Stand-up:2014-04-28

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • sign-off Sm 2.26 i 2.27
  • rozliczylem sie za spotkanie

Plany

  • przygotowac Sm do merga
  • przetlumaczyc uaktualnione czesci helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Help Sm jest teraz co prawda aktualny, ale nowe rzeczy jeszcze nie sa przetlumaczone. Bylbym wdzieczny za pomoc z ta... pomoca, gdyz niestety w najblizszych tygodniach nie bede mial czasu sie za to zabrac. Nieprzetlumaczone teksty znajduja sie w kodzie html plikow tutaj pomiedzy komentarzami < !-- TODO: start localizing --> i < !-- TODO: stop localizing -->.

Gandalf

Zrobione

  • Przygotowania do wydania Fx 29
  • QA tekstow prasowych na Fx 29
  • Duzo pracy z biblioteka l10n do FirefoxOS 2.0 :)

Plany

  • Jeszcze wiecej pracy wokol l10n.js na FxOS 2.0

Pytania i/lub problemy

  • W przyszlym tygodniu jestem w Warszawie na Front-Trends 2014! Jesli ktos sie wybiera, to dajcie znac :)

Hubert

Zrobione

Plany

  • Zerknąć na Lightninga

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Iwona

Zrobione

  • odpowiedziałam na wszystkie zaległe maile z chcepomoc (te godne uwagi) razem z Sarą i Joasią
  • załatwiona kwestia rozliczenia się za podróż

Plany

  • czekam na odpowiedzi kierowników projektów w sprawie ich zapotrzebowania na nowe osoby

Pytania i/lub problemy

  • ...

Joasia

Zrobione

  • nic, jakies maile

Plany

  • social content na maj

Pytania i/lub problemy

  • na pewno mnie nie bedzie, bo jestem w pracy pierwszy dzien po urlopie

Piecu

Zrobione

  • Rozliczanie spotkania
  • Przetłumaczyłem napisy do filmiku Mozilli
  • Poprosiłem stasia o kontakt z Pascalem
  • Jakieś odpowiedzi mailowe

Plany

  • Dzisiaj wyślę podsumowanie rozliczenia
  • Jutro wyjeżdżam i wracam w niedzielę, więc poza tym planów brak

PiotrDrag

Zrobione

  • Poprosiłem Pawła o pojawianie się na stand-upach. Trzeba by go wprowadzić co i jak.

Plany

  • Zapytać Tomka, czy chce jeszcze z nami przy czymś współpracować.

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie nie być na stand-upie.

Sara

Zrobione

  • mnóstwo tłumaczeń na premierę Australis
    • mozilla.org gotowa do premiery i nawet mamy dodatkowe strony promocyjne, hurra!
  • najnowsze zmiany w Fenneku
  • odpowiadanie na maile i takie tam

Plany

  • odpowiadanie na więcej maili pewnie
  • ruszenie z rzeczami ze spotkania

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • bieżąca korespondencja
  • trochę błędów
  • aktualizacja wp na stage i dostosowanie wyglądu testowego feedu planety
  • sign-offy
  • aktualizacja bap, wiki i www

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone posty dla Lewisa
  • Sprawdzony newsletter

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace

Zapis spotkania

[21:00:16] <Sara> 21! Zaczynamy!
[21:00:41] <Sara> adriank: wpisz się, proszę
[21:00:55] <adriank> Sara: wpisalem sie
[21:00:59] <adriank> akurat teraz :)
[21:01:06] <Piecu> potwierdzam
[21:01:09] <Sara> adriank: faktycznie
[21:01:16] <Sara> nie odświeżyło mi się
[21:01:22] <Sara> no to Twoja kolej :)
[21:01:32] <adriank> Sara: wpisalem sie po tym, gdy juz odswiezylas ;)
[21:01:35] <adriank> ndd
[21:01:44] <Sara> pytania do Adriana?
[21:02:35] <Sara> gandalf jest z nami, ale się nie wpisał
[21:02:43] <gandalf> sorry, robie QA postow
[21:02:44] <Sara> Hubert
[21:02:45] <gandalf> juz sie wpisuje
[21:02:45] <hubert> ndd
[21:02:54] <Sara> pytania do Huberta?
[21:03:23] <Sara> Iwona
[21:03:28] <Iwona> ndd
[21:03:42] <stef> te pytania to mailem wysyłałaś?
[21:04:00] <Iwona> tak, tuż przed spotkaniem
[21:04:15] <stef> do mnie również?
[21:04:21] <gandalf> wpisany!
[21:04:27] <stef> a jest, nvm
[21:04:33] <Iwona> tak
[21:04:43] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do Iwony?
[21:05:26] <Sara> Joasia się wpisała
[21:05:31] <Sara> Piecu
[21:06:11] <Sara> Piecu?
[21:06:52] <Sara> Piecu chyba śpi, więc jadę dalej
[21:06:52] <Piecu> ndd
[21:07:02] <Piecu> dzisiaj wysyłam rozliczenie
[21:07:04] <Sara> o, jednak jesteś :)
[21:07:11] <Piecu> więc w przyszłym tygodniu będą zwroty
[21:07:13] <Sara> jakieś pytania do Pieca?
[21:07:47] <Sara> no to jedziemy dalej
[21:07:53] <Sara> Piotr się wpisał, moja kolej
[21:07:57] <Sara> ndd, pytania do mnie?
[21:08:34] <Sara> stas jest z nami, ale się nie wpisał
[21:08:41] <Sara> stef
[21:08:52] <stef> pytania na wiki
[21:09:09] <Piecu> ja na jedno odpowiedziałem
[21:09:27] <stef> tak, dzięki
[21:09:40] <stef> drugie do kogoś z tej listy: https://www.flickr.com/groups/aviarypl/members/
[21:09:52] <Sara> Hubert?
[21:10:13] <stef> flickr przy aktualizacji serwisu wywalił mnie chyba automatycznie jako założyciela grupy…
[21:10:33] <Piecu> o, to i ja mogę :D
[21:10:44] <Sara> Piecu: hurra!
[21:10:56] <stef> a przy okazji przypominam, że dzisiaj mamy dzień migracji w mozilli
[21:11:04] <hubert> poszło
[21:11:17] <stef> adriank: kiedy planujesz być orientacyjnie gotowy?
[21:12:27] <stef> hubert: a mógłbym jako admin? :)
[21:12:31] <hubert> done
[21:12:49] <Sara> stef: czy Thunderbirda i okolice mam przygotować do merge'a w tym cyklu już ja, czy jeszcze ty?
[21:12:51] <stef> dzięki!
[21:13:04] <stef> Sara: dokończę
[21:13:13] <Sara> stef: ok, dzięki
[21:13:22] <stef> nie ma problemu :)
[21:13:25] <adriank> stef: orientacyjnie to najblizszej nocy
[21:13:33] <stef> fajnie :)
[21:13:56] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do stefa?
[21:14:32] <Sara> Witia
[21:14:55] <Witia> Nie mam spraw.
[21:15:31] <Sara> ktoś ma jakies pytania do Witii?
[21:15:43] Dołącz hallvors dołączył do tego kanału (uid23371@moz-31ABA2C0.irccloud.com).
[21:16:14] <hallvors> Hi :)
[21:17:04] <Sara> Gandalf: wracamy do Ciebie
[21:17:11] <gandalf> ndd
[21:17:28] <Sara> pytania do Gandalfa?
[21:17:29] <gandalf> hallvors: we just have our weekly standup meeting today
[21:17:38] <hallvors> Sorry I don't speak polish. (Well, I can say 'dobra nots' but don't know how to spell it)
[21:17:52] <hallvors> so you're busy right now? ;)
[21:18:02] <gandalf> hallvors: yup, give us 5 min to wrap up the meeting
[21:18:03] <hallvors> I'm looking for some sitecompat help from Poland. Specifically, help editing a list of important Polish websites. https://etherpad.mozilla.org/top-polish-sites
[21:18:09] <hallvors> sure. thanks!
[21:18:12] <Sara> hallvors: we're having a team meeting, give us a minute!
[21:18:25] <gandalf> ok, ja nic do dodania :)
[21:18:30] <gandalf> sprawdzilem te teksty
[21:18:33] Tryb hubert nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał Sara.
[21:18:33] <gandalf> co Kornelia podeslala
[21:18:42] <gandalf> kilka zdan mi sie nie podoba
[21:18:48] <gandalf> jakby ktos jeszcze spojrzal to byloby super
[21:18:59] <Sara> Witia chyba też przeglądałte teksty?
[21:19:22] <Witia> Tak, zrobiłem trochę językowych poprawek.
[21:19:47] <Sara> gandalf: napisałes, co Ci nie gra w czacie etherpada w tych tekstach?
[21:19:52] <gandalf> tak
[21:19:59] <Sara> ok
[21:20:05] <Sara> też w to zerknę dzisiaj
[21:20:13] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do gandalfa?
[21:21:10] <Sara> o kimś zapomniałam? Ktoś chciałby coś dodać?
[21:22:00] <Sara> no to konczymy