[Przejdź do: menu | głównej zawartości]
[Firefox.pl].
Przeglądaj strony www szybko, wygodnie i bezpiecznie
Pobierz Firefoksa

Informacje dotyczące bezpieczeństwa

Cenimy bezpieczeństwo naszych użytkowników i podejmujemy wszelkie kroki, aby wydawać bezpieczne oprogramowanie i szybko odpowiadać na wszelkie zagrożenia związane z naszym oprogramowaniem.

Najnowsze informacje można znaleźć na anglojęzycznej stronie: Mozilla.org Security Alerts.

Bezpieczne przeglądanie Internetu

Aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, należy:

  • zawsze używać najnowszej wersji przeglądarki (patrz poniżej).
  • sprawdzać, czy strony, na których dokonuje się transakcji finansowych (oraz innych operacji, podczas których używane są poufne dane), są szyfrowane. Przy szyfrowanych stronach pasek adresu Firefoksa zmienia kolor na żółty, a w jego prawym rogu pojawia się ikonka kłódki. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że adres szyfrowanej strony zaczyna się od https.
  • transakcji (zakupy, ujawnianie danych osobowych i innych poufnych informacji) dokonywać tylko w witrynach, które są szeroko znane i do których mamy całkowite zaufanie. Warto także zapoznać się z polityką ochrony prywatności takiej witryny i informacjami o zabezpieczeniach przez nią stosowanych.
  • pamiętać, że Firefox umożliwia szybkie usunięcie wszystkich przechowywanych w profilu użytkownika prywatnych danych. Aby usunąć swoje prywatne dane z pamięci przeglądarki, należy z menu Narzędzia wybrać pozycję Wyczyść prywatne dane. Z możliwości tej warto korzystać zwłaszcza podczas korzystania z publicznych punktów dostępu do Internetu (np. w kawiarenkach internetowych).

Jak sprawdzić wersję używanej przeglądarki

Z menu Pomoc należy wybrać pozycję O programie Mozilla Firefox, aby wyświetlić okno zawierające informacje o używanej przez użytkownika wersji programu.

Najnowsza wersja Firefoksa to obecnie: 1.5.0.x.

Jeśli używają Państwo wersji starszej, prosimy jak najszybciej dokonać aktualizacji, wybierając z menu Pomoc pozycję Sprawdź dostępność aktualizacji i dalej postępując według wskazówek programu, albo pobierając i instalując najnowszą wersję ręcznie.

Mozilla, Mozilla Firefox i logo Firefox to zastrzeżone znaki towarowe The Mozilla Foundation.
© 2003-2006 AviaryPL i The Mozilla Foundation.
Grafika: mibla