Stand-up:2013-10-14

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic...

Plany

  • aurora i central
  • dalsze uaktualnianie helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Gandalf

Plany

  • podroz do Polski na spotkanie

Pytania i/lub problemy

  • czy nadal potrzebna jest pomoc z Firefoksem?

Hubert

Zrobione

  • Przegląd informacji prasowych dot. Fx OS - c.d.

Plany

  • Przegląd informacji prasowych dot. Fx OS - c.d.

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • maileee

Plany

  • maile i przelewy

Pytania i/lub problemy

  • powoli wracam do aviarowego zycia

Patryk

Zrobione

  • Drobnostki z FFOS

Plany

  • Pozgłaszać błędne tłumaczenia w Firefox OS

Pytania i/lub problemy

  • Kiedy będą zdjęcie z Summitu?

Piecu

Zrobione

  • Poprawki na stronie aviary.pl
  • Bug w sprawie budżetu na najbliższe spotkanie

Plany

  • Spotkanie, więcej nie planuję

Ret

Zrobione

  • Utrzymuje kontakt z hakonem, żeby ogarnąć lepiej Bugzillę.

Plany

  • Ogarnąć Bugzillę.

Pytania i/lub problemy

  • Dziś na amen padł mi laptop na którym miałem zainstalowane środowisko do pracy przy Bugzilli. Muszę postawić maszynę wirtualną i całe środowisko, najbliższy wolny wieczór który mogę na to poświęcić będzie za tydzień.

Sara

Zrobione

  • wróciłam z Summitu
  • kilka stringów dla mozilla.org

Plany

  • Fennec
  • Firefox Health Report

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
    • wracamy do tłumaczenia w central :)
  • summit!
  • trochę błędów
  • drobne administracyjne
  • uaktualniłem odrobinę dział słowników na głównej wiki

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Tłumaczenie strony głównej mozilla.org
  • Tłumaczenie tajemniczego klienta

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Tłumaczenie Firefox OS

Zapis spotkania

[21:00:26] <Piecu> 21:00
[21:00:40] <Piecu> gandalf: wpisz się
[21:00:45] <Piecu> hubert się wpisał
[21:00:50] <Piecu> Joasia
[21:01:18] <Piecu> chyba poluje
[21:01:24] <Piecu> Patryk się wpisał
[21:01:29] <Piecu> ma pytanie (chyba) do huberta
[21:01:33] <Piecu> to teraz ja
[21:01:37] <Piecu> pytania?
[21:01:42] <Joasia> jestem, sorki
[21:01:43] <Joasia> upolowalam
[21:02:04] <Piecu> Joasia: o jakich przelewach piszesz
[21:02:06] <Piecu> ?
[21:02:20] <Joasia> Piecu: zwroty za SmartDevCon do tych, ktorzy mi wyslali paragony
[21:02:25] <Piecu> hmm, ok
[21:02:32] <Piecu> Ret
[21:03:13] <Piecu> śpi
[21:03:18] <Piecu> Sara
[21:03:24] <Sara> ndd
[21:03:26] <Piecu> potrzebujesz pomocy z bugiem?
[21:03:34] <Sara> z którym?
[21:04:00] <Piecu> about:healthreport
[21:04:09] <Piecu> nie wiem czy jest na bug w sumie
[21:04:14] <Sara> powinnam dać sobie radę
[21:05:01] <Piecu> gdybyś nie mogła zrobić tego do następnego SU, to daj znać
[21:05:13] <Piecu> stas: wpisz się
[21:05:31] <Piecu> stef
[21:05:51] <Piecu> odpowiadając na pytanie: ja się będę starał podglądać to na bieżąco i reagować w razie czego
[21:06:16] <Piecu> ewentualnie trzeba będzie się zastanowić nad dodatkowymi dłońmi do tłumaczenia
[21:06:22] <stef> tj. jak wyobrażasz sobie takie reakcje?
[21:06:39] <Piecu> prosił, groził, ewentualnie sam się za to wezmę :D
[21:06:45] <stef> poza tym zgłosiłem http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=4797 w sprawie usunięcia mozilla@
[21:07:03] <Piecu> chyba jest konsensus
[21:07:11] <Joasia> tez mysle, ze jest consensus
[21:07:15] <Joasia> kilim
[21:07:36] <stef> czyli jeśli w jakimś bugu dot. tłumaczenia stron nie ma postępu w ciągu 7 dni
[21:07:47] <stef> to znaczy, że wracamy do sprawy?
[21:07:53] <stef> dobrze rozumiem?
[21:08:30] <Piecu> chyba można to tak rozumieć, bo będę się to starał robić zgodnie z rytmem stand-upów
[21:08:46] <stef> ok
[21:09:02] <stef> ode mnie chyba nic więcej
[21:09:03] <Piecu> btw, czy z bugiem 917138 nadal jest problem?
[21:09:05] <Piecu> https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=917138
[21:09:43] <stef> Piecu: tak
[21:10:11] <Piecu> ok
[21:10:14] <Piecu> lecim dalej
[21:10:16] <Piecu> Witia
[21:10:44] <Witia> Nic do dodania.
[21:11:11] <gandalf> Piecu: wpisany
[21:11:27] <Ret> Jezu, zagapiłem się. ndd u mnie
[21:11:33] <Piecu> no to gandalf :)
[21:11:41] <Piecu> stef: potrzebujesz pomocy z firefoksem?
[21:11:57] <stef> ?
[21:12:35] <Piecu> „czy nadal potrzebna jest pomoc z Firefoksem?” -- gandalf
[21:12:39] <stef> aaa
[21:13:31] <stef> chwilę przed 21 wróciliśmy do tłumaczenia Firefoksa w central 
[21:13:42] <stef> tj. aurora i beta są zielone
[21:13:48] <stef> itd
[21:14:04] <stef> przydałyby się testy interfejsu metro
[21:14:24] <gandalf> stef: hmm, potrzebuje do tego win8, nie?
[21:14:33] <stef> niestety
[21:14:43] <stef> ja go np nie mam…
[21:14:46] <Piecu> ja to mogę spróbować zrobić
[21:14:56] <Sara> gandalf: win8 z ekranem dotykowym, jesli dobrze zrozumiałam dziewczyny na Innovation Fair na Summicie
[21:15:05] <gandalf> aha
[21:15:08] <gandalf> czyli najlepiej tablet?
[21:15:14] <gandalf> moge sprobowac pozyczyc od kogos
[21:15:22] <Joasia> czy jest szansa, zeby mozilla udostepnila jakis VM z win 8?
[21:15:34] <Piecu> możesz pobrać ze stron MS
[21:15:37] <gandalf> nie mam pojecia
[21:15:40] <gandalf> jak to wyglada
[21:15:40] <stef> jak gandalf ma czas to fajnie byłby gdyby mógłby się zająć bugami przypisanymi do niego na bap ;-)
[21:15:41] <Piecu> dobra, bo nam się rozwleka
[21:15:51] <gandalf> stef: hah, dobra :)
[21:16:11] <Piecu> gandalf: idea stefa jest dobra :D poza tym możesz pomóc z about:healthreport
[21:16:19] <Piecu> ktoś chciałby jeszcze coś dodać?
[21:16:51] <gandalf> Piecu: jak moge pomoc z about:healthreport?
[21:17:22] <Piecu> http://l10n.mozilla-community.org/~pascalc/langchecker/?locale=pl#fhr.lang
[21:17:28] <Piecu> ale szczegóły musiałbyś dogadać z Sarą
[21:18:02] Dołącz adriank dołączył do tego kanału (adriank@moz-135F7D33.hitnet.rwth-aachen.de).
[21:18:20] <Piecu> dobra, to kończymy