoś ma do niego pytania :D
[21:15:46] <Piecu> a może MichalPB1 się jeszcze wpisze?
[21:15:53] <Patryk> Patryk Sowa - mój nick
[21:17:38] <Piecu> michał chyba nie ma jeszcze konta na wiki…
[21:17:53] <Joanna> afaik ma
[21:17:55] <Joanna> maja obaj
[21:17:56] <Piecu> o, ma, ale niekatywne
[21:18:05] <Joanna> no to MichalPB1 sie wpisze pozniej
[21:18:26] <Joanna> ja musze odejsc od kompa na 5-10min, brb
[21:18:30] <MichalPB1> no wpisuje sie
[21:18:38] <Sara> no to przechodzimy do mnie chwilowo
[21:19:30] <Sara> odpowiadając na pytanie stefa o Fenneka, to jest faktycznie karygodnie zaniedbany po sesji i wiem, że to wyswiechtana wymówka, ale planuję w tym tygodniu zazielenić betę i aurorę przynajmniej
[21:19:56] <stef> i taka odpowiedź mnie urządza
[21:20:01] <stef> :)
[21:20:10] <Sara> :)
[21:20:59] <Sara> po SU chętnie bym ustaliła jeszcze, czy doszlismy do jakichś wniosków w sprawie adresu do potencjalnych maili z /contribute
[21:21:02] <Sara> a poza tym chyba ndd
[21:21:06] <Sara> pytania do mnie?
[21:22:21] <Sara> stef
[21:22:29] <stef> Piecu: albo jesteś masochistą albo używasz jakiejś mocno innej wersji niż ta od geeksphona
[21:22:53] <Joanna> juz jestem
[21:22:56] <Piecu> stef: używam wersji v1.0.1 z hg
[21:23:04] <Piecu> wróć, z githuba
[21:23:09] <stef> i trochę nie rozumiem z wpisów Hakona czy bugzilla 4.4 została zrobiona czy nie została zrobiona a chciałbym ją postawić na bap…
[21:23:12] <Piecu> sprzed 3 tygodni chyba
[21:23:26] <Piecu> a co do Firefoksa…
[21:23:31] <Sara> stef: ja korzystam z keona w wersji 1.0.1 z którąś wersją z naszego pada i też da się korzystać
[21:23:51] <Piecu> Witia i ja obiecaliśmy pomóc na ostatnim spotkaniu
[21:24:00] <Piecu> do tego potrzebujemy dostępu do repozytorium
[21:24:11] <Piecu> Witia założył buga o dostęp, ja jeszcze nie :/
[21:24:11] <stef> to może mamy różne wymagania/oczekiwania (w co trochę wątpię patrząc na wcześniejszą współpracę) albo mam pecha
[21:24:32] <stef> masz numer tego buga?
[21:24:43] <Piecu> jak ja będę miał dostęp, to nadrobię, wcześniej mam nadzieję Witia coś porobi
[21:24:49] <Piecu> https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=881711
[21:26:10] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do stefa?
[21:26:18] <Piecu> stef: a co do Keona ‒ ja nie uważam, że to najlepszy system pod słońcem, ale jest używalny, nie miałem od 1 czerwca momentu, który przeszkodził by mi w korzystaniu z najważniejszych funkcji telefonu
[21:26:39] <Joanna> stef: ja tylko chyle czola
[21:26:40] <Joanna> :)
[21:26:52] <Joanna> stef: kawal roboty odwalasz, dziekuje
[21:26:52] <Sara> Witia?
[21:27:56] <Witia> Na razie dostępu też nie mam, więc ewentualnie mogę na bap wrzucił tłumaczenie.
[21:28:11] <Sara> miałam na mysli, czy mozemy przejsc dalej i Witia, Twoja kolej na SU :D
[21:28:29] <Piecu> zrobiłem tam needinfo, więc może stas napisze co ma napisać, ewntualnie go pingnę jeszcze
[21:28:32] <Joanna> Witia, stef: wy nie chcielibyscie zostac repami ?
[21:28:44] <stef> w jakim celu?
[21:29:59] <Witia> Joanna: Nie zastanawiałem się nad tym.
[21:30:36] <Joanna> stef: bo i tak wykonujesz wiekszosc tego co jest w programie Repsow, why not make it official?
[21:31:02] <stef> a teraz wykonuję nieoficjalnie?
[21:31:27] <Joanna> nie do konca to mialam na mysli :)
[21:31:37] <stef> nie kumam repsów zupełnie i dlatego nie pchałem się dotychczas
[21:31:59] <stef> i pewnie mógłbym czy nawet chciał
[21:32:06] <stef> gdybym tylko rozumiał po co
[21:32:21] <Sara> porozmawiajmy o repsach po su
[21:32:26] <Sara> jeszcze został nam MichalPB1
[21:32:28] <Joanna> ok
[21:32:44] <MichalPB1> ndd
[21:33:48] <Sara> pytania do Michała?
[21:35:17] <Sara> o kimś zapomniałam? ktoś chciałby coś dodać?
[21:38:41] <Sara> kończymy więc