Stand-up:2014-02-17

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

Plany

  • przetlumaczyc uaktualnione czesci helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Help Sm jest teraz co prawda aktualny, ale nowe rzeczy jeszcze nie sa przetlumaczone. Bylbym wdzieczny za pomoc z ta... pomoca, gdyz niestety w najblizszych tygodniach nie bede mial czasu sie za to zabrac. Nieprzetlumaczone teksty znajduja sie w kodzie html plikow tutaj pomiedzy komentarzami < !-- TODO: start localizing --> i < !-- TODO: stop localizing -->.

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem calendar dla comm-central do 13374:b7a800c5a211 (en-US)/4215:eb8348226045(pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium en-US i pl do 2014-02-17 18:00 CET. (w pl nie ma jeszcze ostatnich zmian z wersji oryginalnej)
  • Wpisałem się na kwietniowe spotkanie

Plany

  • Lightning, jeśli będzie coś nowego

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • duzo maili, w te i wewte, zwlaszcza z chcepomoc@

Plany

  • newsletter na luty
  • zaczelam zbierac w jednym miejscu info dla chetnych przy pomocy przy testowaniu i innych

Pytania i/lub problemy

  • jak ktos ma jakies wskazowki, czy inne pomoce dla osob zainteresowanych czyms innym niz lokalizacja i testowanie lokalizacji, przydaloby sie :)

Michał

Zrobione

  • wpisałem się na wiki spotkania

Pytania i/lub problemy

  • najprawdopodobniej mnie nie będzie

Patryk

Zrobione

  • Wpisałem się na kwietniowe spotkanie

Plany

  • Testy Firefox OS 1.3
  • Wgranie na Alcatela ffos 1.3 oraz swap file

Piecu

Zrobione

  • Rozeznanie w sprawie hoteli

Plany

  • Spotkanie
  • DWO

PiotrDrag

Zrobione

  • Wpisałem się na wiki spotkania.

Plany

  • Sesja się skończyła, zabrać się za zaległości.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Sara

Zrobione

  • chyba nic konkretnego?

Plany

  • nadgonić web
  • pewnie Fennec

Pytania i/lub problemy

  • magisterka zaczyna dawać się we znaki

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • trochę błędów
  • trochę poczty
  • dopisałem się na stronie spotkania
  • drobne na wiki i etherpadzie

Pytania i/lub problemy

  • jestem aviarowo przeciążony
    • potrzebni testetrzy firefoxów (desktop, metro)
    • tłumacz thunderbirda i okolic
    • tester thunderbirda
    • tłumacz fxos

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Tłumaczenie newslettera

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace

Zapis spotkania

[21:00:20] <Piecu> zaczynamy
[21:00:22] <Piecu> adriank
[21:00:27] <adriank> ndd
[21:01:07] <Piecu> hubert
[21:01:09] <hubert> ndd
[21:01:25] <Piecu> Joasia
[21:01:47] <Joasia> ndd
[21:01:53] <Joasia> przydalaby sie pomoc
[21:01:57] <Joasia> a dokladniej wskazowki
[21:02:05] <Joasia> jak pomoc osobom chetnym do testowania przegladarki
[21:02:07] <Joasia> ale nie lokalizacji
[21:02:16] <Joasia> ale to moze byc po standupie :)
[21:02:40] <stef> to nie wydaje się być priorytetem dla zespołu…
[21:02:45] Dołącz Patryk dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-409DD7E5.neoplus.adsl.tpnet.pl).
[21:03:02] <Joasia> stef: dla zespolu moze nie, ale dla CP tak
[21:03:14] <Joasia> nie mozemy ich olewac
[21:03:18] <stef> dlaczego?
[21:03:23] <stef> olewać nie
[21:03:50] <Sara> Joasia: może napiszemy z prosbą o wskazówki na reps-general? tam ludzie wiedzą wszystko
[21:03:53] <stef> ale Mozilla chyba posiada jakąś strukturę dla testowania produktów przez społeczność
[21:04:05] <stef> i nie sądzę
[21:04:12] <Joasia> stef: dokladnie, tylko musze sie do tego dogrzebac
[21:04:16] <stef> żeby odesłanie do niej było olewaniem
[21:04:25] <stef> no to ok
[21:04:43] <Piecu> możemy dalej?
[21:04:48] <Joasia> si
[21:05:20] <Piecu> Michał się wpisał
[21:05:22] <Piecu> Patryk
[21:05:30] <Patryk> ndd
[21:05:54] <Piecu> Ty albo Michał zrobiliście zamieszanie na stronie spotkania
[21:06:05] <Piecu> ja jestem dwa razy, Michała nie ma w ogóle i zniknął Piotr Drąg
[21:06:44] <stef> historia na wiki powinna działać…
[21:06:48] <Patryk> yyy.. nie wiem, ale na to wychodzi, że ja
[21:06:51] <Piecu> działa, stąd wiem
[21:07:09] <Piecu> ale autor powinien poprawić
[21:07:11] <Piecu> poprawicie?
[21:07:19] <Patryk> tak
[21:07:49] <Piecu> no to teraz ja
[21:08:13] <Piecu> pewnie jakoś jutro będę wysyłał zapytania do hoteli, więc jest ostatni dzwonek na zapisanie się na wiki
[21:08:15] <Piecu> i tyle
[21:09:03] <Piecu> idziemy dalej
[21:09:09] <Piecu> Piotr Drąg się wpisał
[21:09:13] <Piecu> Sara
[21:09:33] <Sara> dodałam kilka osób do super buga o tłumaczeniu nowego sloganu dla Firefox OS
[21:09:51] <Sara> bug jest oznaczony jako confidential więc nie chcę prosić o pomoc na community-poland czy coś
[21:10:04] <Sara> ale jesli kogoś nie dodałam, a ktoś chciałby pomóc, to niech mówi
[21:10:04] <adriank> Sara: dodasz mnie?
[21:10:13] <Sara> adriank: jasne
[21:10:15] <Sara> poza tym ndd
[21:10:17] <adriank> :)
[21:10:31] <Piecu> stas się nie wpisał i śpi
[21:10:41] <Piecu> stef
[21:10:41] <stef> mnie również dodaj!
[21:10:43] Dołącz end33r dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-8CDBADB1.dynamic.chello.pl).
[21:10:57] <Piecu> stef czuje się przeciążony…
[21:11:01] <stef> poza tym co na wiki to chyba nic do dodania
[21:11:24] <adriank> stef: rozwazam przejecie fxos od Ciebie... Pytanie: ile czasu to zajmuje tygodniowo?
[21:11:54] <stef> nie mam bladego pojęcia
[21:11:55] <stef> al
[21:11:57] <stef> ale
[21:12:28] <adriank> ale?
[21:12:30] <stef> możesz łatwo się rozeznać zaglądając
[21:12:31] <stef> na http://hg.mozilla.org/gaia-l10n/en-US/pushloghtml
[21:12:40] <adriank> ok
[21:12:50] <Piecu> możemy szczegóły po SU?
[21:12:54] <Piecu> ktoś chciałby jeszcze pomóc?
[21:13:58] <Piecu> no to został nam Witia
[21:14:09] <Witia> Nic do dodania.
[21:14:55] Opuść Joasia opuścił ten kanał.
[21:15:01] Dołącz Joasia dołączył do tego kanału (joanna@moz-59E2CB09.socal.res.rr.com).
[21:15:44] <Piecu> ktoś chciałby coś dodać?
[21:16:35] <Piecu> no to kończymy