Stand-up:2013-12-09

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic... brak czasu przez uczelnie :(

Plany

  • przetlumaczyc uaktualnione czesci helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Help Sm jest teraz co prawda aktualny, ale nowe rzeczy jeszcze nie sa przetlumaczone. Bylbym wdzieczny za pomoc z ta... pomoca, gdyz niestety w najblizszych tygodniach nie bede mial czasu sie za to zabrac. Nieprzetlumaczone teksty znajduja sie w kodzie html plikow tutaj pomiedzy komentarzami < !-- TODO: start localizing --> i < !-- TODO: stop localizing -->.

Hubert

Zrobione

  • Próbowałem złapać logi dotyczące problemów z restartującym się Alcatelem (po aktualizacji do wersji 1.1). W końcu się udało.

Plany

  • Zerknąć na bugi

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • nadal porzadek w mailu, ale to tyle

Plany

  • ToDo - 73

Pytania i/lub problemy

  • raczej mnie nie bedzie, albo bede po czasie :(

Michał

Zrobione

  • brak

Plany

  • brak

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Wysłane zestawienie rozliczenia

Plany

  • Wysłanie przelewów
  • Zrobienie action items z notatek ze spotkania
  • FxOS i Tb…

Pytania i/lub problemy

  • Tylko do jutra można przesyłać uwagi do rozliczeń!

PiotrDrag

Zrobione

  • Jakieś bieżące drobiazgi w GNOME.
  • Zaaplikowałem łatę poprawiającą literówkę w Evolution, podesłaną jako pull request przez naszego githuba (dzięki Joasiu za przekazanie maila).
  • Dodałem README do rzeczonego repozytorium, odsyłający do aktualnych tłumaczeń i bap.

Plany

  • Co będzie.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Sara

Zrobione

  • FAQ do State of Mozilla przetłumaczone
  • Fennec gotowy na dzisiejszy branch day

Plany

  • pogadać z koleżanką w sprawie zrekrutowania jej jako HR-owca :D

stef

Zrobione

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Sprawdzone tłumaczenie State of Mozilla
  • Korekta Firefox OS 1.2, zgłoszone bugi
  • Sprawdzenie tekstu dla Lewisa

Plany

  • Tłumaczenie Martekplace

Zapis spotkania

[21:00:57] <Piecu> 21:00
[21:00:59] <Piecu> zaczynamy
[21:01:14] <Piecu> Hubert się wpisał
[21:01:28] <Piecu> Joanna|away
[21:01:33] <Piecu> już away?
[21:02:07] <Piecu> chyba tak
[21:02:11] <Piecu> MichalPB1: popraw swój wpis
[21:02:18] <Piecu> to teraz ja
[21:02:30] <Piecu> do jutra do końca dnia można zgłaszać uwagi do rozliczeń
[21:02:35] <Piecu> potem zaczynam wysyłać przelewy
[21:02:38] <Piecu> pytania/uwagi?
[21:03:03] <Piecu> PiotrDrag się wpisał
[21:03:07] <Piecu> Sara
[21:03:35] <Sara> zrobilismy z Moskiem w końcu State of Mozilla i nie wiem, czy pingać Pascala, żeby to pchnął do production
[21:03:44] <Sara> strasznie późno nam to wyszło
[21:03:46] <Sara> poza tym ndd
[21:03:51] <Piecu> pewnie, że pingać
[21:04:28] <Piecu> stef
[21:04:39] <stef> Sara: dlaczego zmieniasz pliki poza katalogiem mobile/?
[21:04:48] Dołącz adriank dołączył do tego kanału (adriank@moz-135F7D33.hitnet.rwth-aachen.de).
[21:05:11] <Sara> stef: zmieniam to, co mi wyszuca compare locales dla Fenneca...
[21:05:21] <stef> to źle
[21:05:31] <Sara> mogę tego od dziś nie robić
[21:05:40] <Sara> nie chciałam nikomu namieszać
[21:05:43] <stef> nie zmieniasz plików którymi się nie opiekujesz
[21:05:56] <Sara> ok
[21:06:15] <stef> w Twoim przypadku są to pliki w katalogu mobile/
[21:06:23] <stef> i chyba nic więcej
[21:06:23] * adriank wpisal sie
[21:06:37] <stef> ponadto
[21:06:42] <stef> merge to nie jest właściwy sposób na rozwiązywanie problemów
[21:06:48] <stef> lepiej używać: hg pull --rebase; hg push
[21:06:54] <stef> (zawsze)
[21:07:18] <Piecu> do kogo to? albo a propos czego?
[21:07:34] <stef> odnośnie ostatnich zmian Sary
[21:07:37] <Sara> to chyba do mnie nadal
[21:08:05] <Piecu> oki, możemy dalej?
[21:08:16] <stef> wtedy nawet jak zapomnisz pobrać zmiany innych przed rozpoczęciem pracy
[21:08:38] <stef> to historia w dalszym ciągu ma szanse wyglądać rozsądnie
[21:09:19] <Piecu> Witia
[21:09:22] <Sara> akurat przy tym nie zapomniałam pobrać przed rozpoczęciem pracy, tylko pracowalismy równocześnie i twój push był kilkanascie minut przed moim i jak zrobiłam pull to nie byłam pewna, co zrobić z moim rozwidlponym repozytorium
[21:09:38] <Witia> Nie mam spraw.
[21:09:42] <Sara> ale zapamietam na przyszłosc
[21:09:50] <stef> ok
[21:10:10] <Piecu> szczegółowe dyskusje mercurialowe proszę po SU ;)
[21:10:15] <Piecu> wracamy
[21:10:17] <Piecu> adriank
[21:10:21] <adriank> ndd
[21:10:51] <Piecu> MichalPB1
[21:10:55] <Piecu> czemu nic nie planujesz?
[21:10:55] <MichalPB1> ndd
[21:11:13] <MichalPB1> nie mam w związku z czym
[21:11:26] <Piecu> tzn?
[21:11:34] <Piecu> social to chyba ciągły temat
[21:12:14] <MichalPB1> no ciągły
[21:12:33] <MichalPB1> i oprócz tego i test 1.2 no to nic za bardzo
[21:12:35] <Piecu> więc chyba będziesz miał co robić
[21:12:46] <Piecu> nadal nie rozumiem
[21:14:27] <MichalPB1> chodzi o to, że z social za bardzo nie ma co zrobić
[21:14:37] <MichalPB1> wpisy się pojawiają raz na jakiś czas 
[21:16:05] <stef> jeszcze chciałbym przypomnieć, że jeśli ktoś robi coś przy mozillowych to powinien dopisać/uzupełnić/uaktualnić informacje na https://wiki.mozilla.org/L10n:Teams:pl
[21:16:51] <Piecu> czy nie powinni to zrobić kierownicy?
[21:17:29] <stef> mogą
[21:17:36] <stef> ale nie sądzę żeby mieli pełne dane
[21:17:54] <Piecu> powinni! przynajmniej co do składu osobowego
[21:18:17] <Joanna|away> jestem
[21:18:22] Pseudonim Joanna|away jest teraz znany jako Joanna.
[21:19:06] <Piecu> MichalPB1: pisz proszę na przyszłość czemu nic planujesz, czy wynika to z braku czasu, czy z braku roboty
[21:19:13] <Piecu> Joanna: chcesz coś dodać?
[21:19:24] <Joanna> Piecu: nie, nic
[21:19:39] <Joanna> <3 was wszystkich :D
[21:19:46] <Piecu> no to minuta na zadawanie pytań/zgłaszanie uwag
[21:21:08] <Piecu> dzięki za stand-up, kończymy