Stand-up:2013-09-16

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gandalf

Zrobione

  • migracja aurora->beta dla Fx25

Plany

  • pomagac gdzie moge :)

Pytania i/lub problemy

  • czy ktos potrzebuje pomocy?

Hubert

Zrobione

  • Urlop

Plany

  • Urlop do 22.09

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • nic

Plany

  • nic

Pytania i/lub problemy

  • nie mam na nic czasu

Piecu

Zrobione

  • Urlop
  • Przeczytałem zaległe SU
  • Zapomniałem chyba napisać, że od jakiegoś czasu jestem Repem!

Plany

  • Ogarnąć się (i maile) po urlopie
  • Spotkanie zarządu

Pytania i/lub problemy

  • Czasu mało, pracy dużo, chęci brak :(

PiotrDrag

Zrobione

  • Różne drobiazgi przed wydaniem 3.10, akceptowanie string freeze breaks, tłumaczenie string freeze breaks, naprawianie błędnych tagów w dokumentacji (nie w naszej) etc.
  • Pozgłaszałem trochę błędów w i18n.
  • Trochę ruszyłem NetworkManagera.

Plany

  • Ciąg dalszy powyższych.
  • Tłumaczenie Release Notes, jak już zostaną napisane.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Ret

Zrobione

  • Trochę pomogłem Sarze z Mercurialem.

Plany

  • Znaleźć coś do roboty dla siebie

Sara

Zrobione

  • dużo plików *.lang, w tym bug o lokalizacji polityki prywatnosci FFOS

Plany

  • jeszcze dziś commit lokalizacji Fenneka do hg

Pytania i/lub problemy

  • czy nie potrzebujemy czasem na stałe tłumaczy do Toolkitu/Firefoksa?

stef

Zrobione

  • aktualizacja wordpressa

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta Marketplace
  • Szkolenie na recenzenta Marketplace
  • Sprawdzona notka dla Lewisa
  • Tłumaczenie pliku new.lang na mozilla.com

Plany

  • Tłumaczenia Marketplace
  • Tłumaczenie Firefoksa

Zapis spotkania

[21:00:14] <Piecu> zaczynamy
[21:00:30] <Piecu> gandi: wpisz się
[21:00:39] <Piecu> hubert się wpisał i się urlopuje
[21:00:46] <Piecu> Joasia
[21:01:57] <Joasia> ja jestem, ale jakby mnie nie bylo
[21:02:07] <Joasia> ciagne resztkami sil
[21:02:13] <Piecu> to podobnie jak ja ;)
[21:02:46] <Joasia> a ty nie byles na urlopie dopiero co? :)
[21:03:00] <Piecu> po urlopie to dopiero trzeba odpocząć :D
[21:03:03] <Joasia> lol :D
[21:03:05] <Piecu> idźmy dalej
[21:03:07] <Piecu> PiotrDrag
[21:03:12] <PiotrDrag> ndd
[21:03:24] <Joasia> ja brb, ide upolowac jakis lancz
[21:03:26] <Piecu> pytania?
[21:04:02] <Piecu> Ret
[21:04:12] <Piecu> co wyszło z dyskusji nad bugzillą ostatnio?
[21:04:53] <Ret> Miałem przejrzeć matrix w poszukiwaniu nowego tymczasowego zajęcia
[21:05:02] <Piecu> czemu tymczasowego?
[21:05:35] <Ret> Tak tylko napisałem, zakładając że przy Bugzilli prędzej czy później będę potrzebny
[21:06:02] <Piecu> czyli bugzillą nie chcesz się zająć zamiast hakona?
[21:06:22] <Ret> Tzn przejąć cały projekt na siebie?
[21:07:32] <Piecu> tak
[21:07:33] <Ret> Raczej wątpię. Ostatnio nie byłem w stanie poświęcić zbyt dużo uwagi na Aviary i nie wiem jak to będzie wyglądać później, dlatego wolę ograniczyć swoją rolę do wsparcia. 
[21:07:39] <gandi> juz 
[21:07:52] <Piecu> a coś znalazłeś w matriksie?
[21:08:12] <Ret> Szczerze mówiąc, jeszcze nie
[21:09:14] <Piecu> czyli przekładamy rozmowę na za tydzień?
[21:09:25] <Ret> Tak
[21:10:02] <Piecu> no to lecimy dalej
[21:10:16] <Piecu> a, chyba siebie ominąłem :)
[21:10:19] <Piecu> no to ja ndd
[21:10:25] <Piecu> zaczynam nadrabiać jakieś zaległości
[21:10:27] <Piecu> komentarze?
[21:11:40] <Piecu> dobra
[21:11:42] <Piecu> Sara:
[21:11:56] <Piecu> odpowiadając na pytanie ‒ potrzebujemy
[21:12:08] <Sara> ogółem ndd, ale ponawiam pytanie, czy nie potrzebujem kogos na stale do toolkitu i/lub Firefoksa?
[21:12:25] <Piecu> Witia założył buga w sprawie dostępu do repo, ale temat chyba stanął w martwym punkcie
[21:12:28] <Piecu> ja nie założyłem jeszcze :(
[21:13:07] <stef> czy Witia chce przejąć tłumaczenie czy tylko doraźnie pomóc?
[21:13:12] <stef> Witia: ^^?
[21:13:18] <Witia> Na razie doraźnie.
[21:13:44] <Piecu> nie było mowy jeszcze o przejęciu, bo wtedy marek jeszcze deklarował chęć kierowania
[21:13:55] <Piecu> teraz chyba się trochę zmieniło
[21:14:11] <stef> od miesiąca nikt się nie zgłosił, dzisiaj beta zrobi się czerwona a za kolejne 6 tygodni jest wydanie
[21:15:08] <stef> jeżeli nikt nie jest zainteresowany zajęciem się tym na stałe to mogę to wziąć to na siebie
[21:15:31] <stef> ale zbyt długo trzech dużych projektów nie pociągnę
[21:16:16] <stef> i chciałbym wtedy przekazać (tyle że już na spokojnie) tłumaczenie Thunderbirda i okolic oraz Firefox OS
[21:16:16] <Sara> powinniśmy zrekrutować tłumaczy
[21:16:46] <Witia> stef: Docelowo wolisz Fx niż Fx OS?
[21:17:17] <stef> nie wiem
[21:18:00] <stef> wydaje mi się, że łatwiej będzie znaleźć kogoś do fxos niż fx
[21:18:26] <Piecu> wydaje mi się, że łatwiej będzie znaleźć kogoś do firefoksa, bo prestiż większy :)
[21:18:49] <Witia> Ja się zastanowię nad tłumaczeniem, któregoś z tych projektów.
[21:18:54] <Sara> ja bym sie bała brać za FFOS bo to cały system
[21:19:00] <stef> więc celowałbym w firefoksa i toolkit od którego zależy większość pozostałych projektów
[21:19:59] <Sara> pytam też, bo mam bardzo chetnego do pomocy kolegę, ale na matriksie wszystko niby wciąż zielone
[21:20:12] <stef> Sara: jeśli idzie o samo tłumaczenie to fx jest gorszy niż fxos
[21:20:49] <stef> Matrix nie działa od dawna
[21:22:31] <stef> dobra, to brać się za tego Firefoksa czy ktoś inny weźmie to na siebie?
[21:22:51] <Piecu> ja mogę pomóc w tłumaczeniu, ale to chwilę potrwa i na pewno tylko wchodzi w grę pomoc
[21:23:00] <Piecu> więc z mojej perspektywy ‒ jest twój :D
[21:23:10] <Witia> stef: Ja też mogę wspomóc.
[21:24:51] <stef> Jeśli idzie o pomoc w sytuacji w której biorę fx na siebie to najlepiej by było gdybyście rozważyli przejęcie np tb+lt
[21:25:00] <stef> zmian tam na lekarstwo
[21:25:32] <Piecu> możemy iść dalej?
[21:27:05] <stef> w sprawie fx napiszę na community-poland@
[21:27:44] <Piecu> i tb też możesz przypomnieć
[21:27:57] <stef> tak zrobię
[21:28:01] <Piecu> dobra, to stef
[21:28:03] <Piecu> coś jeszcze?
[21:28:09] <stef> nie
[21:28:15] <Piecu> Witia
[21:28:27] <Witia> Nie mam spraw.
[21:28:41] <Piecu> to wracamy
[21:28:43] <Piecu> gandi
[21:28:50] <Piecu> może chcesz pomóc przy firefoksie?
[21:28:54] <gandi> chce
[21:28:57] <Piecu> jest trochę do potłumaczenia
[21:29:02] <gandi> a pewnie
[21:29:32] <gandi> tylko potrzebuje tutoriala :)
[21:29:38] <gandi> bo dawno nie tlumaczylem fxa
[21:29:39] <Piecu> stef: dasz znać gandalfowi co jest do dotłumaczenia?
[21:29:49] <Piecu> Witia: rozumiem, że robisz qa cały czas?
[21:29:56] <Witia> Piecu: Tak
[21:30:26] <stef> generalnie to co pokaże dashboard jak się zsynchronizuje z migracjami
[21:30:56] <stef> łatki na bap albo prosto repozytorium beta
[21:31:10] Dołącz PiotrDrag1 dołączył do tego kanału (raven@moz-DC601792.nplay.net.pl).
[21:31:10] Zamknij PiotrDrag opuścił ten serwer (Connection reset by peer).
[21:31:22] <stef> jak beta będzie zielona zrobi się migracje do aurory i ją dotłumaczy
[21:31:37] <stef> i tak samo z central…
[21:31:58] <stef> standard
[21:32:06] <Witia> stef: Ja wrzuciłem na bap kilka łatek. Dotyczyły aurory, czyli teraz bety.
[21:32:13] <gandi> stef: dla Ciebie standard :)
[21:32:18] <stef> heh
[21:32:26] <gandi> stef: ok, ja wlasnie robie migracje aurora->beta
[21:32:30] <gandi> czekamy bo m-c sie wywalilo
[21:32:37] <stef> gandi: w razie czego pytaj
[21:32:44] <Piecu> dobra, to już po SU
[21:32:46] <gandi> czyli rozumiem, ze zrobie migracje aurora-beta
[21:32:48] <Piecu> ktoś coś jeszcze?
[21:32:49] <gandi> ah, o
[21:32:51] <gandi> ok
[21:33:08] <stef> Witia: jak dashboard się przemiele to je powrzucam
[21:34:00] <Piecu> to w takim razie kończymy