Stand-up:2013-08-05

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • aktualizacja aurory i central
  • wpisalem sie na spotkanie listopadowe

Plany

  • uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Hakon

Zrobione

Plany

  • Bugzilla trunk - synchronizacja kodu z wersją en
  • wysłać przetłumaczone fragmenty dokumentacji do docs branch
  • opublikować stronę projektu

Pytania i/lub problemy

  • wizytówka na github pages jako www.bugzilla.pl - czy ktoś ma coś przeciwko?

Hubert

Zrobione

  • Opublikowałem zdjęcia z Wrocławia
  • Siedziałem nad zdjęciami z dwóch brakujących wydarzeń, ale niewiele posunąłem się do przodu
  • Wpisałem się na spotkanie listopadowe
  • Uzgodniłem lot do Brukseli
  • Zgłosiłem się do testów Marketplace

Plany

  • Opublikować zdjęcia z dwóch wydarzeń dotyczących Firefox OS
  • Jeśli znajdę chwilę: przegląd prasy po premierze Fx OS

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • nic, pare maili

Plany

  • nic nie planuje, nie mam czasu

Pytania i/lub problemy

  • ktos ma czas popatrzec w rzeczy do przetlumaczenia od Carmen?

Michał

Zrobione

  • ...

Plany

  • Testy FxOS 1.1

Pytania i/lub problemy

  • ...

Patryk

Zrobione

  • Testy FxOS 1.1

Plany

  • Ciąg dalszy testów
  • Pozgłaszać błędy

Piecu

Zrobione

  • Prezentacja na Mobile Warsaw
  • Pomogłem rozwiązać błąd z update'ami Alcateli
  • Uruchomiłem zapisy na spotkanie listopadowe
  • Pewnie jakieś inne FxOS-owe

Plany

  • Chwilę odpocząć
  • A potem:
    • Zobaczyć co tam w FxOS 1.1 słychać
    • Wrócić do Thunderbirda
    • Organizować spotkanie

Pytania i/lub problemy

PiotrDrag

Zrobione

  • Wpisałem się na spotkanie.

Plany

  • Powoli zbliża się string freeze dla GNOME 3.10, od 19 sierpnia planuję zacząć tłumaczenie.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Sara

Zrobione

  • dużo tłumaczeń dla mozilla.org
  • sign off dla Fenneka na Aurorze

Plany

  • wyczyścić web dashboard
  • może zająć się rekrutacją

Pytania i/lub problemy

  • nie wiem czy zdążę na stand up

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • trochę błędów
  • co byłem w stanie to przeniosłem z naszego svn i hg na githuba
  • dzisiaj branch/merge day w Mozilli

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Testy FxOS 1.1, zgłoszone bugi
  • Tłumaczenie Marketplace
  • Pomoc przy debugowaniu ADU na Alcatelu
  • Korekta tłumaczenia dla Lewisa
  • Tłumaczenie postów społecznościowych

Plany

  • Testy FxOS 1.1
  • Tłumaczenie Marketplace
  • Inne rzeczy związanie z Fx i FxOS

Zapis spotkania

[21:00:20] <Piecu> zaczynamy
[21:00:22] <Piecu> adriank
[21:00:27] <adriank> ndd
[21:00:50] <Piecu> hakon
[21:01:07] <Piecu> pytanie jest na wiki
[21:01:17] Dołącz MichalPB1 dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-F1998985.dynamic.chello.pl).
[21:01:19] <hakon> mam nadzieje ze nikt nie ma nic przeciwko
[21:01:33] <hakon> dziekuje stefowi za migracje repozytoriow
[21:01:48] <hakon> poza tym ndd
[21:01:54] <Piecu> stef dostaje karteczkę :)
[21:02:03] <Piecu> hubert
[21:02:05] <hubert> ndd
[21:02:30] <Piecu> Joanna|away się wpisała i poszła polować
[21:02:47] <Piecu> MichalPB1
[21:02:54] <MichalPB1> ndd
[21:02:57] <Piecu> tylko plany?
[21:03:32] <MichalPB1> tak
[21:03:48] <Piecu> Patryk
[21:03:51] <Patryk> ndd
[21:04:18] <Piecu> no to teraz ja
[21:04:27] <Piecu> przypominam tylko o wpisywaniu się na spotkanie
[21:04:45] <Piecu> w jednej z trzech sekcji
[21:04:48] <Piecu> pytania?
[21:05:36] <Piecu> nie widzę
[21:05:37] <Piecu> PiotrDrag
[21:05:44] <PiotrDrag> ndd
[21:05:56] Zamknij Joanna|away opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:06:10] <Piecu> PiotrDrag: gdybyś znał jakiś fajny lokal, który mógłby nas pomieścić we Wrocławiu, to daj znać
[21:06:40] <PiotrDrag> Piecu: nie znam mapy lokali we wroc, ale popytam miejscowych
[21:06:40] Dołącz Joanna|away dołączył do tego kanału (chatzilla@6D46C822.E9C86A98.66399531.IP).
[21:06:44] <Piecu> Sara się wpisała
[21:06:49] <Piecu> stas: wpisz się
[21:07:11] <Piecu> stef
[21:07:18] <stef> ndd
[21:07:24] <stef> poza tym, że
[21:07:32] Zamknij hubert opuścił ten serwer (Quit: This computer has gone to sleep).
[21:07:44] <stef> nieistniejąca strona bugzilla.pl średnio mi się widzi jako wizytówka
[21:08:25] <Piecu> nie rozumiem. czemu nieistniejąca?
[21:08:37] Dołącz hubert dołączył do tego kanału (hubert@moz-45DC244.dynamic.chello.pl).
[21:08:37] Tryb ChanServ nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał hubert.
[21:08:50] <stef> a istnieje?
[21:09:04] <hakon> przekierowuje a kilka zdan na aviary.pl
[21:09:05] <Piecu> przekierowuje na av.pl/bugzilla
[21:09:18] <Piecu> ale to chyba nie ma znaczenia co robi, hakon ma propozycję co MA robić
[21:09:22] <stef> czyli *nie* istnieje
[21:09:31] <stef> ale nie robi
[21:09:39] <stef> po co promować coś czego nie ma
[21:09:40] <stef> ?
[21:09:50] <Piecu> ale gdzie promujemy?
[21:09:57] <hakon> nie rozumiem - ma promowac projekt na githubie
[21:10:03] <stef> na stronie repozytorium
[21:10:58] <Piecu> chodzi o to? https://github.com/aviarypl/bugzilla-l10n-pl
[21:11:06] <stef> bugzilli.pl nie ma i dlatego nie widzę sensu umieszczania adresu w opisie repozytorium na githubie i w innych miejscach
[21:11:12] <stef> do czasu aż powstanie
[21:11:30] <hakon> przeciez wlasnie sie pytam czy sa uwagi co do tresci i wygladu
[21:11:44] <hakon> jesl ich nie bedzie w ciagu kilku dni to opublikuje propozycje
[21:11:49] <stef> aaa
[21:11:59] <stef> źle zrozumiałem pytanie
[21:12:23] <hakon> a jesli nikt sie nie sprzeciwi aby bugzilla.pl przekierowala na te wizytowke to zglosze odpowiedni blad
[21:12:24] <stef> niemniej co do zasady tak uważam.
[21:12:30] Zamknij hubert opuścił ten serwer (Quit: This computer has gone to sleep).
[21:13:12] <Piecu> jeśli faktycznie za kilka dni miałoby to ruszyć, to nie wydaje mi się, żeby to było dużym problemem
[21:13:24] <Piecu> pytania od/do stefa?
[21:13:31] <hakon> a obecna tresc z bugzilla.pl jest jedyna o bugzilli po polsku
[21:13:35] <stef> to nigdy nie jest kilka dni, trust me
[21:14:10] Zamknij PiotrDrag opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:14:34] <Piecu> został nam Witia
[21:15:05] <Witia> Nic do dodania.
[21:16:09] <Piecu> czy ktoś chciałby jeszcze coś dodać?
[21:16:13] <hakon> prosze o uwagi co do strony do piatku
[21:16:37] <hakon> chcialbym wtedy to opublikowac
[21:16:48] <hakon> jednoczesnie to chyba moj ostatni standup
[21:17:00] <hakon> po wykonaniu planow opuszczam projekt bugzilla
[21:17:27] <stef> o masz
[21:17:35] <Witia> O nie... Dlaczego?
[21:17:46] Dołącz PiotrDrag dołączył do tego kanału (raven@moz-DC601792.nplay.net.pl).
[21:17:52] <hakon> swoje wyjasnienia wyslalem zarzadowi jakis czas temu
[21:18:02] <Piecu> niestety potwierdzam
[21:18:45] <Witia> A w skrócie - z jakich powodów?
[21:19:44] <hakon> to moze po standupie
[21:20:19] <Piecu> to kończmy w takim razie i oddajmy głos hakonowi :)