Stand-up:2014-02-24

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Znalazlem kilka powaznych bledow w Pomocy Sm, ktore ale musze jeszcze poprawic...

Plany

  • przetlumaczyc uaktualnione czesci helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Help Sm jest teraz co prawda aktualny, ale nowe rzeczy jeszcze nie sa przetlumaczone. Bylbym wdzieczny za pomoc z ta... pomoca, gdyz niestety w najblizszych tygodniach nie bede mial czasu sie za to zabrac. Nieprzetlumaczone teksty znajduja sie w kodzie html plikow tutaj pomiedzy komentarzami < !-- TODO: start localizing --> i < !-- TODO: stop localizing -->.

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem calendar dla comm-central do 15742:ffcb78ff2dd5 (en-US)/4372:c7cc123b79bb(pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium en-US i pl do 2014-02-24 19:00 CET.
  • Dodałem 2 zbiory ze zdjęciami (już wcześniej opublikowane) do mozillowej listy zdjęć wydarzeń związanych z Firefox OS.
  • Przetestowałem 2 ostatnie zmiany w Lightningu

Plany

  • Lightning, jeśli będzie coś nowego

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • Głównie SCALE
  • i jakies maile

Plany

  • cokolwiek, na co bedzie czas

Pytania i/lub problemy

  • praca

Patryk

Zrobione

  • Testy Firefox OS 1.3
  • Analiza informacji o MWC

Plany

  • Social Media - obecnie woła o pomstę do nieba
  • Pozgłaszać błędy w Firefox Os

Pytania i/lub problemy

  • ...

Piecu

Zrobione

  • Mam sporo bardzo fajnych ofert na hotele w Łodzi
  • Wysłałem (kolejną) prośbę o sponsoring DWO

Plany

  • DWO
  • Spotkanie

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie dzisiaj

Sara

Zrobione

  • Zamknięcie buga z nowym sloganem dla firefox OS
  • Przetłumaczenie rzeczy związanych z WMC na mozilla.org

Plany

  • Fennec?

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • trochę błędów
  • sign-offy dla cal, fx i tb w aurorze

Pytania i/lub problemy

  • jestem aviarowo przeciążony i w związku z tym przydaliby się chętni do
    • testowania firefoksa a szczególnie
      • win 7/8 desktop
      • win 8+ metro/modern
    • tłumaczenia thunderbirda i okolic
    • testowania thunderbirda
    • tłumaczenia fxos
    • testowania fxos

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie newslettera
  • Korekta tekstów dla Lewisa
  • Tłumaczenie Marketplace

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace

Pytania i/lub problemy

  • Do Stefa - czy w tej chwili jest potrzebne sprawdzenie językowe Fx OS?

Zapis spotkania

[21:00:14] <Joanna> to jedziemy zatem
[21:00:16] <Joanna> adriank
[21:00:22] <adriank> ndd
[21:00:47] <Joanna> pytania do adriana ?
[21:01:08] <Joanna> nie widze
[21:01:17] <Joanna> gandalf sie nie wpisal
[21:01:21] <Joanna> zatem hubert
[21:01:29] <hubert> ndd
[21:02:01] <Joanna> pytania do huberta ?
[21:02:06] <adriank> Sara: WMC? ;)
[21:02:25] <Joanna> to teraz ja
[21:02:28] <Joanna> ndd
[21:02:37] <Joanna> na fxos wyslalam maila z info o programie tabletowym
[21:02:53] <Joanna> ale w sumie chyba mozna to podeslac na CP, bo widzialam artykuly po sieci kraza
[21:03:00] <Joanna> pytania do mnie 
[21:03:02] <Joanna> ?
[21:03:08] <adriank> Joanna: mamy jakas grupe fxos?
[21:03:14] <adriank> bo ja nic nie dostalem...
[21:03:33] <Joanna> adriank: si, to byl alias dla launch team
[21:03:38] <Joanna> zrobie fwd zaraz
[21:03:49] <adriank> ok
[21:04:00] <Joanna> Patryk_
[21:04:12] <Patryk_> ndd
[21:04:22] <Joanna> Patryk_: masz jakas pomoc przy social media czy jestes sam?
[21:04:31] <Joanna> bo sara to wiem ze łoi magisterke
[21:04:40] <Patryk_> Teoretycznie Michał, praktycznie sam. 
[21:04:46] <Joanna> kurde, nacisnelam cos i mi celego loga wyczyscilo
[21:05:05] <Joanna> Patryk_: a ty nie masz matury czasem tez i malo czasu? :)
[21:05:16] <Patryk_> Jeszcze na Grupę Mobilizatorów trzeba wrzucić post o Marketplace
[21:05:30] <Joanna> do wakacji pewnie bieda bedzie z social media zatem
[21:05:31] <Patryk_> Joanna niestety mam 
[21:05:35] <Joanna> pytania do Patryka ?
[21:06:11] <Joanna> Pieca nie ma, ale sie wpisal
[21:06:21] <Joanna> Sara
[21:06:26] <Sara> ndd
[21:06:30] <adriank> Sara: WMC? ;)
[21:06:37] <Sara> adriank: co z WMC?
[21:06:46] <adriank> Sara: co to? :P
[21:06:54] <Sara> World Mobile Congress
[21:06:56] <Sara> w Barcelonie
[21:07:01] <Joanna> MWC :)
[21:07:03] <Joanna> Mobile World Congress
[21:07:11] <Sara> Mozilla tam ogłasza teraz rózne fajne rzeczy jak telefony za 25 dolarów
[21:07:11] <adriank> Joanna: yep :)
[21:07:24] <Sara> aaa, że nie po kolei literki
[21:07:25] <Joanna> literowka sie jej trafila, no :)
[21:07:35] <Joanna> pomoglibyscie a nie sie czepiacie :D
[21:07:37] <Sara> sorry, jednym okiem patrzyłam na to, co wpisuję :D
[21:07:43] <adriank> Sara: mam taki punkt na QA, sry ;)
[21:07:46] <Joanna> wiekszosc tych tekstow jest na wpol tajna i na wczoraj
[21:07:48] Zamknij hubert opuścił ten serwer (Quit: This computer has gone to sleep).
[21:08:03] <Joanna> pytania do Sary?
[21:08:23] <Sara> o, ja jeszcze raz dziekuje za pomoc z tym sloganem
[21:08:44] <Joanna> stas sie nie wpisal
[21:08:46] <Joanna> stef
[21:08:55] Dołącz hubert dołączył do tego kanału (hubert@moz-A079E198.dynamic.chello.pl).
[21:08:58] <Joanna> stef: czy pomoc przy firefoksie moze byc niedoswiadczona ?
[21:09:10] <Joanna> bo chyba kilku chetnych by sie znalazlo z CP
[21:09:13] <stef> średnio
[21:09:40] <stef> chodzi o testowanie każdej wprowadzanej zmiany w lokalizacji na bieżąco
[21:09:47] <stef> a nie testy z doskoku
[21:09:50] <Joanna> rozumiem
[21:09:53] <Sara> stef: ja mogę przejąć Thunderbirda w sumie, jak już się uporam z wiekszością magisterki
[21:10:08] <Joanna> ale zapytac warto, moze ktos tam jest, kto z czasem bedzie w tym biegly :)
[21:10:10] <Sara> dasz radę do spotkania i w Łodzi zobaczymy, jak to wygląda?
[21:10:17] <stef> chyba, że znajdzie się doświadczony tester, który pomoże się takiej osobie wdrożyć…
[21:10:36] <Joanna> nigdy nie testowalam firefoksa, wiec niestety nie wiem jak
[21:10:43] <stef> dam radę, nie ma problemu
[21:10:44] <Joanna> hubert, Witia ?
[21:10:49] <stef> to nie jest takie pilne
[21:11:04] <stef> tylko się wlecze i niewiele się w temacie zmienia
[21:11:21] <Joanna> pytania do stefa jakies ?
[21:11:30] <Witia> Wpisałem na wiki
[21:11:36] <hubert> Joanna: O co chodzi?
[21:12:24] <Joanna> witia, hubert: czy gdybysmy znalezli chetnych do testowania firefoksa to pomoglbys sie takiej osobie wdrozyc ?
[21:12:58] <Witia> Ja bardziej QA językowym się zajmowałem niż testami.
[21:13:04] <hubert> A na wiki nie jest napisane co o jak?
[21:13:28] <Joanna> wiki to jedno, ale przydalaby sie konkretna osoba, do ktorej sie moga zglosic w razie pytan na poczatku
[21:13:49] <hubert> A obecny tester?
[21:13:58] <hubert> Wiesz, ja mogę
[21:14:14] <hubert> Ale sam nie bardzo się orientuję
[21:14:29] <hubert> Dużo się pozmieniało
[21:14:38] <Joanna> hubert: no witii tez zapytalam :)
[21:14:40] <stef> Jaki obecny tester? O_o
[21:14:46] <Joanna> wedle matriksa to witia :D
[21:15:23] <Witia> Matrix żyje w jakimś matriksie ;)
[21:15:23] <stef> informacje z matriksa są niewiele warte…
[21:15:37] <Joanna> ale prawda jest taka, ze w sumie to nie ma i przydaloby sie wykorzystac pomoc, zwlaszcza ze najwiecej chetnych na chcepomoc mamy wlasnie zainteresowanych testowaniem
[21:15:56] <Joanna> dobra, bo nam sie dyskusja rozciagnie
[21:16:05] <Joanna> moze sie okazac ze napisze i nikt sie nie odezwie :)
[21:16:14] <Joanna> i bez sensu bajty tracimy
[21:16:19] <Joanna> napisze i zobaczymy co dalej
[21:16:29] <Joanna> a tymczasem sara od lodzi wezmie Thu
[21:17:02] <Witia> Joanna: W matriksie jako tester jest jeszcze Wojciech K., nie moja skromna osoba :)
[21:17:11] Dołącz hubert_ dołączył do tego kanału (hubert@moz-A079E198.dynamic.chello.pl).
[21:17:21] <Joanna> stef: Witia ma do Ciebie pytanie na wiki: czy w tej chwili jest potrzebne sprawdzenie językowe Fx OS?
[21:17:31] <stef> zamiast na matriksa lepiej zaglądać na https://wiki.mozilla.org/L10n:Teams:pl
[21:17:37] <Joanna> Witia: jeszcze wiekszy matriks :D
[21:17:43] <stef> zawsze jest…
[21:18:01] <Joanna> Witia: czyli jest potrzevne
[21:18:06] <Joanna> cos jeszcze do/od Witii ?
[21:18:07] <stef> obecnie prowadzone są testy 1.3
[21:18:24] <stef> i właściwie to ostatni dzwonek na tą wersję
[21:18:32] <Witia> Czyli do 1.3 jeszcze poprawki językowe można zgłaszać?
[21:18:45] <stef> ale najsensowniej byłoby sprawdzać trunka…
[21:18:53] <stef> tak
[21:18:59] <Patryk_> W 1.3 pojawiło się kilka nowych opcji do przetłumaczenia
[21:18:59] <stef> zgłaszać możesz zawsze
[21:19:18] <stef> tylko nie zawsze trafią do ludzi, nawet jeśli poprawimy
[21:19:40] <stef> np tak może być przy poprawkach po wydaniu
[21:20:22] <Joanna> czy ktos chcialby cos dodac?
[21:20:24] Zamknij hubert opuścił ten serwer (Quit: Colloquy for iPhone).
[21:20:26] <Joanna> o kims zapomnialam ?
[21:20:42] <Joanna> zatem konczymy