Stand-up:2014-05-19

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gandalf

Zrobione

  • duzo zmian planowanych w l10n.js na Firefox OS 2.0

Plany

  • troche publicity n/t tych zmian
  • piersze przymiarki do l10n w Rust (i Servo)!

Pytania i/lub problemy

  • czy ktos potrzebuje pomocy? :)

Hubert

Zrobione

  • Rozesłałem ofertę do hoteli

Plany

  • To zależy od zarządu

Pytania i/lub problemy

  • Brak budżetu na spotkanie
  • Nikt z zarządu nie odpowiada na moje maile dot. spotkania
  • Problem z pocztą, od 3 dni nie mogę nic wysłać na board, Google odrzuca wszystkie takie maile
    • A mówi czemu odrzuca? --Piecu (dyskusja) 20:03, 19 maj 2014 (CEST)
      • Wysyłałem za dużo maili na board, odczekanie 3 dni, nie pomogło --Hubert (dyskusja) 20:58, 19 maj 2014 (CEST)

Joasia

Zrobione

  • nie dalam rady nic w tygodniu, a w weekend nie mialam dostepu do kompa

Plany

  • na co bedzie czas

Pytania i/lub problemy

  • jestem w pracy, moge nagle zniknac z irca

Michał

Plany

  • ogarnięcie tematu z Firefox OS

Piecu

Zrobione

  • Dotłumaczone Firefox Accounts

Plany

  • Uzupełnić buga ws. budżetu na bmp
  • Trzeba w końcu założyć buga w sprawie dostępu do hg

Sara

Zrobione

  • większość rzeczy na mozilla.org

Plany

  • wykonczyć web dashboard
  • Fennec i Thunderbird

Pytania i/lub problemy

  • bardzo ograniczony czas na ostatnią prostą przed końcem uczelni

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • bieżąca korespondencja
  • trochę błędów

Plany

  • zrewidować listę kierowników i osoby domyślnie przypisywane w aktywnych projektach na bap
  • napisać instrukcję testowania na żywo fxos i wgrywania różnych wersji na telefony
  • dodać repozytorium gaia-l10n do backloga a w zasadzie wrzucić jego nową wersję

Pytania i/lub problemy

  • Piecu: jak tam postępy w zdobywaniu dostępu do hg?
    • Jak widać w moim statusie ‒ w bliskich planach --Piecu (dyskusja) 21:07, 19 maj 2014 (CEST)
  • Witia: o co chodzi z https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=881711
  • Iwona: co z rekrutacją Pawła i zasadami rekrutacji
  • Sara: co z przejmowaniem thunderbirda i okolic?

Witia

Zrobione

  • Jakieś drobiazgi

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Sprawdzić bieżące zmiany w repozytoriach

Zapis spotkania

[21:00:19] <Sara> zaczynamy
[21:00:52] <Sara> gandalf!
[21:00:58] <gandalf> ndd :D
[21:01:13] <Sara> pytania do gandalfa?
[21:01:54] <Sara> Gandalf: ja mam dla ciebie coś do roboty, jesli chcesz
[21:02:00] <gandalf> no dawaj :)
[21:02:06] <Sara> newsletter mamy do zrobienia i social media jeśli się nie mylę
[21:02:15] <Sara> po SU Ci podeślę co trzeba
[21:02:49] <Sara> dalej
[21:02:50] <Sara> Hubert
[21:02:58] <hubert> jak na wiki
[21:02:59] Dołącz MichalPB1_ dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-F1998985.dynamic.chello.pl).
[21:03:04] Zamknij MichalPB1 opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:03:10] Pseudonim MichalPB1_ jest teraz znany jako MichalPB1.
[21:03:50] <Sara> stef: wiesz może, czy mozemy jakos rozwiazac problem Huberta z pcoztą?
[21:04:50] <stef> Sara: wiem o jego problemie i postaram się poszukać rozwiązania
[21:05:06] <gandalf> hubert spamuje board!
[21:05:29] <hubert> gandalf: potwierdzam
[21:05:33] <stef> póki co to przychodzi mi do głowy jedynie wysyłanie wiadomości z innego adresu
[21:05:38] <hubert> tylko nic z tego nie wynika
[21:05:50] <hubert> bo na te maile co doszły - nie dostałem odpowiedzi
[21:05:56] <hubert> więc w sumie bez różnicy :/
[21:06:05] <gandalf> maruuda :)
[21:06:13] <hubert> https://support.google.com/mail/answer/188131?hl=en
[21:06:17] * gandalf ma dobry humor. w poniedzialek....
[21:06:22] * gandalf sie starzeje chyba
[21:07:21] <Sara> teraz nie odpiszę już na nic, ale zapisuję sobie, że czekasz na odpowiedź, żeby nie umknęło
[21:07:23] <Sara> i jedziemy dalej
[21:07:30] <hubert> chwila
[21:07:46] <Sara> tak?
[21:07:55] <hubert> i nadal nie zamierzacie mi odpowiadać na maile?
[21:08:08] <hubert> to jak ja mam spotkanie zorganizować?
[21:08:28] <Sara> no zamierzamy Ci odpowiadać na maile
[21:08:37] <hubert> kiedy?
[21:08:42] <hubert> po 3 tygodniach?
[21:09:29] <Sara> na razie nie widziałam tam dużo maili, które wyglądały, jakby wymagały odpowidzi
[21:09:45] <Sara> a na spotkaniu ustaliliśmy też, ze zajmujesz się spotkaniem, zeby zarząd nie musiał tego robić
[21:10:12] <hubert> idźmy dalej
[21:10:22] <hubert> to jest strata czasu
[21:10:27] <Sara> zgoda
[21:10:36] <Sara> Joasia|away się wpisała, ale jest away
[21:10:43] Zamknij Piecu opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:10:47] <Sara> MichalPB1
[21:11:18] <Sara> MichalPB1?
[21:11:28] Dołącz Piecu dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-4E1B8C3D.warszawa.vectranet.pl).
[21:11:28] Tryb ChanServ nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał Piecu.
[21:11:37] <MichalPB1> ndd
[21:11:43] <Sara> pytania do Michała?
[21:11:45] Pseudonim Joasia|away jest teraz znany jako Joasia.
[21:11:48] Dołącz MichalPB1_ dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-F1998985.dynamic.chello.pl).
[21:12:05] <Piecu> ja mam
[21:12:17] <Piecu> co to za temat z FxOS?
[21:12:53] <MichalPB1_> tzn. ogólnie wiadomości itp i przetestować wersję 1.4
[21:13:04] <MichalPB1_> bo ostatnio nie było czasu za bardzo
[21:13:11] <Piecu> ok, myślałem, że jest jakiś jeden konkretny temat
[21:13:16] <MichalPB1_> nie
[21:13:20] Zamknij MichalPB1 opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:13:30] Pseudonim MichalPB1_ jest teraz znany jako MichalPB1.
[21:13:56] <Sara> jeszcze jakieś pytania?
[21:14:44] <Sara> Piecu
[21:15:15] <Piecu> ndd
[21:15:29] <Sara> pytania do Pieca?
[21:16:10] <Sara> moja kolej i ndd
[21:16:14] <Sara> pytania do mnie?
[21:17:06] <Sara> nie widzę, więc stef
[21:17:25] <stef> to źle patrzyłaś na wiki ;-)
[21:18:05] <stef> są tam jeszcze pytania do Pieca, Witii i Iwony
[21:18:11] <Sara> na pytania i problemy od Ciebie odpowiadałabym w Twojej kolejce :D
[21:18:30] <Sara> czyli mniej więcej teraz
[21:18:45] <Piecu> ja odpowiedziałem na wiki
[21:19:07] <Sara> ja przejmę wszystko spokojnie w tym cyklu, jak znajdę chwileczasu na pracę przy hg, różnie z tym jest teraz u mnie
[21:19:59] <Sara> Iwony nie ma, ale jak z nią ostatnio rozmawiałam, to cały tydzień pochłaniała ją praca
[21:20:11] <Sara> Witia: zostało jeszcze pytanie stefa do Ciebie
[21:21:16] <Witia> Zgubili moją umowę. Muszę od nowa wysłać.
[21:21:50] <stef> wydaje mi się, że już to słyszałem na ze dwóch spotkaniach
[21:24:28] <stef> Witia: stanowi to problem w jakiś sposób? Potrzebujesz pomocy?
[21:25:51] <Witia> Właściwie nie miałem potrzeby, żeby coś wrzucać od tamtego czasu do hg, więc dlatego temat nie jest zakończony.
[21:26:29] <stef> ok
[21:27:05] <Sara> możemy dalej?
[21:27:16] <stef> chyba tak
[21:27:49] <Sara> Witia
[21:27:59] <Witia> Nie mam innych spraw.
[21:28:20] <Sara> sprawy do Witii?
[21:29:09] <Sara> o kimś zapomniałam? Ktoś chciałby coś dodać?
[21:30:04] <Sara> W takim razie kończymy