Stand-up:2014-09-08

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • zazielenione drzewo

Plany

  • przetlumaczyc uaktualnione czesci helpa Sm
  • napisać TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Help Sm jest teraz co prawda aktualny, ale nowe rzeczy jeszcze nie sa przetlumaczone. Bylbym wdzieczny za pomoc z ta... pomoca, gdyz niestety w najblizszych tygodniach nie bede mial czasu sie za to zabrac. Nieprzetlumaczone teksty znajduja sie w kodzie html plikow tutaj pomiedzy komentarzami < !-- TODO: start localizing --> i < !-- TODO: stop localizing -->.

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem calendar dla comm-central do 16340:b7824bdf5b5d(en-US)/4772:f38414370762(pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2014-09-08 18:50 CEST (brak zmian)

Plany

  • Thunderwikibot

Pytania i/lub problemy

  • Sara: o co chodzi z tym „odkopaniem” Lightninga (nie widzę żadnych zmian w ostatnim tygodniu)?

pawel_z

Zrobione

  • GNOME 3.14: bijiben, cheese, epiphany, gedit, gnome-boxes, gnome documents. Czekają na bugzilli na sprawdzenie przez Piotrka.

Plany

  • Dalsza lokalizacja GNOME 3.14

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Piecu

Zrobione

  • Nic, co warto by było wpisać

Plany

  • Znaleźć motywację

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie dzisiaj nie być

PiotrDrag

Zrobione

Plany

  • Kończyć G3.14, recenzować tłumaczenia Pawła.

Pytania i/lub problemy

  • Nada.

Sara

Zrobione

  • troooche odkopałam Thuderbirda, Lightning i Fenneca

Plany

  • Przygotować Fenneca do merge'a
  • ruszyć mozilla web

stef

Zrobione

  • bieżące tłumaczenia
  • bieżąca korespondencja
  • trochę błędów

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Sprawdzanie zmian w central
  • Zgłoszony drobny bug do Fx

Plany

  • Tłumaczenie Marketplace
  • Sprawdzanie zmian w central

Zapis spotkania

[21:00:20] <Sara> 21! Zaczynamy!
[21:00:26] <Sara> adriank
[21:00:30] <adriank> ndd
[21:00:40] <adriank> Sara:: kiedy bedziesz gotowa do merga?
[21:00:55] <Sara> adriank: planuje dzis po SU dokonczyc Fenneca
[21:01:45] <Sara> jakieś sprawy do Adriana?
[21:02:39] <Sara> Hubert
[21:03:03] <hubert> nic poza tym na wiki
[21:03:38] <Sara> hm. ok, ja chetnie popatrze dokładnie na Lightninga po SU
[21:03:48] <hubert> ale co dokładnie robiłaś?
[21:04:26] <Sara> ...chyba rzeczywiście nic i optymistycznie zinterpretowałam dashboard
[21:04:32] <hubert> heh 
[21:04:33] <hubert> ok
[21:04:50] <Sara> jakieś jeszcze sprawy do Huberta?
[21:05:35] <Sara> potem długo długo nic i pawel_z
[21:05:50] <pawel_z> ndd
[21:05:57] <Sara> sprawy do Pawła?
[21:06:49] <Sara> Piecu wpisany
[21:06:52] <Sara> PiotrDrag
[21:06:55] <PiotrDrag> ndd
[21:07:02] <Sara> sprawy do Piotra?
[21:07:36] <Sara> moja kolej, ndd
[21:07:39] <Sara> pytania do mnie?
[21:08:28] <Sara> splewako
[21:08:40] <Sara> (az dziwnie po nazwisku...)
[21:08:48] <splewako> wracając do sprawy lt
[21:08:55] <splewako> Sara: w jaki sposób optymistycznie zinterpretowałaś dashboard?
[21:09:24] <splewako> bo ja tego generalnie nie rozumiem, beta jest czerwona…
[21:09:33] <splewako> zresztą tak jak napisałem na wiki
[21:09:57] <Sara> zerknęłam tu: https://l10n.mozilla.org/dashboard/compare?run=427661 i widzę, że nic nie ma, więc myślałam, że kiedyś gdzieś te dwa stringi które wyskakują na aurorze musiałam wrzucić
[21:10:05] <Sara> ale możliwe, że po prostu zostały wycofane? Nie wiem
[21:11:08] <splewako> no ale co z betą?
[21:11:13] <splewako> i signoffami?
[21:11:42] <hubert> może ja dodam, że robię QA na trunku, więc jeśli coś będzie źle na innych środowiskach, to tego raczej nie wychwycę
[21:12:23] <Sara> no nie ma i to źle i planuję, żeby były
[21:12:23] <splewako> i aurorą w której również będzie brakować tych stringów po migracji
[21:13:57] <splewako> jak dla mnie to to dziwne jest mocno
[21:14:43] <splewako> poza powyższym, moje pytania na wiki są do adriank i zarządu chyba (bo Reta daaawno nie widziałem)
[21:16:19] <Sara> no mamy zaległości i trzeba je nadgonić, od siebie nie mam za wiele do dodania
[21:17:56] <splewako> znaczy spodziewałbym się jakiejś reakcji zarządu na zaginionego członka i zawalony projekt.
[21:20:13] <Sara> nie wiem, co chcesz ode mnie usłyszeć, pamiętam o tym, ale na razie tego nie rozwiązałyśmy z Joasią
[21:20:30] <splewako> widzę
[21:20:49] <Sara> możemy o tym porozmawiać po SU, bo trochę zatrzymujemy 
[21:20:59] <splewako> domyślam się też, że nie było to w absolutnie żaden sposób rozwiązywane
[21:21:16] <splewako> chciałbym wiedzieć kiedy planujecie się tym zająć?
[21:21:25] <splewako> nie możemy
[21:21:58] <splewako> ignorowanie co tydzień zgłaszanych problemów nic nie zmienia…
[21:22:21] <Sara> miałam w planach zająć się problemem nieaktywnych członków zespołu do naszego spotkania
[21:22:35] Zamknij pawel_z opuścił ten serwer (Quit: ChatZilla 0.9.90.1 [Firefox 31.0/20140730101922]).
[21:23:12] <splewako> no i to jest jakaś odpowiedź, dzięki
[21:23:30] <hubert> aktywność nie jest monitorowana od ponad roku, z tego co wiem
[21:24:05] <splewako> adriank chyba śpi więc można dalej jeśli idzie o mnie
[21:24:30] <Sara> został jeszcze tylko Witia
[21:24:41] <Witia> Nic do dodania.
[21:25:37] <Sara> sprawy do Witii?
[21:26:32] <Sara> o kimś zapomniałam? Ktoś chciałby coś dodac?
[21:26:56] Zamknij gandalf opuścił ten serwer (Quit: My MacBook Pro has gone to sleep. ZZZzzz…).
[21:27:30] * hubert jest pod wrażeniem raportu Piotrka
[21:27:54] <Sara> i tym pozytywnym akcentem chyba mozemy zakonczyc