Stand-up:2014-06-02

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gandalf

Zrobione

  • troeszeeeczke pomoglem Sarze przy tlumaczeniu

Plany

  • zamknac Firefox OS 2.0 :)

Hubert

Zrobione

  • Negocjacje z hotelem
  • Spotkanie z zarządem (dot. 10-lecia)

Plany

  • 10-lecie c.d.

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • social content(polowa)

Pytania i/lub problemy

  • bede pol godziny po standupie

Patryk

Zrobione

  • Zgłoszenie błędów w FFOS
  • Zgłoszenie błędu z FP Mozilla Polska związany z mozilla.org/pl

Plany

  • Rozruszać SM
  • cd. z FFOS
  • Reanimować Myfirefoxos

Pytania i/lub problemy

  • Mamy jakiś informacje dotyczące nowych urządzeń z FFOS w Polsce?

Piecu

Zrobione

  • Nic konkretnego…

Plany

  • Ogarnąć hg
  • Firefox Accounts wymaga uzupełnienia

PiotrDrag

Zrobione

  • Jak zwykle jakieś bieżące drobiazgi w GNOME.

Plany

  • Jw.

Pytania i/lub problemy

  • Nadal nic nie wiem w sprawie Pawła.

Sara

Zrobione

  • web dashboard wyczyszczony
  • niewiele więcej

Plany

  • spotkanie zarządu
  • przygotowanie
  • rekrutacja

Pytania i/lub problemy

  • w /dom na aurorze jest nieprzetłumaczony string, przez co nie można zrobić sign-offów. Stef?
  • ostatnia prosta na uczelni, jeszcze przez tydzien-dwa mam mało czasu

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • bieżąca korespondencja
  • trochę błędów
  • za tydzień mamy branch day

Plany

  • zrewidować listę kierowników i osoby domyślnie przypisywane w aktywnych projektach na bap
  • napisać instrukcję testowania na żywo fxos i wgrywania różnych wersji na telefony
  • dodać repozytorium gaia-l10n do backloga a w zasadzie wrzucić jego nową wersję

Pytania i/lub problemy

  • Witia: jak idzie z kontrolą jakości firefoksa desktopowego
  • Iwona: co z rekrutacją Pawła i zasadami rekrutacji
  • Sara: co z przejmowanie thunderbirda i okolic?
  • Może miałby ktoś ochotę dotłumaczyć/zrobić qa mailmana?

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie Marketplace

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Korekta World Cup

Zapis spotkania

[21:01:09] <Sara> mozemy zaczynać
[21:01:18] <pawel_z> cześć
[21:01:34] <Sara> pawel_z: cześć, własnie zaczynamy stand up
[21:01:50] <Sara> daj nam kilka minut :)
[21:02:03] <Sara> Hubert się wpisał
[21:02:05] <Sara> Joasia
[21:02:23] <Sara> Joasia jest z nami tylko duchem, z tego co widzę na wiki w sumie
[21:02:35] <Sara> Patryk_
[21:03:07] Zamknij pawel_z opuścił ten serwer (Ping timeout).
[21:03:13] Dołącz pawel_z_ dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-3A001047.play-internet.pl).
[21:03:15] Pseudonim pawel_z_ jest teraz znany jako pawel_z.
[21:03:32] <Patryk_> ndd
[21:03:38] <Sara> pytania do Patryka?
[21:04:25] <Sara> Patryk_: gdzie zgłosiłes błąd?
[21:04:36] <Patryk_> na naszą bugzille
[21:04:57] <Sara> a widzę
[21:05:05] <Sara> nawet jestem przypisana, a chyba nie dostałam maila ani nic
[21:05:05] Dołącz hubert dołączył do tego kanału (hubert@moz-A079E198.dynamic.chello.pl).
[21:05:05] Tryb ChanServ nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał hubert.
[21:05:07] <Sara> no ok
[21:05:09] <hubert> hej
[21:05:21] <Sara> czesc, Hubert
[21:05:26] <Sara> jedziemy dalej! Piecu!
[21:05:35] Dołącz Costenslayer dołączył do tego kanału (Costenslay@moz-56B9E0A.dab.02.net).
[21:05:40] <Piecu> ndd
[21:05:46] <stef> Piecu: Firefox Accounts?
[21:06:00] <Piecu> napisał do mnie matjaz
[21:06:09] <Piecu> że jeden string jest zły
[21:06:18] <Piecu> po czym się okazało, że nie został zacommitowany
[21:06:35] <Piecu> więc zrobił update i wyczyścił wszystkie moje zmiany z ostatniego czasu :/
[21:06:42] <Piecu> więc jest kilkadziesiąc stringów do przetłumaczenia
[21:06:54] <stef> łał
[21:06:57] <Sara> auć
[21:07:03] <stef> ale gdzie to w ogóle jest?
[21:07:34] <Piecu> no jak to gdzie? na verbatimie :)
[21:07:41] <stef> łał
[21:07:55] <stef> a nie jest jednocześnie w svn?
[21:07:59] <Piecu> kiedyś zrobiłem pull requesta na githubie, to mnie odesłali na verbatima
[21:08:01] <Piecu> no jest, jest
[21:08:19] <stef> to może te stringi da się wyciągnąć z svna?
[21:08:32] <stef> (tak tylko sobie głośno myślę)
[21:08:44] <Piecu> nie, bo nie było commita do svna
[21:08:52] <Piecu> były tylko na verbatimie
[21:09:58] <stef> no to jest dopiero fail :(
[21:10:08] <Sara> możemy iść dalej?
[21:10:14] <stef> mhmm
[21:11:12] <Sara> PiotrDrag
[21:11:13] <PiotrDrag> ndd
[21:11:50] <Sara> mam nadzieję, że sprawę Pawła w końcu rozwiążemy jakoś w tym tygodniu, bo to już jest trochę smutne
[21:12:03] <Sara> jakieś sprawy do Piotra?
[21:12:13] <pawel_z> oj tam zaraz smutne
[21:12:32] <stef> akurat rekrutacja trzyma swój dotychczasowy (smutny) poziom
[21:12:43] <stef> :/
[21:13:23] <pawel_z> nie ma rzeczy idealnych :)
[21:14:09] <Sara> dobrze, że chociaż Paweł się nie smuci :D
[21:14:16] <Sara> dobra, jedziemy dalej
[21:15:13] <Sara> moja kolej i ja nie mam nic do dodania poza tym, co napisałam: jest string w /dom, który jest nieprzetłum,aczony i uniemozliwia zrobienie sign-offów
[21:15:19] <stef> ta
[21:15:36] <stef> znowu wrzucili coś do aurory co nie powinno się tam znaleźć
[21:15:45] <Sara> cudownie
[21:15:47] <stef> i nawet nie dali znać na dev.l10n
[21:16:13] <stef> a najlepsze, że moje projekty mają zaakceptowany signoff bez tego stringa…
[21:16:18] Zamknij gandalf opuścił ten serwer (Client exited).
[21:16:31] <stef> dzięki za zwrócenie uwagi, dodam
[21:16:47] <Sara> ok :)
[21:16:51] <Sara> jeszcze jakieś sprawy do mnie?
[21:16:54] Dołącz gandalf dołączył do tego kanału (zbraniecki@moz-47227B8A.hfc.comcastbusiness.net).
[21:17:58] <hubert> cześć gandalf
[21:18:03] <Sara> stef
[21:18:04] <gandalf> heja
[21:18:06] <stef> Iwona, Sara, Witia - pytania tak jak na wiki oraz
[21:18:32] <Witia> stef: W tym tygodniu postaram się posprawdzać językowo desktopowego Firefoksa.
[21:18:38] <stef> jakby się komuś chciało to zapraszam do pomocy z https://github.com/aviarypl/mailman-l10n-pl-utf8
[21:19:37] <stef> Witia: chodziło mi raczej o to jak/kiedy to zazwyczaj robisz?
[21:20:54] <Witia> Zazwyczaj starałem się sprawdzać zmiany na bieżąco, ale teraz mam jakąś większą partię nieprzejrzaną.
[21:20:57] <gandalf> stef: co w tym jest do zrobienia?
[21:21:19] Pseudonim Costenslayer jest teraz znany jako Costenslayer|AWAY.
[21:21:31] <stef> gandalf: w po trochę nieprzetłumaczonych rzeczy + fuzzy
[21:21:37] <stef> i templatki
[21:22:24] <stef> (część też jest nieprzetłumaczona)
[21:22:35] <gandalf> a po co templatka w pl?
[21:22:35] <PiotrDrag> "rozmiar nie znany" -.-
[21:22:53] <gandalf> (bo templatka do admin tylko, tak?)
[21:22:53] <stef> Witia: ok, dzięki
[21:23:07] <Piecu> na ile oficjalne tłumaczenie mailmana to jest?
[21:23:17] <stef> nie, archiwum chociażby również
[21:23:52] <Sara> czy możemy dokonczyc tę rozmowę po sU?
[21:23:52] <stef> Piecu: to jest wydaniowe tłumaczenie mailmana + mpje commity
[21:24:06] <stef> np konwersja do utf8
[21:24:07] <Piecu> a da radę to dorzucić do oficjalnego repo?
[21:24:21] <stef> może
[21:24:51] <stef> w pierwszej kolejności interesuje mnie community poland a nie upsteram
[21:24:59] <Sara> ok, jedźmy dalej może
[21:25:10] <Sara> i dokończmy dogadywanie szczegółów potem
[21:25:21] <Sara> następny jest Witia
[21:25:24] <Piecu> wg mnie to inaczej nie ma sensu, bo przy kolejnej wersji będzie znowu problem
[21:25:28] <stef> Piecu: jak dotłumaczymy można zrobić im łatkę
[21:25:34] <Witia> Nie mam spraw.
[21:25:41] <Sara> sprawy do Witii?
[21:25:54] <stef> Piecu: nie będzie, bo będę aktualizował nasze repozytorium
[21:26:01] <Sara> Hubert
[21:26:15] <hubert> ndd
[21:26:21] <stef> Piecu: a przy stabilnych wersjach to nie jest dużo pracy
[21:26:37] <Sara> sprawy do huberta?
[21:27:11] <Sara> o kims zapomniałam? Ktoś chciałby cos dodać?
[21:27:40] Pseudonim Costenslayer|AWAY jest teraz znany jako Stefan.
[21:28:14] <Sara> w takim razie konczymy