Stand-up:2013-10-21

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gandalf

Zrobione

  • prototyp langpackow do FxOS :)
  • plany na Wroclaw potwierdzone

Plany

  • znalezc loty do Polski

Hubert

Zrobione

  • Przeczytałem kilkaset zaległych maili aviarowych

Plany

  • Przegląd informacji prasowych dot. Fx OS - c.d.

Pytania i/lub problemy

  • Kiedy osoby, które piszą na chcepomoc@ doczekają się odpowiedzi?

Joasia

Zrobione

  • pierwsze zwroty za SmartDevCon
  • bugi budżetowe
  • pingnęłam Pierrosa w sprawie filmiku z Summitu
  • feedback na basecampie w zwiazku z premiera FXOS
  • maile
  • tlumaczenie newslettera i postow spolecznosciowych

Plany

  • dalej przedzierac sie przez sterty maili i ToDosow

Pytania i/lub problemy

  • bardzo malo czasu, wiec progres bedzie wolny

Piecu

Zrobione

  • Dyskusje w sprawie budżetu spotkania
  • Inne drobne

Plany

  • Spotkanie…

PiotrDrag

Zrobione

  • Drobiazgi w GNOME 3.10.

Plany

  • Zapewne jak wyżej.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Ret

Zrobione

  • Postawiłem część środowiska do pracy.

Plany

  • Postawić resztę i zająć się Bugzillą.

Sara

Zrobione

  • web dashboard praktycznie wyczyszczony
  • Fennec dotłumaczony w końcu do central i przy odrobinie szczęścia tam już zostanie (hurra)
  • pomogłam trochę przy gai 1.2
  • drobne tłumaczenia w mailach

Plany

  • zajrzeć w komentarze Stefa do Firefox Health Report i nanieść poprawki

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
    • głównie fxos 1.2
    • jesteśmy na bieżąco! :)
      • chociaż jeszcze nie wszędzie zieloni
        • dzisiaj mamy freeze w becie do wydania
        • za tydzień branch day
          • chciałbym żeby u nas był maksymalnie w ciągu tygodnia
  • trochę błędów
  • dodałem się na repsach do spotkania
  • dużo innych drobnych

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone tłumaczenie newslettera
  • Tłumaczenie Fx OS
  • Tłumaczenie Marketplace

Plany

  • Testy Fx OS
  • Tłumaczenie Marketplace

Zapis spotkania

[21:00:42] <Sara> zaczynamy!
[21:01:12] <Sara> gandalf: wpiszesz się?
[21:01:20] <gandalf> jasne
[21:01:28] <Sara> hubert
[21:01:37] <hubert> ndd
[21:01:41] <Piecu> Sara: spóźniłem się, ale dobrze, że jesteś :)
[21:02:03] <Sara> Piecu: spoko :)
[21:02:06] <Sara> pytania do huberta?
[21:02:43] <Sara> Joanna|away nadal away?
[21:02:47] <Joanna|away> nie, jestem
[21:02:48] <Joanna|away> ndd w sumie
[21:03:04] <Sara> pytania do Joasi?
[21:03:15] <hubert> a nie dostanę odpowiedz?
[21:03:25] <Joanna|away> hubert: ?
[21:03:38] <hubert> na pytanie na wiki
[21:03:39] <Sara> hubert: na pytanie "Kiedy osoby, które piszą na chcepomoc@ doczekają się odpowiedzi?"?
[21:04:17] <Joanna|away> hubert: kazdy z nich dostaje maila z informacja zwrotna i info o community-poland, wiec nie pozostaja tak calkiem bez odpowiedzi
[21:04:38] <hubert> Joanna|away: mowię o tych, którzy odpisali na tego maila zwrotnego
[21:05:13] <Joanna|away> hubert: ktos musi sie tym zajac
[21:05:28] <hubert> no ale kto za to teraz odpowiada?
[21:05:40] <Joanna|away> hubert: de facto nie ma twarzy
[21:05:46] <Sara> na razie chyba odpowiedzialnosc jest rozłozona po równo na ludzi, którzy są w grupie chcepomoc@
[21:05:47] <hubert> pytam, bo nie pamiętam, kto jest do tego przypisany
[21:05:47] <Joanna|away> hubert: zglaszasz sie na ochotnika?
[21:05:52] <Sara> a jak odpowiedzialni są wszyscy, to często nikt
[21:05:54] <Joanna|away> nie ma konkretnego kierownika
[21:05:56] <Joanna|away> dokladnie jak Sara mowi
[21:06:09] <Joanna|away> mysle, ze to powinien byc jeden z wazniejszych punktow do ustalenia na spotkaniu
[21:06:15] <hubert> nie zgłaszam się, już mówiłem kiedyś dlaczego
[21:06:43] <stef> hubert: a mógłbyś przypomnieć dlaczego?
[21:06:51] <Joanna|away> mozemy wyslac maila, moze ktos ma ochote, tylko sie nie wychyla
[21:06:53] <hubert> za długie na stand-up
[21:06:59] <stef> ok
[21:07:45] <Sara> zgadzam się, ze wypadałoby znaleźć kogoś konkretnego do odpowiadania na odpowiedzi na autoresponder
[21:07:58] <Sara> czy czujesz, że dostałeś odpowiedź na swoje pytanie?
[21:08:06] <hubert> tak
[21:08:35] <stef> powinienem swoją drogą wysłać chyba maila w powiązanej sprawie
[21:09:48] <Sara> chwilowo mozemy chyba jechać dalej
[21:09:49] <Joanna|away> stas: mamy podglad w community-poland, zeby zobaczyc kto tam sie zapisal z osob, ktore pisza na chcepomoc@ ?
[21:10:38] <Joanna|away> brb, polowanie
[21:11:05] <Sara> tymczasem
[21:11:07] <Sara> Piecu
[21:11:15] <Piecu> ndd
[21:11:23] <Sara> sprawy do Pieca?
[21:11:50] <Sara> PiotrDrag
[21:11:52] <PiotrDrag> ndd
[21:11:56] <stef> Z community-poland możemy wyciągnąć listę subskrybentów
[21:12:34] <Sara> Joanna|away: ^^^
[21:12:41] <Sara> sprawy do Piotra?
[21:12:58] <Joanna|away> stef: my, czyli kto, bo ja nie moge? :) masz tam admina?
[21:13:10] <stef> administratorzy
[21:13:31] <stef> ja mam a przynajmniej powinienem mieć wszędzie admina ;-)
[21:13:41] <PiotrDrag> (wybaczcie, muszę już lecieć)
[21:14:24] <stef> jak kogoś interesuje kto jest administracyjnie uprawniony do czego to na dole tego pada https://aviarypl.etherpad.mozilla.org/administracja
[21:15:09] Zamknij PiotrDrag opuścił ten serwer (Quit: Leaving.).
[21:15:58] <Sara> tymczasem
[21:16:00] <Sara> Ret
[21:16:05] <Ret> ndd
[21:16:42] <stef> mam pytanko
[21:16:45] <Sara> pytania do Reta?
[21:17:18] <stef> kiedy orientacyjnie można by się spodziewać paczek lokalizacyjnych dla stabilnych wydań bz?
[21:17:53] <Ret> Oczekujesz konkretnej daty?
[21:18:07] <stef> *orientacyjnie*
[21:18:25] <Ret> Chce się z tym wyrobić przed spotkaniem w listopadzie
[21:18:38] <stef> ok, dzięki
[21:18:52] <Sara> jeszcze jakieś pytania?
[21:19:33] <Sara> moja kolej i tutaj też ndd
[21:19:36] <Sara> pytania do mnie?
[21:20:23] <Sara> stas: nie chcesz się spisać?
[21:20:28] <Sara> stef
[21:20:35] <stef> z testowaniem fxos 1.2 jest niezły bajzel
[21:20:55] <stef> czyli jak na ten projekt wszystko w normie
[21:21:05] <stef> co mnie trochę martwi…
[21:21:17] <gandalf> stef: czemu?
[21:21:22] <Witia> stef: Na czym bajzel polega?
[21:21:29] <stef> po roku powinno się już zmieniać na lepsze
[21:21:55] <stef> np na braku zlokalizowanych buildów
[21:22:15] <hubert> stef: polecam metodę z Lightninga :)
[21:22:44] <hubert> stworzyć własne paczki
[21:22:53] <stef> hubert: w przypadku tego projektu to zły pomysł
[21:23:14] <gandalf> stef: a buildow na co potrzebujesz?
[21:23:32] <stef> mam unagi i keona
[21:24:00] <gandalf> i skad bierzesz buildy na keona do 1.2?
[21:24:28] <stef> z http://downloads.geeksphone.com
[21:24:39] <stef> ale nie ma poprawnie zlokalizowanych
[21:25:12] <stef> w najnowszych buildach nie ma chyba w ogóle lokalizacji których nie ma na githubie…
[21:26:16] <stef> snafu
[21:26:34] <stef> więc proponuję przejść dalej…
[21:27:07] <Sara> ok
[21:27:10] <Sara> dalej jest Witia
[21:27:20] <Piecu> a czy nie da się ręcznie wrzucać gai na telefon? jak nie chcesz tego robić na keona, to spokojnie możesz na unagi
[21:27:42] <Witia> Nie mam pytań.
[21:27:58] <stef> Piecu: nie ma 1.2 na unagi
[21:28:16] <Piecu> wróćmy do tego po su
[21:28:46] <stef> Piecu: i od biedy mogę sobie ale nie komuś (a i tak ryzykuję rozbieżności)
[21:29:26] <Sara> czy tymczasem ktos ma sprawy do Witii?
[21:30:35] <Sara> no to jeszcze gandalf
[21:30:46] <Joanna|away> re
[21:30:48] Pseudonim Joanna|away jest teraz znany jako Joanna.
[21:31:04] <Sara> gandalf?
[21:31:22] <gandalf> ndd
[21:31:23] <gandalf> :)
[21:31:30] <Sara> pytania do gandalfa?
[21:32:13] <Sara> ktoś chce coś dodać? o kimś zapomniałam?
[21:32:45] <Sara> a więc mozemy chyba kończyć